Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Mój Rainmeter - Sno[W]bull - 27.06.2011 12:22

(27.06.2011 11:02)Jokeros napisał(a):  Dni mi się zmieniają na polskie ale miesiące nie chcą się zmienić ;/

Wklej to. Wcześniej były tam niepotrzebne entery i spacje. Teraz powinno być ok.
"Monday":"Poniedziałek","Tuesday":"Wtorek","Wednesday":"Środa","Thursday":"Czwartek","Friday":"Piątek","Saturday":"Sobota","Sunday":"Niedziela","January":"Styczeń","February":"Luty","March":"Marzec","April":"Kwiecień","May":"Maj","June":"Czerwiec","July":"Lipiec","August":"Sierpień","September":"Wrzesień","October":"Październik","November":"Listopad","December":"Grudzień"


RE: Mój Rainmeter - Jacek111 - 27.06.2011 16:43

(26.06.2011 23:01)Sno[W]bull napisał(a):  Jacek111

Myślę że mogę spolszczyć skina Defiant. Tam nie ma dużo roboty chyba.
A ten skin który pokazałeś to Pileus, też mogę się pokusić o polską wersję.
Jak będę miał problemy to na pewno napiszę w tym wątku.

A czy na przykład CPU zamieniać na np. Procesor?

Jeżeli masz ten skin "Pileus" i możesz go spolszczyć to działaj mistrzu. :D
A CPU możesz zmienić na Procesor.



RE: Mój Rainmeter - Sno[W]bull - 28.06.2011 19:12

Jacek111

Skin jest częściowo spolszczony, na razie nie mam czasu, ale w wolnej chwili na pewno do tego wrócę.
Ściągnij i zobacz czy Ci odpowiada. Skin nie był testowany, brak czasu, ale jak coś nie będzie działać to daj znać, postaram się pomóc.
Możliwe że będę potrzebował pomocy przy pogodzie, częściowo powinna działać. Zadowolony

http://www.sendspace.pl/file/856b2e2342c978127422d8e

Paczka nie zawiera folderu Resources, ponieważ folder ten zajmuje 40MB.

Jokeros
Odpisuje Ci tu na Twoje pytania z PW, ponieważ masz wyłączone otrzymywanie PW i nie mogłem Ci odpisać.

Witam. Otwórz okno konfiguracyjne Enigmy i tam wpisz swoje hasło i login. Ja tam mam i jak kliknę to otwiera mi się Gmail ale już jestem na nim zalogowany. Chyba jednak musiałbyś pozwolić aby to przeglądarka zapamiętała twoje hasło i login. Ja mam Opere i ona automatycznie mnie loguje zawsze jak wchodzę na skrzynkę. To już leży w gestii przeglądarki, a nie Enigmy.


RE: Mój Rainmeter - Jokeros - 28.06.2011 19:58

Pojawił mi się zaś problem z rainmeterem 2.1 a raczej z autostartem ;x Zawsze podczas uruchamiania komputera wyskakuje komunikat że nie może znaleść pliku rainmeter.dll. Pisze że nie może tego pliku odnaleść mimo że ten plik się w folderze znajduję. Zrobię screena ale potem.


RE: Mój Rainmeter - Sno[W]bull - 28.06.2011 20:37

(28.06.2011 19:58)Jokeros napisał(a):  Pojawił mi się zaś problem z rainmeterem 2.1 a raczej z autostartem ;x Zawsze podczas uruchamiania komputera wyskakuje komunikat że nie może znaleść pliku rainmeter.dll. Pisze że nie może tego pliku odnaleść mimo że ten plik się w folderze znajduję. Zrobię screena ale potem.

Przeinstaluj Rainmetera. Ja zawsze używam najnowszej wersji beta i nie miałem tego problemu.
Jak nie pomoże to zrób tak jak tu:

Doing a "clean" re-install of Rainmeter


If you have changed things in the standard Rainmeter setup and want to get back to a "fresh" default installation, here are the steps for a "from scratch" installation.
Exit Rainmeter
Download a fresh copy of the installer from Rainmeter.net
Completely delete the following folders:

The Program:
Windows XP: C:\Program Files\Rainmeter
Windows Vista & Win7: C:\Program Files\Rainmeter

Your "Skin" files
Windows XP: C:\Documents and Settings\YourName\My Documents\Rainmeter
Windows Vista & Win7: C:\Users\YourName\My Documents\Rainmeter

Rainmeter.ini and your "Themes"
Windows XP: C:\Documents and Settings\YourName\Application Data\Rainmeter
Windows Vista & Win7: C:\Users\YourName\Appdata\Roaming\Rainmeter

Right-click and delete the following Windows Start Menu items:
Rainmeter folder
Rainmeter in the Startup folder
Re-install Rainmeter using the downloaded installer
Run Rainmeter from the Windows Start Menu or desktop icon


RE: Mój Rainmeter - Sno[W]bull - 01.07.2011 13:27

Nostromo

Znalazłem pewien błąd w twoim skinie. Chodzi mi o NotesMinix10 i wyświetlanie numerów dni.
Wcześniej o ile się nie mylę wszystko było ok, teraz dopiero zauważyłem ze coś jest nie tak.


RE: Mój Rainmeter - Worrote - 01.07.2011 15:20

Witam
Dziś zacząłem przygodę z tym programem i jak na razie nie mogę sobie poradzić tylko z konfiguracją RSS. W ogóle nie wiem jak się za to zabrać. Gadżet mam w stylu ABP. Chciałbym aby pokazywało mi tylko wiadomości z jednego portalu - OCLab.pl

I w sumie drugi ale mniej ważny problem, chciałbym usunąć obramowanie z http://customize.org/rainmeter/skins/80367
chodzi mi o to żeby były tylko napisy bez tych ikonek i obramowania.


RE: Mój Rainmeter - Sno[W]bull - 01.07.2011 16:57

(01.07.2011 15:20)Worrote napisał(a):  Witam
Dziś zacząłem przygodę z tym programem i jak na razie nie mogę sobie poradzić tylko z konfiguracją RSS. W ogóle nie wiem jak się za to zabrać. Gadżet mam w stylu ABP. Chciałbym aby pokazywało mi tylko wiadomości z jednego portalu - OCLab.pl

I w sumie drugi ale mniej ważny problem, chciałbym usunąć obramowanie z http://customize.org/rainmeter/skins/80367
chodzi mi o to żeby były tylko napisy bez tych ikonek i obramowania.

Uruchom skina Configure. Kliknij Set Variables. W nowo otwartym oknie tam gdzie masz RSS1 wklej swój link RSS i kliknij set. Analogicznie postępuj w RSS2 i RSS3.

W tym skinie wstaw znak ; w tych sekcjach
[MeterBlack] zmień na ;[MeterBlack]
[MeterlineTop] zmień na ;[MeterlineTop]
[MeterlineLeft] zmień na ;[MeterlineLeft]
[MeterlineBottom] zmień na ;[MeterlineBottom]
[MeterlineRight] zmień na ;[MeterlineRight]
[MeterIcon1] zmień na ;[MeterIcon1]

To sprawi że tło, obramowanie oraz ikonka nie będą wyświetlane.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 01.07.2011 17:07

(01.07.2011 13:27)Sno[W]bull napisał(a):  Nostromo

Znalazłem pewien błąd w twoim skinie. Chodzi mi o NotesMinix10 i wyświetlanie numerów dni.
Wcześniej o ile się nie mylę wszystko było ok, teraz dopiero zauważyłem ze coś jest nie tak.

To nie jest błąd, kalendarz i cały skin z założenia jest zbudowany na uproszczonych wpisach. Dzięki tamu pochłania mało zasobów i jest szybki. Dni poprzedniego miesiąca wyświetla jako -1, -2, od pierwszego dnia nowego miesiąca. Jeżeli uważasz, że to razi mogę popracować nad innym.


RE: Mój Rainmeter - Worrote - 01.07.2011 18:10

Jeszcze tylko ostatnie poprawki i mogę zakończyć pracę nad pulpitem Uśmiechnięty Potrzebuję
1. Spolczonej pogody skin ABP
2. Jak ustawić programy w luncher? Nie mam pojęcia
3. Dało by się rozdzielić Drivers i CPU ze skina ABP? A przy okazji zmienić napis "Drivers" na "HDD" ? Zacieszacz

Thx za pomoc przy RSS, jeszcze tylko te 3 szczegóły i będzie git Uśmiechnięty


RE: Mój Rainmeter - Dzikoos - 01.07.2011 23:20

(13.03.2011 23:13)magafaka napisał(a):  Witam. Ja również "zaraziłem" się Rainmeter jakieś 3 miesiące temu.
Oto moje pierwsze "wypociny" :
[Obrazek: monochromatic_music_man_by_magafaka-d35v79y.jpg]
Monochromatic Redux ~Varelse42
Tutaj:
przetłumaczyłem na polski
podlinkowałem ikony dysków
zmieniłem pogodę
zmieniłem kilka ikon w launch'erze dla własnych programów
stworzyłem dodatkowy netmeter
podpisałem swoim imieniem downbar

[Obrazek: pileus_suite_polish_by_magafaka-d3bhesa.jpg]
Pileus Suite by ~livinglightningrod
Tutaj:
przetłumaczyłem na polski
dostosowałem cpu meter dla 4 rdzeni procesora
stworzyłem lanmeter na bazie wifimeter ( w moim przypadku wifi bezużyteczne)
przerobiłem tapetę
+ drobne korekty
link do plików lub tutaj

Pozdrawiam wszystkich maniaków Rainmeter !

Możesz wrzucić jeszcze raz link z plikami? bo tamten niestety nie działa..


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 01.07.2011 23:47

Szacunek dla wszystkich twórców polskich Rainmeter,
piszecie skromnie o swoich pracach "wypociny" więc ja skromnie pochwalę - kawał dobrej robotyUśmiechnięty. Śmiało możecie prezentować na naszym forum kolejne dzieła.
Mamy szansę utworzyć mocną grupę polską na deviantArt. Tam wciąż czeka puste miejsce.
Pzdr.


RE: Mój Rainmeter - Worrote - 02.07.2011 09:14

Po wczorajszym dniu pracy mój deskop prezentuje się tak
[Obrazek: deskopg.png]
Nie jest to dokończone dzieło, wciąż czekam na przetłumaczenie pogody jeżeli to możliwe i szukam ikonki kosza w stylu innych ikonek Uśmiechnięty


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 02.07.2011 13:21

Spróbuj.
Najlepiej działające w moich skinach tłumaczenie polskich stanów pogody (z poprawkami):
Kod:
v_Conditions=
"N/A": "chwilowo brak informacji","AM": "z rana","and": "i","Light Rain Early": "nieznaczne opady deszczu","Drifting Snow": "zawieje i zamiecie śnieżne","Heavy Snow": "intensywne opady śniegu","Light": "lekki","Drizzle": "mżawka","Clouds": "zachmurzenie","Fog": "mgła","Fair": "pogodnie","Mostly": "przeważnie","Partly": "częściowe","Cloudy": "zachmurzenie","Early": "nieznaczne","Clouds Early": "nieznaczne zachmurzenie","Clearing": "przejaśnienie","Clear": "księżyc czysty","Heavy Rain": "ulewa","Sunny": "słonecznie","Few Showers": " możliwe lekkie opady","Light Drizzle": "lekka mżawka","Light Rain": "niewielkie opady deszczu","Mostly Sunny": "możliwe przejaśnienia","Partly Cloudy": "niewielkie zachmurzenia","Rain": "deszcz","Late": "późnym wieczorem","Heavy Rain": "intensywne opady deszczu","Thunder": "burza","T-Storms": "gwałtowne burze","T-Storm": "gwałtowna burza","Showers": "przelotne opady deszczu","Light Snow": "lekkie opady śniegu","Snow": "śnieg","Windy": "wietrznie","Mist": "zamglenia","Set": "zespół","Wind": "wietrznie","T-": "gwałtowne/","Sun": "słońce","PM": "po płudniu","Mostly Clear": "spodziewane przejaśnienia","grads": "opady deszczu","in the Vicinity": "w okolicy","with": "oraz","Scattered": "spodziewane","grad": "grad","Shower": "przelotne opady"



RE: Mój Rainmeter - woda85 - 02.07.2011 16:42

[Obrazek: saxlwg.jpg]


Mój


RE: Mój Rainmeter - qube - 02.07.2011 23:15

WitamUśmiechnięty
Chcialbym pokazac moje wypociny ,nic nadzwyczajnego ,moje skromne otarcie sie o Rainmeter Wstydniś
[Obrazek: pulpitj.png]

Uploaded with ImageShack.us


RE: Mój Rainmeter - Sno[W]bull - 02.07.2011 23:40

(01.07.2011 17:07)Nostromo napisał(a):  
(01.07.2011 13:27)Sno[W]bull napisał(a):  Nostromo

Znalazłem pewien błąd w twoim skinie. Chodzi mi o NotesMinix10 i wyświetlanie numerów dni.
Wcześniej o ile się nie mylę wszystko było ok, teraz dopiero zauważyłem ze coś jest nie tak.

To nie jest błąd, kalendarz i cały skin z założenia jest zbudowany na uproszczonych wpisach. Dzięki tamu pochłania mało zasobów i jest szybki. Dni poprzedniego miesiąca wyświetla jako -1, -2, od pierwszego dnia nowego miesiąca. Jeżeli uważasz, że to razi mogę popracować nad innym.

Aha, spoko. Po prostu myślałem ze to błąd, jeśli ma tak być z założenia to mi nie przeszkadza. Uśmiechnięty I tak ten skin służy mi bardziej jako notatnik na konkretne dni tygodnia niż jako kalendarz wiec nie ma sprawy. Kiedyś publikowałeś tu screena z innymi swoimi skinami zrobionymi w tym samym stylu jak ten notes, mógłbyś się nimi podzielić? Uśmiechnięty To post numer 1001 w tym temacie. Zadowolony


RE: Mój Rainmeter - Matelko - 03.07.2011 01:55

Witam, poprosił bym o namiary na wszystkie skiny z tego screena:
[Obrazek: 4b1996554f.jpg]

Z góry dziękuje Uśmiechnięty


RE: Mój Rainmeter - Jacek111 - 04.07.2011 12:24

Mam kilka pytań dotyczących skinu "Enigma":
1. Jak zrobić zeby skin muzyczny współpracował z winamp 5.61??
2. Jak ustawić i spolszczyć pogode dla swojego miasta ( Września k. Poznania)
3. Jak w kalendarzu spolszczyć skróty dni (S, M, T, itp)


RE: Mój Rainmeter - alto - 04.07.2011 15:00

Witam.

Mój kontakt z Rainmeterem rozpoczął się kilka dni temu... przeczytałem cały wątek i wiem jedno... nic z tego nie kumam Uśmiechnięty jakoś nie mogę tego rozgryźć. Dlatego kieruje swoja prośbę do Was... czy pomoglibyście mi skomponować jakiś przyjemny dizajn dla mojego pulpitu ? Byłbym niezmiernie wdzięczny. Uśmiechnięty

pozdrawiam