Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Reinstalacja Windows 7 Starter na netbooku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Reinstalacja Windows 7 Starter na netbooku (/reinstalacja-windows-7-starter-na-netbooku-5990-t)



Reinstalacja Windows 7 Starter na netbooku - phpinek - 15.04.2010 17:57

Zakupiłem netbook'a HP z zainstalowanym systemem Windows 7 Starter Edition. Jednak chciałbym go przeinstalować, jako że partycje ustawione są w co najmniej dziwny sposób i chciałbym je zrobić po swojemu, a poza tym zainstalowane jest mnóstwo spowalniających pracę systemu programów.. Nie potrafię znaleźć obrazu .iso, przy netbooku nie widzę też cd-key'a do ów systemu. Z góry dziękuję za pomoc Uśmiechnięty


RE: Reinstalacja Windows 7 Starter na Netbooku - House - 15.04.2010 18:19

Bo to jest system pre instalowany stąd płytki nie znajdziesz.
W środku powinna być nalepka z cd-keyem. Jeśli takowej nie ma dzwoń do sprzedawcy od którego zakupiłeś. System możesz sciągnąć z dowolnego źródła i wypalić na płytce. Bo ważny jest klucz a nie płytka.

edit: poprawcie mnie jeśli mylę się co do licencji


RE: Reinstalacja Windows 7 Starter na Netbooku - phpinek - 15.04.2010 18:31

Tak, wiem że nie dołącza się płytki z systemem. W netbooku nie ma napędu CD, stąd moje pytanie czy wiecie może skąd można pobrać ów obraz płyty Windows 7 Starter Edition ?


RE: Reinstalacja Windows 7 Starter na Netbooku - House - 15.04.2010 18:37

Pisałem, że tak.


RE: Reinstalacja Windows 7 Starter na netbooku - bercikk - 15.04.2010 19:06

Być może masz zrobiony taki myk, jak ja miałem na początku w swoim Asus F6V. Na dysku była ukryta partycja, na której był system i w razie potrzeby reinstalacji, odpowiedni program od Asusa robił mi całe recovery.


RE: Reinstalacja Windows 7 Starter na netbooku - House - 15.04.2010 19:12

Tak, ta partycja nazywa się recovery i służy do przywracania systemu "do stanu fabrycznego", zatem problemu swojego kolega nie usunie
p.s. ze starterem cudów nie zdziałasz.


RE: Reinstalacja Windows 7 Starter na netbooku - phpinek - 15.04.2010 19:37

Yhh chodziło mi tylko o w miarę dobre rozłożenie partycji, cóż podzieliłem partycje c: która miała ponad 200 GB i chyba na tym poprzestanę. Temat do zamknięcia.