Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Sieć lan Livebox ethernet z wi-fi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Sieć lan Livebox ethernet z wi-fi (/siec-lan-livebox-ethernet-z-wi-fi-6149-t)



Sieć lan Livebox ethernet z wi-fi - petersik - 23.04.2010 17:16

Witam!
wam problem z powiązaniem komputerów w siec lan. Problem mój polega na tym iż internet czerpie z TP przez livebox-a. Jeden komputer łączy się przez wi-fi, drugi zaś połączony jest Ethernetem przez swith pentagramu... (schemat mniej więcej taki: Livebox-pentagram-komputer stacjonarny(Ethernet) i Livebox-laptop(wi-fi) chciałbym stworzyć połączenie lan (do wymiany plików) komp stacjonarny - laptop... Dodam, że na obu kompach jest Win 7 ultimate x64 mogę stworzyć grupę roboczą na każdym ale 2 nie widzi jej i nie mam opcji połącz z grupa tylko utwórz nową...
Poda ktoś rozwiązanie mojego problemu??
z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.


RE: Sieć lan Livebox (ethernet z wi-fi) - diamel - 27.04.2010 15:13

Witaj kolego,
moim zdaniem po pierwsze żaden switch nie jest potrzebny, podepnij lana bezpośrednio do LB, nadaj tą samą grupę roboczą, sprawdz czy w LB masz włączone DHCP, jeżeli nie to na sztywno nadaj kartom adresy z puli 192.168.1.10-60(standartowo LB zaczyna adresacje od 10i przydziela pule 50 adresów - nie pytajcie czemu francuzi tak to zaprojektowali). Sprawdź teraz czy każdy komp pinguje LB (ping 192.168.1.1) a później czy spingują się nawzajem (np.ping 192.168.1.11) Następnie udostępnij jakieś zasoby na każdym kompie. W otoczeniu sieciowym już powinny być widoczneCwaniak NatentomiastCwaniak jeśli zapyta cię o jakieś loginy i hasła pogoogluj i zapoznaj się z tematyką zabezpieczeń, praw dostępu admin/user/guest. Tu juz nie ma rozwiązania schematycznego, poprostu trzeba poznać zasady budowy sieci...


RE: Sieć lan Livebox (ethernet z wi-fi) - petersik - 27.04.2010 16:11

Niestety potrzebny mi jest swith gdyz LB ma tylko 2 wyjscia ethernet (w jednym mam TV) a mam do podlaczenia 3 kompy po kablu i reszta przez wi-fi.... Reszete zalecen sprawdze i napisze...


RE: Sieć lan Livebox (ethernet z wi-fi) - stingear - 27.04.2010 16:52

Jeśli podłączysz 3 kompy przez Swith, to bez problemów będą się widzieć w sieci, a LB tylko im udostępni internet. W tym wypadku zamiast kupować switch i męczyć sie z konfiguracją, polecam kupić Router ADSL(ja mam TP-Link WD8901G, kosztował mnie 100zł), będziesz wtedy miał wszystko podane lajtowo na dłoni. 4 porty LAN i masa przez WiFi. Banalny w konfiguracji i zarządzaniu, większy zasięg niż LiveBox, a w dodatku możesz przydzielić transfer do komputera w taki sposób, że nie pociągnie więcej, niż mu na to pozwolisz(jakbyś chciał, żeby młodsza siostra nie muliła internetu jakimś emule itp).


RE: Sieć lan Livebox (ethernet z wi-fi) - petersik - 27.04.2010 17:27

posiadam juz swith posiadam juz LB (koputeru podlaczone przez swith-a widza sie i siec dziala) teraz chce zrobic zeby komputery podlaczone przez wi-fi wymienialy pliki z tymi podlaczonymi przez swith... niestety komputry (wi-fi) nie widza zadnej stworzonej sieci...
PS nie chce nic kupowac bo w jakim celu?? poza tym nie wiem czy TV bedzie dzialas jak podlacze do zwyklego routera ADSL...


RE: Sieć lan Livebox (ethernet z wi-fi) - petersik - 08.05.2010 17:17

ROZWIAZANIE - swith okazal sie routerem. Trzeba bylo wylaczyc na routrerze obsluge DHCP i przepiac kabel (ten ktory przekazywal internet z LB do routera) z wejscia WAN do jednego z wejsc LAN (robi sie wtedy zwykly swith). Reszta normalnie na jednym kompie stworzyc grupe domowa drugi komputer do niej dolaczyc wpisujac haslo podane przy tworzeniu. Kompy sie widza i wymieniaja miedzy soba dane... (problem rozwiazany na forum http://www.elektroda.pl przez "bogiebog" - wielkie dzieki dla niego. Mozna tez przeczytac cala konwersacje na temat tego problemu na w/w forum pod tematem "Sieć lan Livebox (ethernet z wi-fi)")

temat do zamkniecia!

pozdrawiam