Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ustawienia tła pulpitu w Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Ustawienia tła pulpitu w Windows 7 (/ustawienia-tla-pulpitu-w-windows-7-6362-t)



Ustawienia tła pulpitu w Windows 7 - kasssek - 03.05.2010 17:11

Problem z tłem pulpitu proszę o pomoc Uśmiechnięty
Witam, mam problem z tłem pulpitu.
System: WINDOWS7 ultimate 64
Mianowicie ustawiam sobie inna tapetę czy dowolną kompozycję pulpitu i po ponownym uruchomieniu komputera bądź przy wylogowaniu i ponownym zalogowaniu automatycznie załącza się ponownie ta oryginalna, która jest zaraz po instalacji systemu. W czasie gdy system się ładuje zaraz po logowaniu przez chwile widzę tapetę którą ustawiłem ale zaraz przeskakuje na tą oryginalną. Dla podpowiedzi nie mam ustawione funkcji slajdu, zapisywałem również swoją kompozycje i po uruchomieniu i tak w personalizacji po logowaniu pojawia się nie zapisana kompozycja z oryginalna tapeta ale ciekawe bo: reszta kompozycji(kolor menu start itd) zostaje taka jaką ja ustawiłem. Więc w zasadzie zmienia mi się tylko tło. Zainstalowałem jeszcze WindowBlinds i też po logowaniu przerzuca mi na standardową tapetę. Proszę o pomoc bo irytuje mnie ta tapeta. Pozdrawiam.


RE: Ustawienia tła pulpitu w Windows 7 - Portator - 04.05.2010 15:43

Witam.
Faktycznie, mało przyjemne i irytujące. Proponuję:
Przeskanuj komputer antywirusem.
Uporządkuj rejestr i usuń zbędne pliki ( np. CCleanner ).
Sprawdź sterowniki, korzystając z porady na Forum. Użyj DriverMax.
STEROWNIKI


RE: Ustawienia tła pulpitu w Windows 7 - MarcinA - 05.05.2010 16:10

Często zdarza siętak kiedy ktoś ma nieorginalnego Windowsa....wtedy nawet bez logowania po jakimś czasie tapeta sie zmienia na podstawową