Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie działa mysz ps/2 podczas instalacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nie działa mysz ps/2 podczas instalacji (/nie-dziala-mysz-ps-2-podczas-instalacji-6119-t)



Nie działa mysz ps/2 podczas instalacji - marcinhall - 21.04.2010 20:42

Witam

Mam problem, korzystam z myszy pod ps/2 i gdy chciałem zainstalować na komputerze Windows 7 mysz podłączona do złącza ps/2 nie działa. Sprawdzałem inne myszki i nadal ten sam błąd.Czy miał ktoś podobny problem podczas instalacji Win 7?czy istnieje jakieś rozwiązanie??


RE: nie działa mysz ps/2 podczas instalacji - polardamian - 21.04.2010 20:45

W biosie musisz aktywować opcje ps/2 power.


RE: Nie działa mysz ps/2 podczas instalacji - marcinhall - 22.04.2010 12:10

Niestety nie posiadam takiej opcji w biosie,ale mysz normalnie działa przy instalacji win XP i póżniej na systemie też,a jak chcę zainstalować Win 7 brak reakcji Smutny
Posiadam płytę główną Asrock AM2NF3-VSTA ,nie wiem czy to ma coś wspólnego ale przejrzałem instrukcje od płyty i jest tam jeden jumper w pobliżu portów PS/2.
W instrukcji pisze tak: Jumper PS2_USB_PW1 - Short pin2, pin3 to enable,+5VSB (standby) for PS/2 or USB wake up events.
Note: To select +5VSB, it requires 2 Amp and higher standby current provided by power supply.

Może ktoś wie o co chodzi?


RE: Nie działa mysz ps/2 podczas instalacji - polardamian - 22.04.2010 12:25

A nie możesz podłączyć pod USB?


RE: Nie działa mysz ps/2 podczas instalacji - marcinhall - 22.04.2010 14:18

Niestety nie posiadam myszy pod usb,ani żadnej przejściówki Smutny

a dodatkowo mam kartę graficzną na AGP ( ta płyta główna to chyba jedna z ostatnich na AGP ) Sapphire Radeon X1650 PRO 512MB DDR2 ,jak ostatnim razem zainstalowałem Win 7 (na myszy od kolegi pod USB ) to na podstawowym systemowym sterowniku wyświetlania jakoś Win 7 sobie działał,ściągałem stery do tej grafiki i od producenta i nieoficjalne oczywiście wszystkie pod Win 7 i zawsze pokazuje mi problem ze sterownikami , (niepowodzenie instalacji i jakiś błąd wyświetla chyba nr.42) ,pragnę zaznaczyć że karta jest oryginalna i certyfikowana pod Vistę,więc wszystko powinno hulać ,karta na win XP chodzi bez problemu... gdybym mógł chociaż zainstalować tą kartę na Win 7 to widział bym sens zakupu tej myszy pod USB,a tak ehhh Smutny może coś na to poradzicie?


RE: Nie działa mysz ps/2 podczas instalacji - polardamian - 22.04.2010 14:49

Inaczej mówiąc chcesz zainstalować i tak Windows 7?Zamiast myszy możesz korzystać z TAB.


RE: Nie działa mysz ps/2 podczas instalacji - bodziulla - 25.04.2010 21:52

Hej.
Też uważam, że masz też możliwość korzystania z klawiatury i jest tam magiczne TAB i Enter. A przejściówka z usb/PS2 kosztuje tylko 5 pln przynajmniej w Opolu. Czyli niewielki koszt a W7 możesz mieć. Niestety nieraz co nowe trzeba coś zmienić lub dofinansować.
Pzdr