Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Mój Rainmeter - polandmet - 17.02.2011 12:58

Dodawalem na rozne sposoby i tylko tak spolszczyly sie tylko dni tygodnia, miesiac dalej po angielsku i format angielski (miesiac, dzien, rok)

Kod:
;-----------MEASURES------------
[MeasureTime]
Measure=Time
Format=%#Format#: %M

[MeasureDate]
Measure=Time
Format="%#x"
Substitute="Monday": "Poniedziałek","Tuesday": "Wtorek","Wednesday": "Środa","Thursday": "Czwartek","Friday": "Piątek","Saturday": "Sobota","Sunday": "Niedziela"
Substitute="January": "Styczeń","February": "Luty","March": "Maj","April": "Kwiecień","May": "Maj","June": "Czerwiec","July": "Lipiec","August": "Sierpień","September": "Wrzesień","October": "Październik","November": "Listopad","December": "Grudzień"

[MeasureLocation]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
Url=http: //weather.yahooapis.com/forecastrss?p=#WeatherCode#&u=#Unit#
RegExp=(?siU)<link.*>(.*)</link>.*city=\"(.*)\".*country=\"(.*)\".*sunrise=\"(.*)\".*sunset=\"(.*)\".*<image>.*<url>(.*)</url>.*<title>.*: .*m .*(.*)</title>.*lat>(.*)<.*long>(.*)<.*yweather: condition.*text=\"(.*)\".*code=\"(.*)\".*temp=\"(.*)\".*yweather: forecast.*day=\"(.*)\".*high=\"(.*)\".*code=\"(.*)\".*yweather: forecast.*day=\"(.*)\".*high=\"(.*)\".*code=\"(.*)\".*
StringIndex=2
UpdateRate=86400

[MeasureState]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
Url=[MeasureLocation]
StringIndex=3



RE: Mój Rainmeter - master070788 - 17.02.2011 13:07

A co ze mną Nostromo, jesteś w stanie mi pomoc a może domyślasz się jak to można by zrobić ?
-----------------------------
polandmet

Popatrz dobrze a będziesz wiedział gdzie błąd zrobiłeś.

[MeasureMonth]
Measure=Time
Format=%B
Substitute="January":"Styczeń","February":"Luty","March":"Maj","April":"Kwiecień","May":"Maj","June":"Czerwiec","July":"Lipiec","August":"Sierpień","September":"Wrzesień","October":"Październik","November":"Listopad","December":"Grudzień"

[MeasureDay]
Measure=Time
Format=%A
Substitute="Monday":"Poniedziałek","Tuesday":"Wtorek","Wednesday":"Środa","Thursday":"Czwartek","Friday":"Piątek","Saturday":"Sobota","Sunday":"Niedziela"


RE: Mój Rainmeter - polandmet - 17.02.2011 13:25

WIEM, Day, Month ale jak to dodalem to nic sie nie zmienilo. Dlatego zaczalem kombinowac.
W drugim zegarze to dziala, w tym nie.

Tak jak zrobie to nic sie nie zmienia w tym zegarze
Kod:
;-----------MEASURES------------
[MeasureTime]
Measure=Time
Format=%#Format#: %M

[MeasureDate]
Measure=Time
Format="%#x"

[MeasureMonth]
Measure=Time
Format=%B
Substitute="January": "Styczeń","February": "Luty","March": "Maj","April": "Kwiecień","May": "Maj","June": "Czerwiec","July": "Lipiec","August": "Sierpień","September": "Wrzesień","October": "Październik","November": "Listopad","December": "Grudzień"

[MeasureDay]
Measure=Time
Format=%A
Substitute="Monday": "Poniedziałek","Tuesday": "Wtorek","Wednesday": "Środa","Thursday": "Czwartek","Friday": "Piątek","Saturday": "Sobota","Sunday": "Niedziela"

[MeasureLocation]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
Url=http: //weather.yahooapis.com/forecastrss?p=#WeatherCode#&u=#Unit#
RegExp=(?siU)<link.*>(.*)</link>.*city=\"(.*)\".*country=\"(.*)\".*sunrise=\"(.*)\".*sunset=\"(.*)\".*<image>.*<url>(.*)</url>.*<title>.*: .*m .*(.*)</title>.*lat>(.*)<.*long>(.*)<.*yweather: condition.*text=\"(.*)\".*code=\"(.*)\".*temp=\"(.*)\".*yweather: forecast.*day=\"(.*)\".*high=\"(.*)\".*code=\"(.*)\".*yweather: forecast.*day=\"(.*)\".*high=\"(.*)\".*code=\"(.*)\".*
StringIndex=2
UpdateRate=86400

[MeasureState]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
Url=[MeasureLocation]
StringIndex=3



RE: Mój Rainmeter - master070788 - 17.02.2011 13:32

A może byś wyłączył i włączył Rainmetera ;P


RE: Mój Rainmeter - polandmet - 17.02.2011 13:47

Nooo, i nic.
O tym tez pomyslalem Uśmiechnięty

W tym drugim zegarze jest tak...
Zastanawia mnie dlaczego w tym pierwszym ktory nie dziala jest przy dacie Format="%#x"


Kod:
;-----------MEASURES------------
[MeasureTime]
Measure=Time
Format=%#Format#: %M

[MeasureDate]
Measure=Time
Format=%d

[MeasureTimeampm]
Measure=Time
Format=%p

[MeasureTimeS]
Measure=Time
Format=: %S

[MeasureMonth]
Measure=Time
Format=%B
Substitute="January": "Styczeń","February": "Luty","March": "Maj","April": "Kwiecień","May": "Maj","June": "Czerwiec","July": "Lipiec","August": "Sierpień","September": "Wrzesień","October": "Październik","November": "Listopad","December": "Grudzień"

[MeasureDay]
Measure=Time
Format=%A
Substitute="Monday": "Poniedziałek","Tuesday": "Wtorek","Wednesday": "Środa","Thursday": "Czwartek","Friday": "Piątek","Saturday": "Sobota","Sunday": "Niedziela"



RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 17.02.2011 15:23

Czy ktoś może wie jak zrobić coś takiego :

Jest do wyboru kilka paneli i każdy z nich pobiera jakieś informacje z różnych stron www. Powiedzmy standardowo skin uruchamia panel A, pobiera w tym momencie dane z jakiejś strony www i dokonuje potrzebnych obliczeń. Jednak skin będzie miał jeszcze np panel B i C. Nie chcę aby w momencie uruchomienia skina Rainmeter pobierał dane dla panelu B i C i dokonywał tam jakichkolwiek obliczeń. Dopiero po wybraniu dodatkowego panelu B ma zacząć pobierać dane i dokonywać obliczenia. Podobnie z panelem C. Najlepiej aby np po wyłączeniu panelu np B również przestał dokonywać tych obliczeń.


RE: Mój Rainmeter - effectHD - 17.02.2011 16:11

Nostromo na takie rozwiazanie wpadlem sam Zacieszacz ale chcialem miec jeden launcher z powiedzmy szescioma zakladkami bo niestety na 15" nie ma zbyt wiele miejsca na pulpicie...


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 17.02.2011 16:35

polandmet
Patent na drugi zegar:

Kod:
;-----------MEASURES------------

[MeasureTime]
Measure=Time
Format=%#Format#: %M

[MeasureDate]
Measure=Time
Format=%d

[MeasureTimeampm]
Measure=Time
Format=%p

[MeasureTimeS]
Measure=Time
Format=: %S

[MeasureMonth]
Measure=Time
Format=%B
Substitute="January": "Styczeń","February": "Luty","March": "Maj","April": "Kwiecień","May": "Maj","June": "Czerwiec","July": "Lipiec","August": "Sierpień","September": "Wrzesień","October": "Październik","November": "Listopad","December": "Grudzień"

[MeasureDay]
Measure=Time
Format=%A
Substitute="Monday": "Poniedziałek","Tuesday": "Wtorek","Wednesday": "Środa","Thursday": "Czwartek","Friday": "Piątek","Saturday": "Sobota","Sunday": "Niedziela"


;-----------METERS------------

;CLOCK

[MeterTime]
MeasureName=MeasureTime
Meter=STRING
X=250
Y=0
FontColor=#TitleColor#
FontSize=#Size1#
FontFace=#TitleFont#
StringAlign=RIGHT
;StringStyle=BOLD
AntiAlias=1

[MeterTimes]
MeasureName=MeasureTimeS
Meter=string
X=236
Y=10
FontColor=#FontColor#
FontSize=36
FontFace=#TitleFont#
StringAlign=LEFT
StringStyle=Normal
AntiAlias=1

[MeterTimeAMPM]
Meter=STRING
MeasureName=MeasureTimeAMPM
X=236
Y=48
FontColor=#TitleColor#
StringStyle=NORMAL
FontSize=34
FontFace=#TitleFont#
StringAlign=LEFT
AntiAlias=1


;CALENDAR

[MeterMonth]
MeasureName=MeasureMonth
Meter=STRING
X=240
Y=95
FontColor=#FontColor#
FontSize=34
FontFace=#TitleFont#
StringAlign=RIGHT
;StringStyle=Bold
AntiAlias=1


[MeterDay]
MeasureName=MeasureDay
Meter=STRING
X=240
Y=132
FontColor=#TitleColor#
FontSize=20
FontFace=#TitleFont#
StringAlign=RIGHT
;StringStyle=Bold
AntiAlias=1

[MeterDate]
MeasureName=MeasureDate
Meter=STRING
X=238
Y=95
FontColor=#TitleColor#
FontSize=48
FontFace=#TitleFont#
StringAlign=LEFT
;StringStyle=Bold
AntiAlias=1

effectHD

Jak znajdę w nocy trochę czasu to pogrzebię. Wrzucę twoją przeróbkę do któregoś z Launcherów i wtedy będę widział co jest do poprawki.


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 18.02.2011 10:00

Odnośnie zamkniętego tematu Jak zmienić czcionkę w Rainmeter?

To jest różnica pomiędzy FontFace a FontName - czcionki zachowują się inaczej.


RE: Mój Rainmeter - gorion - 21.02.2011 01:46

Jak zrobić taki półprzeźroczysty pasek [patrz prawa strona ekranu] w rainmeterze?
[Obrazek: th_wtf_are_my_cookies_grey.jpg]


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 21.02.2011 02:10

gorion - np w Photoshop'ie

A pogoda tak będzie wyglądała - myślę że dorzucę do tego jeszcze MeteoGroup

[Obrazek: 897422.jpeg]


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 21.02.2011 12:06

Proszę bardzo pogoda AccuWeather (na razie Uśmiechnięty )

http://fabularasa.deviantart.com/art/Rainmeter-AccuWeather-Day-Hour-198275132


RE: Mój Rainmeter - xamil - 21.02.2011 16:27

Jak działa ta poprzednia pogoda? Juz od jakiegoś czasu jestem w notatniku z ustawieniami tego rainmetera, jest tam stona to accuweather, ale ona wywala jakiś General Error, nie wiem jak ustawić na Kraków. A drugi problem to taki, że nie mogę jej przesunąć na prawą strona, wyglądałoby to tak, że w połowie ekranu jest mur, który ten rain nie może przekroczyć. Wie ktoś o co chodzi? ;>

EDIT:
Udało mi się już poradzić z Krakowem, ale dalej pozostaje problem, jak przesunąć tą pogodę na prawo, bo co najwyżej z lewej moge przesunąć 1/3 długości ekranu.

Tak wygląda na dzień dzisiejszy pulpit:
[Obrazek: screendvo.th.jpg]


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 21.02.2011 21:35

(21.02.2011 16:27)xamil napisał(a):  Jak działa ta poprzednia pogoda? Juz od jakiegoś czasu jestem w notatniku z ustawieniami tego rainmetera, jest tam stona to accuweather, ale ona wywala jakiś General Error, nie wiem jak ustawić na Kraków. A drugi problem to taki, że nie mogę jej przesunąć na prawą strona, wyglądałoby to tak, że w połowie ekranu jest mur, który ten rain nie może przekroczyć. Wie ktoś o co chodzi? ;>

EDIT:
Udało mi się już poradzić z Krakowem, ale dalej pozostaje problem, jak przesunąć tą pogodę na prawo, bo co najwyżej z lewej moge przesunąć 1/3 długości ekranu.

Tak wygląda na dzień dzisiejszy pulpit:
[Obrazek: screendvo.th.jpg]


Rainmeter rezerwuje sobie obszar po prawej stronie na cały skin - w Twoim przypadku nie ma wyświetlonego księżyca stąd miejsce wolne po prawej stronie. Jeśli nie chcesz księżyca to wykasuj tę część z pliku i będziesz mógł przesunąć resztę w prawo.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 22.02.2011 00:27

(21.02.2011 01:46)gorion napisał(a):  Jak zrobić taki półprzeźroczysty pasek [patrz prawa strona ekranu] w rainmeterze?

Wklej w dowolnym pliku .ini pod lub nad [Variables]:

[taki półprzeźroczysty pasek]
Meter =IMAGE
SolidColor=0,0,0,20
X=0
Y=0
H=...
W=...


w H=...wpisz wysokość paska, równą lub mniejszą od wysokości wyświetlacza monitora
w W=...wpisz szerokość paska, np. 160 lub niżej, wyżej
SolidColor=0,0,0,20 to orientacyjnie, zmień 20 na np. 10 lub 30, to daje kolor ciemny, przeźroczysty.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 23.02.2011 00:29

Mój Rainmeter ad.22.02.2011, zero ikon, pasków.
Monitoring i dostęp do wszystkich funkcji systemu.

[Obrazek: 99055378.png]

osobiście bardziej mi odpowiadają szarości...na pulpicie

[Obrazek: 11301374.png]


RE: Mój Rainmeter - master070788 - 24.02.2011 01:34

Nostromo jeszcze raz zwracam się z prośba o pomoc z ta nieszczęsna wifi. Oto wpis z settings:
Kod:
[MeasureSSID]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WifiStatus.dll
WifiInfoType=SSID
WifiIntfID=0
WifiListStyle=0

[MeasureWiFi]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WifiStatus.dll
WifiInfoType=QUALITY
WifiIntfID=0
WifiListStyle=0

[MeasureWAN]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
UpdateRate=21600
Url=http: //cqcounter.com/whois/what_is_my_ip.php
RegExp="(?siU)<b>Your IP Address is (.*)</b>"
StringIndex=1



RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 24.02.2011 10:55

Witaj master070788
patent na zasięg Wi-fi i SSID w PILEUSIE:

;========================
[MeterWifiPercent]
Meter=STRING
MeasureName=MeasureWiFi
X=100
Y=
FontColor=#TitleColor#
FontFace=#TitleFont#
FontSize=#TitleHeight#
StringAlign=LEFT
;StringEffect=SHADOW
StringStyle=NORMAL
AntiAlias=1
Postfix="%"
Percentual=1
AutoScale=1
;========================

wstaw to np. między [Title1] a [TitleButton1], odśwież.
Pozdrawiam.


RE: Mój Rainmeter - master070788 - 24.02.2011 12:17

Dzięki za zainteresowanie problemem, ale niestety nadal to samo. Wspominałem wcześniej, że łącze się z internetem za pomocą adaptera TP- link i chyba to jednak ma jakiś wpływ skoro brak jest siły zasięgu...

Także przejrzałem temat z oficjalnego forum rainmetera http://www.rainmeter.net/forum/viewtopic.php?f=18&t=468

Pozdrawiam.


RE: Mój Rainmeter - blodytraveler - 24.02.2011 13:47

Można ustawić tak rainmeter by było widoczne np. wykorzystanie CPU jak gramy w grę na pełnym ekranie ?