Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Mój Rainmeter - hacker05 - 29.11.2010 13:49

Witam,

Żeby nie rozpisywać się zbytnio nawiążę do posta Nostromo w tym temacie: http://windows7forum.pl/zmiana-ikon-t-11696.html

Mógłby ktoś dokładniej wytłumaczyć co i jak? Niestety nie zrozumiałem o co chodzi w pierwszej części posta.

Będę wdzięczny za każdą pomoc,

Pozdrawiam!


RE: Mój Rainmeter - fredek7 - 29.11.2010 23:01

hacker05
tam masz ukryte ikony pulpitu a wszystkie ikonki jakie są tam to jest odpowiedni config Rainmetera

Przeczytaj sobie dokładnie ten post co podał Nostromo tam masz wszystko podane na tacy Post: #629


RE: Mój Rainmeter - hacker05 - 29.11.2010 23:08

Nawiązując do ostatniego posta tu: http://windows7forum.pl/moj-rainmeter-t-5755-47.html#pid64069

Chcę mieć ikony w jednym, poziomym pasku i dodatkowo pojedyncze ikony. Nie wiem, albo jestem taki ślepy, albo głupi, że nie widzę nic w tym poście 629 dotyczącego ikon Zacieszacz

Nakierujcie mnie cytatem czy coś ;d

Pozdr!


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 30.11.2010 00:06

Łatwiej zrobić, trudniej napisać jak ale spróbuję.
Otwierasz folder C:\Users\twoja nazwa\Rainmeter\Skins, prawy przycisk myszy i z menu kontekstowego wybierasz>Nowy>Folder, zmieniasz nazwę na jaką chcesz. Otwierasz ten folder, kopiujesz do niego ikony Token wybrane przez ciebie (później możesz dodać kolejne), następnie tworzysz plik .ini, prawy przycisk myszy na ten otwarty folder i z menu kontekstowego wybierasz>Nowy>Dokument tekstowy, zmieniasz jego nazwę z Nowy... .txt na twoją jaką wymyślisz ... .ini, (zapyta cię czy chcesz zmienić rozszerzenie ty chcesz więc dajesz ok.). W tym .ini standardowo umieszczamy wpis:
Kod:
[Rainmeter]
Author=...
Update=1000

;Metadata added by RainBrowser
;http: //rainmeter.net/RainCMS/?q=Rainmeter101_AnatomyOfASkin

[Metadata]
Name=
Config=
Description=
Instructions=
Version=
Tags=
License=
Variant=
Preview=

;---End of added Metadata---

Teraz umieszczasz wpisy dla tła, na którym będą twoje ikonki (żebyś miał jak złapać ten pasek z ikonami) np.

[Background]
Meter=IMAGE
SolidColor=0, 0, 0, 2
X=0
Y=0
W=500
H=50

następnie wstawiasz wpisy dla kolejnych ikonek, które chcesz by zaistniały w twoim Rain, jeżeli mają być w poziomie to Y=... musi być taki sam, przykładowo:
Kod:
[CompN]
Meter=IMAGE
X=5
Y=50
W=26
H=26
ImageName=compN.png
LeftMouseDownAction=!Execute [": {20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}"][!RainmeterRedraw]

[CtrlN]
Meter=IMAGE
X=55
Y=r
W=30
H=30
ImageName=ctrlN.png
LeftMouseDownAction=!Execute [": {21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002b30309d}"][!RainmeterRedraw]

[StarN]
Meter=Image
X=105
Y=r
W=28
H=28
ImageName=starN.png
LeftMouseDownAction=!Execute [": {450D8FBA-AD25-11D0-98A8-0800361B1103}"][!RainmeterRedraw]

[BinfN]
Meter=Image
X=155
Y=r
W=26
H=26
ImageName=binfN.png
LeftMouseDownAction=!Execute [": {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"][!RainmeterRedraw]
itd. ...

[Obrazek: tokenm.png]
Zmieniłem nazwy ikon (żeby łatwiej zapanować bo jest ich sporo), w każdym z tych wpisów ImageName=... musi być dokładnie nazwą twojej ikony, której chcesz przyporządkować określone zadanie. Odległości X=... , Y=... , W=..., H=..., (ustalasz samodzielnie) zależą od wielkości twoich ikon.
Po tym zatwierdzasz, przed pierwszym uruchomieniem twojego, nowego Rain musisz startnąć cały Rainmeter od nowa, w przeciwnym razie nie zobaczy nowego obiektu.
Analogicznie postępujesz dla pojedynczych elementów, w każdym pliku z jedną ikoną umieszczasz tylko jedną ikonę i odpowiednie wpisy dla niej.


RE: Mój Rainmeter - hacker05 - 30.11.2010 10:31

Dziękuję pięknie! Wszystko pięknie gra Uśmiechnięty Teraz tylko pytanie: domyślam się, że lokalizację po kliknięciu ustala ten niezrozumiały mi ciąg znaków: "::{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"

Co należy zrobić, aby włączał się dany program/mój komputer/kosz etc?

Pozdrawiam!

@edit
I czy da się ustawić, aby np. gdy kosz jest pełny była jedna ikonka, a jak zapełniony druga?


RE: Mój Rainmeter - bungar - 30.11.2010 14:59

edit: Znalazłem już odpowiedz na moje pytanie
sory wielkie
post do usunięcia


RE: Mój Rainmeter - fredek7 - 30.11.2010 19:05

hacker05
Po pierwsze zacznij przeglądać cały temat a dowiesz się wszystkiego co i jak

Cytat:Napisane przez hacker05 - Dzisiaj 10:31
Dziękuję pięknie! Wszystko pięknie gra Smile Teraz tylko pytanie: domyślam się, że lokalizację po kliknięciu ustala ten niezrozumiały mi ciąg znaków: "::{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"

Co należy zrobić, aby włączał się dany program/mój komputer/kosz etc?

Pozdrawiam!

@edit
I czy da się ustawić, aby np. gdy kosz jest pełny była jedna ikonka, a jak zapełniony druga?

Post: #495

z uzupełnieniem do programów

Post: #566


RE: Mój Rainmeter - hacker05 - 01.12.2010 00:40

Ok, już wszystko mam i śmiga Uśmiechnięty Dziękuję wszystkim za poświęcony czas Cwaniak

Pozdr


RE: Mój Rainmeter - worekowsa - 04.12.2010 19:24

Aktualnie mój pulpit wygląda tak:

[Obrazek: fe17jq.png]

Chciałbym żeby pomiędzy informacjami systemowymi były jakieś rozdziałki w stylu poziomych linii, czy jakichś szlaczków.
Nie mam jednak kompletnie pojęcia co by pasowało tam umieścić i jak to "sprawnie" zrobić.

Czekam na sugestie.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 05.12.2010 16:02

Pulpit coraz ładniejszy,
takie dodatkowe, drobne elementy można umieścić w pliku .ini na wiele sposobów,jako element graficzny .png, weź z innego Rainmetra lub poszukaj w Grafika Google. Skopiuj do pliku, zmień nazwę np. pasek.png

[mójpasek]
Meter=IMAGE
ImageName=pasek.png
X=...
Y=...

w postaci tekstu przez wpis

[mójpasek]
Meter=STRING
FontColor=...
FontSize=....
FontFace=....
AntiAlias=1
X=...
Y=...
Text="------------------"

w postaci linii przez wpis

[mójpasek]
Meter=IMAGE
X=...
Y=...
W=200
H=1
SolidColor=....

itd....


RE: Mój Rainmeter - worekowsa - 05.12.2010 16:59

Właśnie próbowałem eksperymentować z grafiką i w ciągu kilku minut wykombinowałem takie coś.

[Obrazek: 2uylus0.jpg]

Jeśli poświęcę zabawie więcej czasu, to mogę się spodziewać całkiem fajnego efektu. Dziękuję za pomoc.


RE: Mój Rainmeter - zorbas - 08.12.2010 16:59

Witam, mam problem ze spolszczeniem do VClouds. Pobrałem gotowy program ze spolszczeniem udostepniony przez jednego z użytkowników forum i wszystko byłoby ok, gdyby nie śnieg, a konkretniej brak tłumaczenia "snow". Przykładowy kod z VClouds wygląda tak:
Kod:
Substitute="Mist": "Mgła","Scattered": "Przelotne","AM": "Rano","PM": "Wieczorem","Fog": "Mgliście","Sunny": "Słonecznie","Sun": "Słońce","Isolated": "Pojedyncze","T-Storms": "Gwałtowne burze","Late": "później","Mostly": "Przeważnie","Partly": "Czeka nas","with": "z","Clear": "Niebo bez chmur","Fair": "Bezchmurnie","Partly Cloudy": "Częściowe zachmurzenie","Mostly Cloudy": "Przewaga chmur","in the Vicinity": "W okolicy","Cloudy": "wzrost zachmurzenia","Freezing Rain": "Marznący deszcz","Light Rain Shower": "Niewielkie przelotne opady","Showers": "Lekkie opady","Light Drizzle": "Lekka mżawka","Light Rain": "Niewielkie opady deszczu","Rain": "Deszcz","Heavy Rain": "Intensywne opady","Thunder": "Burza,"Shower": "Grad","Light Snow": "Lekkie opady
śniegu","Snow": "Śnieg","Windy": "Wietrznie","Mist": "Zamglenia","Fog": "Mgła","Widespread Dust": "Przemieszczający się
pył","Set": "Zespół","Wind": "Wietrznie","Sun": "Słońce"

Wydaje się, że wszystko powinno być ok, a w rzeczywistości otrzymuję komunikaty: "Snow później", "Deszcz /Snow", "Wieczorem Light Snow". Gdyby ktoś mógł pomóc to byłbym wdzięczny.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 08.12.2010 18:47

Odwiedź Rainmeter - konfiguracje, polskie tłumaczenia, pliki do pobrania na naszym forum, pobierz najobszerniejsze i najlepsze dotychczas opracowane tłumaczenie pogody po polsku. Nie musisz wklejać wszystkiego. Skopiuj do swojego VClouds te zwroty, które sprawiają kłopot. W niektórych sytuacjach pomaga także zmiana kolejności wpisów.
Pzdr.


RE: Mój Rainmeter - maciorek0011 - 08.12.2010 19:32

A ja nie wiem co mam nie tak np:Mam w tłumaczeniu Fog to jest Mgła a cały czas pokazuje mi Fog i z innymi też jest problem a mam tłumaczenie zrobione przez fajnalaska/Nostromo i nie wiem jak zrobić,że by pokazywało elegancko tłumaczenie.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 08.12.2010 19:47

W mojej pogodynce z taką kolejnością jak tu działa jak należy. Jeżeli wkleiłeś kompletne tłumaczenie bez zmiany kolejności niektórych wpisów to może pokazywać niektóre wpisy błędnie. spróbuj wkleić na swoją (zniweluj przerwy) i sprawdź :
Kod:
"AM": "z rana","Heavy Snow": "intensywne opady śniegu","Light": "pojawi się","Drizzle": "mżawka","Clouds": "zachmurzenia","Fog": "mgła","Fair": "pogodnie","Mostly": "przeważnie","Partly": "częściowe","Cloudy": "zachmurzenie","Clouds Early": "nieznaczne zachmurzenie","Clearing": "przejaśnienie","Heavy Rain": "ulewa","Sunny": "słonecznie","Few Showers": " możliwe lekkie opady","Light Drizzle": "lekka mżawka","Light Rain": "niewielkie opady deszczu","Mostly Clear": "spodziewane zachmurzenie","Mostly Sunny": "spodziewane pogodnienie","Partly Cloudy": "niewielkie zachmurzenia","Rain": "deszcz","Late": "późnym wieczorem","Heavy Rain": "intensywne opady deszczu","Thunder": "burza","T-Storm": "nadciąga burza","Shower": "grad","Light Snow": "lekkie opady śniegu","Snow": "śnieg","Windy": "wietrznie","Mist": "zamglenia","Widespread Dust": "przemieszczający się pył","Set": "zespół","Wind": "wietrznie","T-": "gwałtowne","T-Storms": "gwałtowne burze","Sun": "słońce","PM": "po płudniu"

Jeżeli pojawia się nowy stan pogody to szukam dla niego dobrego miejsca (zmieniam szyk) tak długo aż wyświetli się prawidłowo (po polsku).

Pzdr. fajnalaska-Nostromo Uśmiechnięty


RE: Mój Rainmeter - maciorek0011 - 08.12.2010 21:00

(08.12.2010 19:47)Nostromo napisał(a):  W mojej pogodynce z taką kolejnością jak tu działa jak należy. Jeżeli wkleiłeś kompletne tłumaczenie bez zmiany kolejności niektórych wpisów to może pokazywać niektóre wpisy błędnie. spróbuj wkleić na swoją (zniweluj przerwy) i sprawdź :
Kod:
"AM": "z rana","Heavy Snow": "intensywne opady śniegu","Light": "pojawi się","Drizzle": "mżawka","Clouds": "zachmurzenia","Fog": "mgła","Fair": "pogodnie","Mostly": "przeważnie","Partly": "częściowe","Cloudy": "zachmurzenie","Clouds Early": "nieznaczne zachmurzenie","Clearing": "przejaśnienie","Heavy Rain": "ulewa","Sunny": "słonecznie","Few Showers": " możliwe lekkie opady","Light Drizzle": "lekka mżawka","Light Rain": "niewielkie opady deszczu","Mostly Clear": "spodziewane zachmurzenie","Mostly Sunny": "spodziewane pogodnienie","Partly Cloudy": "niewielkie zachmurzenia","Rain": "deszcz","Late": "późnym wieczorem","Heavy Rain": "intensywne opady deszczu","Thunder": "burza","T-Storm": "nadciąga burza","Shower": "grad","Light Snow": "lekkie opady śniegu","Snow": "śnieg","Windy": "wietrznie","Mist": "zamglenia","Widespread Dust": "przemieszczający się pył","Set": "zespół","Wind": "wietrznie","T-": "gwałtowne","T-Storms": "gwałtowne burze","Sun": "słońce","PM": "po płudniu"

Jeżeli pojawia się nowy stan pogody to szukam dla niego dobrego miejsca (zmieniam szyk) tak długo aż wyświetli się prawidłowo (po polsku).

Pzdr. fajnalaska-Nostromo Uśmiechnięty

Działa.Zacieszacz
Tylko Nostromo powiem ci że Light Snow i Snow nie działa jak narazie.
A masz może prawidłowy szyk tłumaczeń faz księżyca??


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 08.12.2010 21:27

Trzeba kombinować,
zauważyłem przed chwilą taki stan pogody na dziś:
deszcz and mgła
na http://www.weather.com jest:
Light Rain/Fog
po zmianie (w pliku, który podałem powyżej): "Light":"pojawi się" na "Light":"lekki" i "dorobieniu z marszu" nowego wpisu: "and":"i", wstawiłem go za "AM":"z rana" wyświetla teraz >lekki deszcz i mgła< czyli OK. Miłej zabawy.


RE: Mój Rainmeter - maciorek0011 - 08.12.2010 21:29

(08.12.2010 21:27)Nostromo napisał(a):  Trzeba kombinować, zauważyłem przed chwilą taki stan pogody na dziś:
deszcz and mgła
na http://www.weather.com jest:
Light Rain/Fog
po zmianie (w pliku, który podałem powyżej): "Light":"pojawi się" na "Light":"lekki" i "dorobieniu z marszu" nowego wpisu: "and":"i", wstawiłem go za "AM":"z rana" wyświetla teraz >lekki deszcz i mgła< czyli OK. Miłej zabawy.
Dobra dzięki ;p


RE: Mój Rainmeter - zorbas - 09.12.2010 07:25

Pogubiłem się. Zmieniam te tłumaczenia miejscami i przykładowo zaczyna mi tłumacz Light Snow na Lekki Śnieg, ale już nie tłumaczy Snow na Śnieg. Zmieniam więc miejsce "Snow":"Śnieg" na inne i okazuje się, że Śnieg mi się pojawia ale przestaje mi tłumaczyć Rain na Deszc Smutny
Wstawienie tego tłumaczenia z http://windows7forum.pl/rainmeter-konfiguracje-polskie-tlumaczenia-pliki-do-pobrania-t-10083.html też nic nie daje bo wtedy już wszystko mam po angielsku.


RE: Mój Rainmeter - worekowsa - 09.12.2010 15:42

Moje najnowsze dzieło:

[Obrazek: 120htvs.jpg]

Dla zainteresowanych link do paczki z wszystkimi elementami widocznymi na screen'ie (bez tapety i skórki rocket docka):

Kod:
http: //www.uploader.pl/?d=DE3D84561
> jako archiwum samorozpakowujące się