Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Rainmeter - fredek7 - 28.08.2011 06:54

Richard ja też nie mam naście lat , na naukę rainmetrera muszę znajdywać czas nocami bo tak to dzieci praca dom i jakoś sobie z tym radze . Forum jest po to aby pomóc rozwiązać problemy z rain .


RE: Rainmeter - xardas89 - 28.08.2011 10:19

Wołoszynski, co do zużycia RAMu to Rainmeter jest 'lekki' dla systemu. Na moich 2 GB zabiera do 15 mb.


RE: Rainmeter - fabularasa - 28.08.2011 15:42

(28.08.2011 10:19)xardas89 napisał(a):  Wołoszynski, co do zużycia RAMu to Rainmeter jest 'lekki' dla systemu. Na moich 2 GB zabiera do 15 mb.

Tu raczej wszystko zależy od tego jakie skiny są uruchomione. Nie ma co czytać, czy pytać tylko sprawdzić. Nie potrzeba wiele czasu, aby uruchomić kilka skinów.


RE: Rainmeter - czilajn - 28.08.2011 22:32

Witam, zaczynam zabawę z rainmeter'em ale już od początku rzuca mi kłody pod nogi. Uśmiechnięty Największy problem sprawia mi zrobienie menustart w folderze 'StartMenu' posiadam plik 'OpenStartMenu.exe' a w ini(configu) wpis 'LeftMouseUpAction=!Execute ["#CURRENTPATH#StartMenu\OpenStartMenu.exe"]'. Niby wszystko fajnie ale plik 'OpenStartMenu.exe' coś się gryzie z moją windą (XP SP3) i wyrzuca 'Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji.'. Szukałem trochę pomocy w google(jak reinstall frameworka itp.) ale nie sobie nie poradziłem. Jakieś pomysły co mogę zrobić albo co robię źle?

chill


RE: Rainmeter - fabularasa - 29.08.2011 07:16

(27.08.2011 23:52)Richard napisał(a):  fabularasa i wszystkiego nauczyłeś się sam ?

Tak, z pomocą tego forum oraz google Cwaniak


RE: Rainmeter - Nostromo - 29.08.2011 07:18

@czilajn
Spróbuj
LeftMouseUpAction=!Execute ["#CURRENTPATH#\StartMenu\OpenStartMenu.exe"][!RainmeterRedraw]
lub
LeftMouseDownAction=!Execute ["#CURRENTPATH#\StartMenu\OpenStartMenu.exe"][!RainmeterRedraw]


RE: Rainmeter - fabularasa - 29.08.2011 08:49

Cwaniak

http://fabularasa.deviantart.com/art/Launcher-for-RainSideBar-255622844


RE: Rainmeter - czilajn - 29.08.2011 16:12

@Nostromo

Niestety nic to nie daje. Myślę, że problem leży bardziej w windowsie i tym, że nie radzi sobie z plikiem 'openstartmenu.exe', wyrzucając błąd(opisany we wcześniejszym poście), a nie z rainmeter'em i ustawieniami w configach.


RE: Rainmeter - magafaka - 29.08.2011 16:27

(28.08.2011 22:32)czilajn napisał(a):  Witam, zaczynam zabawę z rainmeter'em ale już od początku rzuca mi kłody pod nogi. Uśmiechnięty Największy problem sprawia mi zrobienie menustart w folderze 'StartMenu' posiadam plik 'OpenStartMenu.exe' a w ini(configu) wpis 'LeftMouseUpAction=!Execute ["#CURRENTPATH#StartMenu\OpenStartMenu.exe"]'. Niby wszystko fajnie ale plik 'OpenStartMenu.exe' coś się gryzie z moją windą (XP SP3) i wyrzuca 'Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji.'. Szukałem trochę pomocy w google(jak reinstall frameworka itp.) ale nie sobie nie poradziłem. Jakieś pomysły co mogę zrobić albo co robię źle?

chill

Kod:
LeftMouseDownAction=!Execute ["#CURRENTPATH#StartMenu\OpenStartMenu.exe" /mouse]
W katalogu gdzie jest plik *.ini musi być katalog StartMenu, a w nim plik OpenStartMenu.exe i na 100% zadziała.


RE: Rainmeter - fabularasa - 30.08.2011 07:39

WiFi i bateria

Cwaniak

http://fabularasa.deviantart.com/art/WiFi-Battery-for-RainSideBar-255796196


RE: Rainmeter - fabularasa - 30.08.2011 14:09

Jeśli jest ktoś chętny to proszę o przetestowanie skina który wyświetla informacje o sprzęcie jaki mamy, systemie oraz inne informacje zebrane na podstawie IP.

Karta muzyczna i graficzna prawdopodobnie nie będzie się wyświetlała ale nie wiem co jeszcze. Powinna się również zmieniać ikonka systemu - czego u siebie nie mogę sprawdzić ;(

Proszę o info na priv co nie działa i czy wiecie jak to naprawić bądź inne informacje jakie można tu jeszcze zamieścić.

dzięki

http://www.przeklej.pl/plik/system-information-7z-002cc2b9l7tb


RE: Rainmeter - magafaka - 31.08.2011 05:42

(30.08.2011 14:09)fabularasa napisał(a):  Jeśli jest ktoś chętny to proszę o przetestowanie skina który wyświetla informacje o sprzęcie jaki mamy, systemie oraz inne informacje zebrane na podstawie IP.
Karta muzyczna i graficzna prawdopodobnie nie będzie się wyświetlała ale nie wiem co jeszcze. Powinna się również zmieniać ikonka systemu - czego u siebie nie mogę sprawdzić ;(
Proszę o info na priv co nie działa i czy wiecie jak to naprawić bądź inne informacje jakie można tu jeszcze zamieścić.
dzięki
[Obrazek: 1zckf7s.jpg]


RE: Rainmeter - fabularasa - 31.08.2011 07:19

Finanse

Cwaniak

http://fabularasa.deviantart.com/art/Financial-for-RainSideBar-255967920

Magafaka dzięki jak widzę ikonka systemu działa; Key, admin pass i głębia kolorów są w innym pliku niż $winnt$.inf - czy ktoś mógłby zamieścić gdzieś odpowiedni plik dla Win7 (Visty chyba już nikt nie używa więc nie ma co). HDD i DVD są w innym miejscy w rejestrze - może ktoś wie gdzie?


RE: Rainmeter - magafaka - 31.08.2011 14:39

(31.08.2011 07:19)fabularasa napisał(a):  Finanse

Cwaniak

http://fabularasa.deviantart.com/art/Financial-for-RainSideBar-255967920

Magafaka dzięki jak widzę ikonka systemu działa; Key, admin pass i głębia kolorów są w innym pliku niż $winnt$.inf - czy ktoś mógłby zamieścić gdzieś odpowiedni plik dla Win7 (Visty chyba już nikt nie używa więc nie ma co). HDD i DVD są w innym miejscy w rejestrze - może ktoś wie gdzie?
Narazie dogrzebałem się do key'a
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Registration
RegValue=ProductId



RE: Rainmeter - fabularasa - 31.08.2011 15:06

(31.08.2011 14:39)magafaka napisał(a):  Narazie dogrzebałem się do key'a
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Registration
RegValue=ProductId

Potwierdzam w XP to samo miejsce Cwaniak


RE: Rainmeter - magafaka - 31.08.2011 15:44

(31.08.2011 15:06)fabularasa napisał(a):  
(31.08.2011 14:39)magafaka napisał(a):  Narazie dogrzebałem się do key'a
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Registration
RegValue=ProductId

Potwierdzam w XP to samo miejsce Cwaniak
Grafika GPU:
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video\{7D5CCDC2-511C-4A65-AE7C-70E04F356E67}\0000\Settings
RegValue=Device Description

Głębia koloru:
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Video\{7D5CCDC2-511C-4A65-AE7C-70E04F356E67}\0000
RegValue=DefaultSettings.BitsPerPel

Admin pass jest zakodowany w rejestrze i bez zewnętrznego programu nie uda się. link
Z HDD i DVD też się nie uda ponieważ klucze w rejestrze każdy będzie miał inne - w nazwach jest zawarty model ( dot Windows 7)


RE: Rainmeter - fabularasa - 31.08.2011 19:43

(31.08.2011 15:06)fabularasa napisał(a):  
(31.08.2011 14:39)magafaka napisał(a):  Narazie dogrzebałem się do key'a
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Registration
RegValue=ProductId

Potwierdzam w XP to samo miejsce Cwaniak

hehe w przelocie mi się zgadzało no a teraz to już inaczej Smutny

u mnie to zupełnie inny nr
Sprawdź proszę czy grafa jest może tutaj, bo u mnie nie ma takich wartości, a czy ktoś jeszcze w Win7 ma takie wpisy w rejestrze? Tak samo głębia kolorów, w rejestrze XP nie znalazłem takiej wartości.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\viagfx\Device0
Device Description

$winnt$.inf w tym pliku w XP jest info o hasło admina więc może w Win7 jest jakiś odpowiednik tego pliku?

HDD pozostanie odczyt z AIDA64, tylko ten napęd przeszkadza Smutny

Czy w Win7 po:
RegKey=SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BitBucket\c
RegValue=Percent
Jest zapisana wartość procentowa kosza na dysku C?


RE: Rainmeter - magafaka - 31.08.2011 20:53

(31.08.2011 19:43)fabularasa napisał(a):  
(31.08.2011 15:06)fabularasa napisał(a):  
(31.08.2011 14:39)magafaka napisał(a):  Narazie dogrzebałem się do key'a
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Registration
RegValue=ProductId

Potwierdzam w XP to samo miejsce Cwaniak

hehe w przelocie mi się zgadzało no a teraz to już inaczej Smutny

u mnie to zupełnie inny nr
Sprawdź proszę czy grafa jest może tutaj, bo u mnie nie ma takich wartości, a czy ktoś jeszcze w Win7 ma takie wpisy w rejestrze? Tak samo głębia kolorów, w rejestrze XP nie znalazłem takiej wartości.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\viagfx\Device0
Device Description

$winnt$.inf w tym pliku w XP jest info o hasło admina więc może w Win7 jest jakiś odpowiednik tego pliku?

HDD pozostanie odczyt z AIDA64, tylko ten napęd przeszkadza Smutny

Czy w Win7 po:
RegKey=SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BitBucket\c
RegValue=Percent
Jest zapisana wartość procentowa kosza na dysku C?
[Obrazek: 2v9ak3b.jpg]
To co Ci podałem działa , jak wynika ze screena.
Nie porównuj rejestru z XP do 7 bo to zupełnie coś innego.
"a czy ktoś jeszcze w Win7 ma takie wpisy w rejestrze? Tak samo głębia kolorów, w rejestrze XP nie znalazłem takiej wartości." - i nie znajdziesz. Tak samo głębia kolorów.

"$winnt$.inf w tym pliku w XP jest info o hasło admina więc może w Win7 jest jakiś odpowiednik tego pliku?" Czytaj ze zrozumieniem - też nie znajdziesz. Do hasła się dokopiesz, ale jest zaszyfrowane i nie odczytasz poprawnie nie znając algorytmu.

Procentowego użycia kosza dla dysków nie doszukałem się niestety...


RE: Rainmeter - fabularasa - 31.08.2011 21:54

(31.08.2011 20:53)magafaka napisał(a):  Czytaj ze zrozumieniem - też nie znajdziesz. Do hasła się dokopiesz, ale jest zaszyfrowane i nie odczytasz poprawnie nie znając algorytmu.

Nie rozumiem co mam czytać ze zrozumieniem przecież napisałeś: Admin pass jest zakodowany w rejestrze i bez zewnętrznego programu nie uda się.

Dlatego pytam czy nie ma takiego pliku jaki był w XP. Nic nie wspomniałem o rejestrze.
WeatherStation

http://fabularasa.deviantart.com/art/WeatherStation-for-RainSideBar-256065831


RE: Rainmeter - fabularasa - 01.09.2011 20:16

BarMonitor

http://fabularasa.deviantart.com/art/BarMonitor-for-RainSideBar-256207281

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Po zmianie z Rainmeter 2 na Rainmeter 2.1 r918 zdjęcia wyświetlane w skinach są jakby znacznie gorszej jakości - o co chodzi?

[Obrazek: 1068778.jpeg]

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Notatki

http://fabularasa.deviantart.com/art/Notes-for-RainSideBar-256382534

Bardzo proszę o sprawdzenie

Czy w Win7 jest wpis:
RegKey=SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BitBucket\c
RegValue=Percent

Czy jest tam zapisana wartość procentowa kosza na dysku C?

Mam skina jakiego jeszcze chyba nie było, tj mierzy procentową zawartość kosza, ale bez potwierdzenia tego wpisu nie mogę go wypuścić ;(





W necie znalazłem coś takiego:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BitBucket\Volume]
MaxCapacity

Czy tam podaje się wartość w bajtach czy procentową? No chyba że każdy tutaj na forum Win7 używa XP Cwaniak