Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Rainmeter - korjaw - 12.08.2011 09:22

(12.08.2011 00:39)qube napisał(a):  @korjaw
bardzo fajny pulpit podoba mi sie troche duzo tego wszytkiego, ale to rzecz gustu Zadowolony
mam pytanie moglbys podac linka do skina co masz u gory to jest calosc czy z kilku skinow?

a mam prosbe w czym najlepiej nagrac w jakosci HD pulpit bo to szykuje bedzie tego wymagalo Zadowolony ?
-bo screeny nie wystarcza XD

Akurat sobie skrocilem i wywalilem po obu stronach po jednej rzeczy, a tutaj masz w calosci:
i3bar - http://ld-jing.deviantart.com/art/i3-bar-192336322


RE: Rainmeter - Jokeros - 12.08.2011 20:36

Dobry. Otóż mam problem z moim rainmeter... Mam skin Enigma i chciałem zmienić z enigmy dark na light tylko zamiast light wpisałem White i teraz pojawia mi się błąd ;x A jak chce ściągnać od nowa ten skin, to jest zaś 2 problem, gdyż mam 2 rainmetery na kompie 2.0 i 2.1. I jest taki problem że jak chce zainstalować ten skin do rainmetera 2.1, to wyskakuje mi błąd że muszę mieć wersje 2.1 mimo że ją mam ;/ Tak jakby brał że ta wersja 2.1 jest jako 2.0 Smutny

Screen wstawie za chwille z błędem.

http://imageshack.us/f/814/beztytuuayj.jpg/


RE: Rainmeter - Nostromo - 12.08.2011 21:52

Skopiuj swoje skiny na których ci zależy z Rainmeter z User\Documents\Rainmeter\Skins na inny dysk lub folder, uruchom RevoUninstaller i usuń Rainmeter 2.0, 2.1 z wszystkimi wpisami, wyczyść rejestr (tylko !) CCleanerem. Ręcznie usuń wszystko z Windows\System...\Prefetch, usuń wszystko z AppData\ Local \Temp (musisz odkryć ukryte foldery). Zainstaluj od nowa Rainmeter - ostatnią wersję, przekopiuj swoje skiny z powrotem do User\Documents\Rainmeter\Skins i daj znać jak jest teraz.


RE: Rainmeter - Richard - 14.08.2011 11:22

Witam
Mam pytanie dotyczące zegara RM

[Obrazek: aqqn.jpg]

W jaki sposób zmienić kolor dnia miesiąca oraz tygodnia na np. taki :

[Obrazek: 68765731.jpg]

Mam też pytanie do autora - przeglądając pliki zegara zauważyłem że grafika wyświetlanego roku kończy się na 2011

[Obrazek: 49082243.jpg] - http://img580.imageshack.us/img580/3370/49082243.jpg To jest WiFi MonitorWstawiłem link do obrazka bo na forum nie chce się pokazać Uśmiechnięty
[Obrazek: 14989512.jpg]
[Obrazek: 26811025.jpg]
[Obrazek: 61935745.jpg]

Gdzie można je znaleźć ?

P.S.
System Monitor dostałem wcześniej od Nostromo ale niestety straciłem z nim kontakt a zależy mi na pozostałych czyli WiFi, Temp System, Hard Drives.
Razem stanowią fają całość Uśmiechnięty


RE: Rainmeter - Nostromo - 14.08.2011 23:21

Pytanie 1.
kolor zmienisz w settings.inc
niebieski dla białego zegara np.
C=45,45,255
Pytanie 2.
do końca roku daleko, przed końcem roku wstawimy nowy obrazek
Pytanie 3.
publikujemy tylko Skiny co do których mamy pewność, że działają bezbłędnie


RE: Rainmeter - Richard - 14.08.2011 23:46

1 - Kolor zmieniłem. Dzięki za info
Przydałby by mi się się kody dla innych kolorów
2 - OK zaczekam na nowy rok przed końcem roku Zacieszacz
3 - W/w skiny (gadżety) do RM to screen twojego pulpitu z postu na tym forum więc chyba działają bezbłędnie
Gdzie je mogę znaleźć ?


RE: Rainmeter - Nostromo - 15.08.2011 00:16

1. Wybór (wyszukiwanie) kolorów do czcionek Rainmeter za pomocą np. Painta Post: #1204.
3. Nie są nigdzie publikowane. Sprawdzam działanie Skinów o które prosisz, jest problem z dyskami twardymi i wymiennymi, wrzucę na forum i deArt jak będą OK.
Pozdrawiam.


RE: Rainmeter - Richard - 15.08.2011 00:38

OK dzięki - w taki razie czekam za wrzutką i obserwuję forum Uśmiechnięty
P.S.
Pisałeś o nie o wadliwie działającym Hard Drives (...problem z dyskami twardymi i wymiennymi...)
A WiFi i Temp System ?

I jeszcze jedno pytanie - czy to normalne że RM tak znacząco obciąża CPU ?

[Obrazek: 99589062.jpg]


RE: Rainmeter - Keth - 15.08.2011 13:06

Hejka.
Mam kilka pytań o Rainmetera (używam skinów enigmy i gnometer)

1. Można w jakiś sposób ustawić, aby boczny pasek (wraz ze wszystkim, co na nim) był na stałe "na górze"? Kiedyś miałem taki sidebar, że przy maksymalizacji jakiegoś okna (np przeglądarki), był cały czas widoczny, a okno przeglądarki się dopasowywało do niego. Natomiast przy grach/filmach był w tle. Próbowałem z opcjami, ale nic nie działa w ten sposób. Da się to jakoś ustawić?

2. W enigmie w taskbarze można ustawić do 5 launcherów, tyle miejsca jest w opcjach - da się w jakiś sposób zrobić ich więcej?

3. W enigmie pogoda ma trzy ikony - obecnie, dzisiaj, jutro, da się ustawić aby było obecnie, jutro, pojutrze?

4. Potrzebuję jakieś małe/skromne ikonki z temperaturą CPU, GPU i dysku, aby pasowały do enigmy, ma ktoś coś takiego?


Z góry dzięki :)


RE: Rainmeter - Nostromo - 15.08.2011 14:50

(15.08.2011 10:26)Richard napisał(a):  P.S.
Pisałeś o nie o wadliwie działającym Hard Drives (...problem z dyskami twardymi i wymiennymi...)
A WiFi i Temp System ?

I jeszcze jedno pytanie - czy to normalne że RM tak znacząco obciąża CPU ?

Za chwilę zrobię wstawki,
Tak, Rainmeter potrafi mocno obciążać zależy jak dużo mamy uruchomionych Skinów np.

[Obrazek: 1313415337.png]
-----------------------------------------
Wifi
post#27 Rainmeter - konfiguracje, polskie tłumaczenia, pliki do pobrania
lub DeArt [urln=http://fajnalaska.deviantart.com/art/Wi-Fi-252970735]fajnalaska.deviantart.com[/urln]

[Obrazek: 1313417409.png]


RE: Rainmeter - newjames - 15.08.2011 15:54

Witam. Przyznam, że nie chce mi się czytać wszystkich postów na 67 stronach więc... Bardzo mi się podoba ten skin http://imageshack.us/photo/my-images/42/hudvision.jpg/ i moje pytanie brzmi... jak to zrobić? Jestem zielony co do tego programu. Istnieje może jakiś poradnik? Nie musi być po polsku. Z góry dziękuje.


RE: Rainmeter - Richard - 16.08.2011 00:04

Nostromo dzięki za WiFi i czekam jeszcze za Temp System Uśmiechnięty

P.S.
Proszę o szczegółową instrukcję jak usunąć lustrzane odbicie zegara


RE: Rainmeter - Nostromo - 16.08.2011 21:19

SysTemp Ultra+
do pobrania #28 Rainmeter - konfiguracje, polskie tłumaczenia, pliki do pobrania
lub
[urln=http://fajnalaska.deviantart.com/art/SysTemp-Ultra-253285879]fajnalaska.deviantart.com[/urln]

[Obrazek: 1313524669.png]

wycinanie grafiki to ABC używania każdego programu graficznego, upuść plik na otwarty program graficzny, zaznacz co chcesz wyciąć i zatwierdź.


RE: Rainmeter - Richard - 16.08.2011 21:49

OK dzięki - przez moment myślałem że dostałem zły link Uśmiechnięty
Proszę też o szczegółowe opisanie sposobu usunięcia lustrzanego odbicia w zegarze
Pojawił się mały problem i związane z nim pytanie :
Dal czego WiFi i SysTemp otwierają się zawsze w postaci zminimalizowanej ?

[Obrazek: 82001577.jpg]


RE: Rainmeter - Nostromo - 16.08.2011 23:20

Takie jest prawo każdego twórcy (nie tylko) Rainmeter, robimy to co naszym zdaniem jest piękne i dzielimy się bezinteresownie z innymi. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Gdyby np.15 skinów otwierałoby się na max to brakłoby miejsca na pulpicie. Czas na otwarcie większości to ułamki sekund.


RE: Rainmeter - Richard - 17.08.2011 00:06

I jeszcze jedna prośba
Czy można było tak dostosować okienko System Monitor żeby paski postępu RAM, SWAP, CPU miały ten sam kolor co w okienkach WiFi i SysTemp ?

[Obrazek: 16648485.jpg]
(16.08.2011 23:20)Nostromo napisał(a):  Takie jest prawo każdego twórcy (nie tylko) Rainmeter, robimy to co naszym zdaniem jest piękne i dzielimy się bezinteresownie z innymi. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Gdyby np.15 skinów otwierałoby się na max to brakłoby miejsca na pulpicie. Czas na otwarcie większości to ułamki sekund.

Zgadzam się z tobą ale otwarcie max i mini powinno być opcjonalnie - ustawiasz żeby otwierały się te które chcesz.
Piszesz : ... Gdyby np.15 skinów otwierałoby się na max to brakłoby miejsca na pulpicie....
Czyli w/g Ciebie lepiej po każdym uruchomieniu systemu każdego skina maxymalizować ręcznie ?
Z całym szacunkiem ale nikt by nie chciał się w to bawić tylko od razu (jeśli była by taka możliwość) ustawił maxymalizację tych okien które chciał by mieć na swoim pulpicie.


RE: Rainmeter - Nostromo - 17.08.2011 06:46

(15.08.2011 15:54)newjames napisał(a):  Witam. Przyznam, że nie chce mi się czytać wszystkich postów na 67 stronach więc... Bardzo mi się podoba ten skin http://imageshack.us/photo/my-images/42/hudvision.jpg/ i moje pytanie brzmi... jak to zrobić? Jestem zielony co do tego programu. Istnieje może jakiś poradnik? Nie musi być po polsku. Z góry dziękuje.

Poradnik owszem jest
[urln=http://rainmeter.net/Manual.htm]Rainmeter Manual[/urln].



Richard
nie rozumiem skąd ten roszczeniowy ton i pretensje w twoich postach, jeżeli cośkolwiek w skórze ci nie odpowiada to zmień to samodzielnie tak jak to robią wszyscy do tej pory na 67 stronach tego wątku. Każdego Rainmetra można i należy dostosować samodzielnie do do własnych - upodobań.

Pokaż, że coś robisz, bo na razie nie pofatygowałeś się nawet sprawdzić który wpis odpowiada za kolor czcionki.Zadowolony

kolor ciemnoniebieski to 50,30,250,250 , w settings.inc to wpisy CW1, CB1


RE: Rainmeter - Richard - 17.08.2011 10:32

Cyt. ...Roszczeniowy ton...
Każdy interpretuje - każdy interpretuje to co przeczyta na jak widać swój sposób. Zawsze mówię że słowo pisane nigdy nie odda w 100% intencji autora.
Cyt. ...jeżeli cośkolwiek w skórze ci nie odpowiada to zmień to samodzielnie tak jak to robią wszyscy do tej pory na 67 stronach tego wątku...
Używam RM od kilku dni. To coś dziwnego że nie wiem które wpisy za co odpowiadają ? Gdybym to potrafił nie szukał bym pomocy tutaj.
Piszesz ...kolor ciemnoniebieski to 50,30,250,250 , w settings.inc to wpisy CW1, CB1....
Nie znalazłem wpisów CW1, CB1 tylko od C1 do C7 i nie wiem czy o to chodzi i co mam tam zmienić
Także chyba będę musiał pozostać przy nie zmienionych kolorach.
W kilku ostatnich postach prosiłem także o instrukcję usunięcia lustrzanego odbicia zegara której do tej pory nie otrzymałem.
Znalazłem zegar którego wygląd bardziej mi odpowiada więc BARDZO PROSZĘ o zamieszczenie na forum linku do pobrania zegara o takim wyglądzie :
[Obrazek: bezodbiciamini.jpg]

Myślałem że to forum ma służyć wszystkim użytkownikom RM w celu uzyskania pomocy ale wnioskuję z twojego ostatniego postu że to forum jest dla zaawansowanych użytkowników z którymi jest mniejszy problem bo potrafią więcej zrobić sami.

P.S.
Tak ten post można uznać za napisany w może nie za roszczeniowym ale pretensjonalnym tonie Zadowolony


RE: Rainmeter - Nostromo - 17.08.2011 21:35

Richard napisał
"Piszesz ...kolor ciemnoniebieski to 50,30,250,250 , w settings.inc to wpisy CW1, CB1....
Nie znalazłem wpisów CW1, CB1 tylko od C1 do C7 i nie wiem czy o to chodzi i co mam tam zmienić "

[Obrazek: 1313612127.png]

obcinanie grafy np. programem XnView (innymi podobnie)

[Obrazek: 1313614711.png]

[Obrazek: 1313614770.png]

[Obrazek: 1313614794.png]

[Obrazek: 1313614826.png]

Niech moc będzie z tobą...Rainmeter cię pozdrawiaZacieszacz


RE: Rainmeter - Richard - 17.08.2011 23:12

Dzięki wielkie - zaczynam działać i dam znać co z tego wyszło Zacieszacz
Wszystko zrobione - co prawda z pomocą kolegi grafika (wycinka odbicia)
Jeszcze raz dzięki wielkie Zacieszacz
Do pełni szczęścia brakuje mi informacji jak zmienić konfigurację okien WiFi i SysTemp Ultra+ tak aby otwierały się pełnowymiarowo