Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Rainmeter - master070788 - 24.11.2011 01:06

Wiec tak posiadam Internet stacjonarny z Ery na łączach TP. W domu mam router który rozdziela mi sygnał na 3 kompy. Swojego kompa mam stacjonarnego z adapterem wifi Tp- link. Pytanie gdzie może tkwić problem i od czego miałbym zacząć... Podejrzewam ze nie będzie to takie łatwe...


RE: Rainmeter - fabularasa - 25.11.2011 16:00

Nowy sprzęt więc i pulpit nieco inaczej:

[Obrazek: t727761_pulpit1.png]


RE: Rainmeter - Nostromo - 25.11.2011 16:55

Ładnie,
twoja sygnaturka nie(aktualna) Zadowolony.

[Obrazek: 25f12ee.png]


RE: Rainmeter - fabularasa - 26.11.2011 08:21

Nostromo dzięki za info Cwaniak


RE: Rainmeter - wojnus - 02.12.2011 17:27

Cytat:Rainmeter pójdzie na każdym Windows łącznie z XP, przypuszczam że wypakowałeś skin Enigma w niewłaściwym folderze, w komunikacie masz podaną ścieżkę do folderu osobistego w C:\Users\...twoja nazwa...\MojeDokumenty\Rainmeter\Skins
Twoje pytanie nie wymaga zakładania nowego wątku, pytania kieruj bezpośrednio w Rainmeter na naszym forum.


Wiem dlaczego ten błąd mi się pokazywał, a mianowicie pobierając z tej strony http://rainmeter.net/cms/ , pobrałem wersję beta, która mi nie działała i nie tworzyła folderu do skinów w C:\Users\bla bla bla., ale gdy pobrałem tą starszą wersję było wszystko ok tylko niestety nie mogę załadować skinów wszystko jest ok, ale gdy wybieram dany skin i chce zrobić LOAD to nic się nie dzieje mało tego nie mogę nawet kliknąć na LOAD ...[/quote]


Rainmeter - tomcio2006 - 04.12.2011 15:07

Witam mam prośbe do was. Chodzimi o spolszczenie tego zegara:
ZEGAR


RE: Rainmeter - Nostromo - 04.12.2011 16:26

@wojnus
Uzgodnijmy,
- pobrałeś Rainmeter 2.1 release
-skiny wypakowujesz do swojego foledru z dokumentami Rainmeter/Skins
-skiny uruchamiasz (przynajmniej pierwszy raz z paska przez prawoklik na ikonkę Rainmeter/Skins/.ini (skina, który chcesz uruchomić)
Jeżeli robisz inaczej to nie ruszysz do przodu.

-------------------------------------------------------------------
@tomcio2006
jeżeli to jest oryginalny CornerClock to znajdź w pliku Internal/Measures.inc
i przeklej/zastąp

Kod:
[SimSecond]
Measure    = Time
Format    = "%S"

[SimTime]
Measure    = Time
Format    = #TIMEFORMAT#

[SimDay]
Measure    = Time
Format    = "%A"
Substitute="Sunday": "Niedziela","Monday": "Poniedziałek","Tuesday": "Wtorek","Wednesday": "Środa","Thursday": "Czwartek","Friday": "Piątek","Saturday": "Sobota"

[SimDate]
Measure    = Time
Format    = "%d"

[SimMonth]
Measure    = Time
Format    = "%B"
Substitute="January": "Styczeń","February": "Luty","March": "Marzec","April": "Kwiecień","May": "Maj","June": "Czerwiec","July": "Lipiec","August": "Sierpień","September": "Wrzesień","October": "Październik","November": "Listopad","December": "Grudzień"

odśwież i masz ten zegarek po polsku.


RE: Rainmeter - mexikanos - 04.12.2011 20:36

a jak sie wam podoba moja kompozycja chlopaki;-)))
http://www.youtube.com/watch?v=DMZlxztwZBw
i zdj w zalaczniku;-))


RE: Rainmeter - Xilq - 06.12.2011 00:12

To ja dorzucę swój pulpicik
[Obrazek: iviil1.png]
Wszystkiego po trochu, odtwarzaczyk z enigmy, większość z rainify, przy informacji o procesorze, na bazie enigmy dodana temperatura i taktowanie. Wszystko spolszczone przeze mnie od zera, no może nie licząc pogody Cwaniak, akurat tutaj mam wszystko na transparency, domyślnie kolor tekstu jest czarny, w stylach szybko można zmienić na biały i gadżety ciekawie komponują się z jednolitymi tapetkami.
Pozdrawiam Uśmiechnięty


RE: Rainmeter - Ricko47 - 06.12.2011 21:19

Procesor mógł byś mi wysłać tego skina bardzo mi się podoba.


RE: Rainmeter - Xilq - 06.12.2011 21:51

Spory bałagan mam w folderze ze skinami, łączyłem sporo skinów i takie tam, tak czy daje tutaj mój skin Rainify przetłumaczony, i momentami pozmieniany, ale jeśli chodzi Ci o procesor, to zmieniona wersja z rainify jest tylko pod 2 CPU Cwaniak


RE: Rainmeter - mexikanos - 07.12.2011 01:46

Z tego wszystkiego to z calym szacunkiem dla kolegi ta laska z pulpitu mi sie najbardziej podoba;-))))


RE: Rainmeter - Xilq - 07.12.2011 02:53

Haha, dzięki bardzo, taki już mam gust ;D Dokładnie zwie się Orlaith McAllister Cwaniak


RE: Rainmeter - mrcheese - 09.12.2011 03:13

Jak wszyscy sie chwala to i ja sie pochwale Uśmiechnięty
Poprawilem pare rzeczy miedzy innymi w pogodzie, ktora wrzucil do swojego watku Nostromo i sprzezylem Circle Player z Aimpem oraz pozbylem sie wstretnego, kwadratowego znaku zapytania przy braku odtwarzania na ladne okragle logo Aimpa.
Jakby ktos chcial to sie podziele Uśmiechnięty


RE: Rainmeter - J77P - 09.12.2011 15:43

(09.12.2011 03:13)mrcheese napisał(a):  Jak wszyscy sie chwala to i ja sie pochwale Uśmiechnięty
Poprawilem pare rzeczy miedzy innymi w pogodzie, ktora wrzucil do swojego watku Nostromo i sprzezylem Circle Player z Aimpem oraz pozbylem sie wstretnego, kwadratowego znaku zapytania przy braku odtwarzania na ladne okragle logo Aimpa.
Jakby ktos chcial to sie podziele Uśmiechnięty

Ja byłbym chętny, jak możesz wrzuć pliki.


RE: Rainmeter - mrcheese - 09.12.2011 19:42

(09.12.2011 15:43)J77P napisał(a):  
(09.12.2011 03:13)mrcheese napisał(a):  Jak wszyscy sie chwala to i ja sie pochwale Uśmiechnięty
Poprawilem pare rzeczy miedzy innymi w pogodzie, ktora wrzucil do swojego watku Nostromo i sprzezylem Circle Player z Aimpem oraz pozbylem sie wstretnego, kwadratowego znaku zapytania przy braku odtwarzania na ladne okragle logo Aimpa.
Jakby ktos chcial to sie podziele Uśmiechnięty

Ja byłbym chętny, jak możesz wrzuć pliki.



Prosze bardzo. Pogoda ustawiona jest na Krakow (Location=PLXX0012)
Natomiast jesli chcesz miec przyciski do kontrolowania AIMPA (play, stop, next, previous i volume) to nalezy w skrypcie zmienic wartosci Hidden=1 na 0 pod BUTTONS AND STUFF. W przypadku problemow pisz.

Update: 16.12.2011

Circle Player mod_v2
- inna czcionka
- gwiazdki do oceniania juz dzialaja
- poprawiony uklad elementow. W poprzedniej wersji nie wszystko bylo do konca symetryczne

http://www.mediafire.com/?tbpzyl7ju6w73j2

Pogoda mod_v2
- poprawione tlumaczenie

Link:
http://www.mediafire.com/?pbd6iky0ysgz5a4

Kody poszczegolnych miast:

Link:
http://www.edg3.co.uk/snippets/weather-location-codes/poland/

Wartosc zmieniamy w pliku Weather White.ini (i Weather White_english.ini jesli ktos wyjatkowo nie lubi polskiego) w lini:

[Variables]
Location=PLXX0012 <--- tu wklejamy nasz kod.


RE: Rainmeter - fabularasa - 14.12.2011 10:28

Video: http://www.youtube.com/watch?v=dH9zZT2xmJ0


[Obrazek: rainsidebar_by_fabularasa-d499cpq.png]


http://fabularasa.deviantart.com/art/RainSideBar-257417630


RE: Rainmeter - raf77 - 14.12.2011 23:02

Gratuluję Uśmiechnięty świetna robota, bardzo mi się podoba...

Pozdrawiam
r.


RE: Rainmeter - tootiki - 16.12.2011 20:06

Witam!
Dopiero zaczynam zabawę z Rainmeter i wszystko jest ok,ale mam pewien problem.
Mianowicie nie mogę dojsć do ładu z WMP playerem.
Nie mogę zrobić tak żeby odtwarzać muzykę za pomocą skórki WMP rainmeter na pulpicie,ponieważ po włączeniu muzyki
pojawia się na pulpicie również normalny odtwarzacz WMP i w rezultacie mam dwa odtwarzacze.
Czasami zaskoczy i mam na pulpicie tylko skórkę WMP rainmeter i mogę normalnie za jej pomocą odtwarzać muzykę,
ale dzieje się to spontanicznie,czy może kto wie jak temu zaradzić?

Z góry dziękuje


RE: Rainmeter - TheArt - 17.12.2011 00:29

Hej używam rainmeter, skonfigurowałem pod swoje potrzeby i działa fajnie (choć kilka rzeczy trzeba jeszcze dodać), jednakże wnerwiające jest że niektóre skiny znikają z pulpitu gdy wciskam przycisk pokaż pulpit a używam go bardzo często. Każdy skin ma ustawiony position on desktop.

Mój świąteczny pulpicik
[Obrazek: wyXGY.jpg]

[Obrazek: wyXGY.jpg]






(09.12.2011 19:42)mrcheese napisał(a):  Prosze bardzo. Pogoda ustawiona jest na Krakow (Location=PLXX0012)
Natomiast jesli chcesz miec przyciski do kontrolowania AIMPA (play, stop, next, previous i volume) to nalezy w skrypcie zmienic wartosci Hidden=1 na 0 pod BUTTONS AND STUFF. W przypadku problemow pisz.

Update: 16.12.2011

Circle Player mod_v2

Pogoda mod_v2

Czy Wy musicie robić wszystko na połowę ekranu, przydałyby się jakieś wersje minimalistyczne zarówno dla pogody jak i playera.