Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Mój Rainmeter - effectHD - 12.02.2011 19:19

To wiem ze trzeba zmienic z Letf(...) na Right(...) lecz nie wiem jaka sciezke mam podac do wykonania akcji;/


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 12.02.2011 20:47

(12.02.2011 14:44)Nostromo napisał(a):  fabularasa

Cieszę się, że zawitałeś na naszym forum. Twoje prace są absolutnie fantastyczne i nowatorskie. Polecam gorąco wszystkim Rainmeter'som do pobierania i instalacji prac [urln=http://fabularasa.deviantart.com/gallery/]fabularasa z deArt[/urln]. Zasługujesz na mocne poparcie na deArt dlatego daję wszystkim twoim pracom my favourites (my english is bad, sorry) i zachęcam również posiadaczy kont na deArt. Czytam twoje .ini i widzę poezję.
Mała uwaga ode mnie, przy refresh plik odświeża się dość długo (u mnie ok. 11 sek.), przy niewielkich zmianach można to radykalnie skrócić do może 4-5 sek. jeżeli jesteś zainteresowany zapraszam do współpracy.
Pzdr.


he he poezja Rainmeterem zajmuję się od kilku tygodni więc mam nadzieję że będzie coraz lepiej - a nowe pomysły mam nadzieję że zrodzą się tutaj Uśmiechnięty

O co chodzi z tym odświeżaniem ? Pewnie że jestem zainteresowany....
(12.02.2011 16:28)effectHD napisał(a):  Witam mam pewien problem z konfiguracja mojego Rain'a a mianowicie stworzylem sobie skin moj komputer na LPM dziala elegancko otwiera sie okno a na PPM chcialbym aby otwieraly sie wlasciwosci moj komputer siedze juz pare ladnych godzin i nie moge dojsc do rozwiazania.. Moglby ktos pomoc?

Link=control.exe sysdm.cpl
Czy ktoś mógłby wkleić prognozę dla Bydgoszczy ze stonki http://freemeteo.com/ bo zablokowali mi tam IP ;( dzięki


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 12.02.2011 23:57

fabularasa
Ciekawe dlaczego ci zablokowali Zadowolony? Może wstawiłeś za wysokie Update.
[urln=http://freemeteo.com/default.asp?pid=15&gid=3102014&la=1]Link do freemeteo dla Bydgoszczy[/urln], jeżeli to nie to, podaj bliżej o co chodzi. Jeżeli masz pomysł jak wykorzystać freemeteo do pokazania pogody w Rain to podziel się bo wielu użytkowników z Bydgoszczy ma problem. Poezja dlatego, że napisane i poukładane w ciekawym stylu . Sporo Rain przerobiłem ale taki styl widzę pierwszy raz. Gdzie się tego można nauczyć? Na temat odświeżania i budowy twoich Rain pogadamy wkrótce jak rozczytam twoje prace.
Pzdr.


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 13.02.2011 00:08

(12.02.2011 23:57)Nostromo napisał(a):  fabularasa
Ciekawe dlaczego ci zablokowali Zadowolony? Może wstawiłeś za wysokie Update.
[urln=http://freemeteo.com/default.asp?pid=15&gid=3102014&la=1]Link do freemeteo dla Bydgoszczy[/urln], jeżeli to nie to, podaj bliżej o co chodzi. Jeżeli masz pomysł jak wykorzystać freemeteo do pokazania pogody w Rain to podziel się bo wielu użytkowników z Bydgoszczy ma problem. Poezja dlatego, że napisane i poukładane w ciekawym stylu . Sporo Rain przerobiłem ale taki styl widzę pierwszy raz. Gdzie się tego można nauczyć? Na temat odświeżania i budowy twoich Rain pogadamy wkrótce jak rozczytam twoje prace.
Pzdr.

Potrzebuje screen bo na stronkę nie mogę wejść - bana bo ściągałem pliki png za pomocą TeleportUltra żeby mieć potrzebne ikonki ... innego pomysłu nie mam dlaczego tam dostałem bana Smutny

PS. Dopiero co wstawiony
http://fabularasa.deviantart.com/art/Launcher-Right-Side-197163688
Podzielę się jak już wybiorę odpowiedni serwis bo jak na razie mam tylko przymiarki Cwaniak
Nostromo

Sorki powinienem dokładniej napisać o co mi chodzi - prognoza na 7 dni ;(


RE: Mój Rainmeter - fredek7 - 13.02.2011 01:40

http://freemeteo.com/default.asp?pid=23&gid=9006432&la=1


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 13.02.2011 01:44

[Obrazek: fabu1.png]

Uploaded with ImageShack.us


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 13.02.2011 01:48

fredek7 - potrzebuję screen

Jeszcze taki fajny serwis znalazłem - ale tylko prognoza na najbliższe godziny bo najbliższe dni nie mają zaznaczonej nocy Smutny
http://www.worldweatheronline.com


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 13.02.2011 01:57

Serwis ciekawy na pewno więcej jest w opcji premium. Screena Bydgoszczy Freemeteo 7days wstawiłem wyżej.


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 13.02.2011 02:00

dzięki Nostromo

a tu można zobaczyć różnice
1 - accuweather
2 - meteogroup
3 - worldweatheronline

[Obrazek: 890507.jpeg]

Popatrzcie proszę jak to wygląda u Was - bo nie chciałbym polegać jedynie na własnych obserwacjach.

Jak na razie pogoda na:
- najbliższe godziny accuweather freemeteo i faworyt worldweatheronline
- najbliższe dni meteogroup i accuweather chociaż tu zawiodły mnie ostatnie prognozy
- pogoda na teraz meteogroup pokazuje pogodę sprzed 1-2 więc jak dla mnie spalona pozycja pozostaje accuweather freemeteo i worldweatheronline


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 13.02.2011 02:18

fabularasa
Wyluzuj, nie myśl, że serwisy podają dokładnie taką pogodę jaka będzie w najbliższym czasie, to przecież tylko prognozy a w tych firmach pracują tylko ludzie, którzy nie mają pojęcia gdzie jest Bydgoszcz, a często też gdzie jest Polska. Trzeba to brać na zdrowy rozsądek. Można się podeprzeć pogodą z TVP i tym co za oknem Zacieszacz


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 13.02.2011 02:27

(13.02.2011 02:18)Nostromo napisał(a):  fabularasa
Wyluzuj, nie myśl, że serwisy podają dokładnie taką pogodę jaka będzie w najbliższym czasie, to przecież tylko prognozy a w tych firmach pracują tylko ludzie, którzy nie mają pojęcia gdzie jest Bydgoszcz, a często też gdzie jest Polska. Trzeba to brać na zdrowy rozsądek. Można się podeprzeć pogodą z TVP i tym co za oknem Zacieszacz

hehe szukam po prostu takiej firmy która robi to najlepiej - no i oczywiście nie trzeba wiedzieć gdzie jest Bydgoszcz aby na podstawie wykresów oraz danych ze stacji prognozować przyszłość

popatrz na rys wyżej temp -9 a -3 to delikatna różnica ?!


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 13.02.2011 02:46

Jeżeli chodzi o przyspieszenie dużych Rainmeter'a stosuję podzielenie pliku na osobne podpliki. Nazwy folderów oczywiście dowolne. Ikony umieszczam folderze Icons, Graphics, graffy, measure w Measures a inne ustawienia, które nie są potrzebne w zasadniczym pliku .ini, w Settings.inc. Tu umieszczam kolory, czcionki, style, linki itd. W .ini pod [Variables] daję przekierowanie i mój Rain widzi to jakby to było w głównym pliku. Dla Megapliku wpis w .ini wygląda np. tak:
[Variables]
@Include=#CURRENTPATH#\@Home\Settings.inc
@Include1=#CURRENTPATH#\@Home\UserVariables.inc
@Include2=#CURRENTPATH#\@Home\SettingsText.inc
@Include3=#CURRENTPATH#\@Home\Measures.inc
[Obrazek: fabu1.png]
[Obrazek: fabu1.png]
[Obrazek: fabu1.png]

Wszystkie grafiki konweruję do rozmiaru docelowego (np. z 256x200 do 50x40), co w przypadku 13 zestawów ikon pogody + 3 zestawów Moon i 11zegarów, dla Rain'fajnweather&clocs_pl i ikon uzupełniających dało zmniejszenie rozmiaru pliku z 28Mb do 8 Mb.
Dzięki temu taki MegaRain uruchamia się w 6-9 sek. zamiast 26-29.


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 13.02.2011 12:05

Nostromo

A możesz podać link do jakiegoś mniejszego projektu tak abym mógł się rozejrzeć po kodzie ? dzięki


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 13.02.2011 12:19

Rain'fajnweather&clock_pl, wersja całkowicie polska. Poprawiony, lżejszy. Do pobrania w Rainmeter - konfiguracje, polskie tłumaczenia, pliki do pobrania
Ma niewielkie rozmiary - 420x210. To potężne narzędzie. Umieściłem w nim ładne i ciekawe (moim zdaniem) chronometry,
moduł pogody i moduły szybkiego dostępu do najważniejszych narzędzi systemowych oraz plików. Wybrałem 13 różnych zestawów ikon pogody, 3 różne zestawy ikon księżyca i co najmniej 10 zegarków.
Każdy zegarek otwiera się po najechanie myszką na szary punkt, zamyka przez najechanie na inny. Warto szukać "łapek" - to są smaczki.
Podpowiedzi pokazują się w "dymkach"

[Obrazek: 73053717.png]

[Obrazek: 52291989.png]

[Obrazek: 93856158.png]


RE: Mój Rainmeter - fabularasa - 13.02.2011 12:54

Nostromo - a jakieś darmowe konto ?

Czy wiecie może gdzie można znaleźć ikonki do pogody ale tak aby osobno były chmurki i inne zjawiska ?

Często jest tak że ikonki te mają np fajne (wg mnie słońce) a spaprane chmury bądź zjawiska pogodowe. Sam w chwili obecnej mam wymieszane ikonki z różnych zestawów ale chciałbym uzyskać nieco lepszy efekt Uśmiechnięty


RE: Mój Rainmeter - polandmet - 13.02.2011 13:11

Mi sie nic nie otwiera pod tym linkiem


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 13.02.2011 13:19

(13.02.2011 13:11)polandmet napisał(a):  Mi sie nic nie otwiera pod tym linkiem
Spróbuj jeszcze raz.


RE: Mój Rainmeter - Sno[W]bull - 13.02.2011 14:07

Niestety mam ten sam problem.
Wkleiłem link do programu JDownloader, napisane jest ze plik można pobrać jedynie poprzez konto premium.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 13.02.2011 15:11

Przepraszam za chwilowe problemy z pobraniem tego pliku, przeniosłem go do MegaUpload.
Proszę o wiadomość czy jest już dostępny.


RE: Mój Rainmeter - Sno[W]bull - 13.02.2011 15:51

(13.02.2011 15:11)Nostromo napisał(a):  Przepraszam za chwilowe problemy z pobraniem tego pliku, przeniosłem go do MegaUpload.
Proszę o wiadomość czy jest już dostępny.

Działa bezproblemowo, wielkie dzięki.