Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Serwer DNS nie istnieje lub jest nieprawidłowy - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Serwer DNS nie istnieje lub jest nieprawidłowy (/serwer-dns-nie-istnieje-lub-jest-nieprawidlowy-6326-t)



Serwer DNS nie istnieje lub jest nieprawidłowy - MarcinA - 02.05.2010 12:10

Mam w domu małą internetu...router jest podłączony do microticka a mikrotick rozdziela Internet....na komputerze administratora w programie putty jest wpisany mój adres mac i przydzielony jest adres IP.

Więc na moim komputerze ''Acer Aspire 5101 AWLMi'' ustawiam adres IP taki jaki powinienem mieć maskę też i preferowany DNS tez wpisuję....i nic internetu nie ma... komputer wykrywa połączenie ale jest trójkącik że coś nie tak...jak zdiagnozowaniu raport powiedział ze serwer DNS nie odpowiada, ze jest błędny albo nie istnieje...ale ja wiem ze wszystko jest wpisane poprawnie...proszę o pomoc...


RE: Serwer DNS nie istnieje lub jest nieprawidłowy - HrabiaHodon - 02.05.2010 12:34

Nie lepiej rozdawać adresy po DHCP?

PS. Zrób pewną magiczna sztuczkę i wpisz te adresy DNS:
8.8.8.8
8.8.4.4


RE: Serwer DNS nie istnieje lub jest nieprawidłowy - MarcinA - 02.05.2010 19:36

Problem niestety nadal istnieje...a Comand Prompt wpisałem ipconfig/all i mi wyświetliło przy karcie sieciowej ze DHCP nie jest włączony...

Da się jakoś go włączyć? jak? Proszę o pomoc


RE: Serwer DNS nie istnieje lub jest nieprawidłowy - MarcinA - 03.05.2010 10:13

Ok problem jest rozwiązany....po tym jak włączyłem routing ip rozwiązywanie problemów powiedziało że trzeba zresetować modem.
Tak więc poszedłem do admina i okazało że mój mac adress był nieprawidłowo podany...po poprawce wszystko zaczęło działać...przepraszam za fatygę.