Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Mój Rainmeter - Sanitarium - 30.08.2010 22:15

No to skończyłem (wielogodzinną) zabawę z rainmeter'em.
Oto skromny efekt moich początków:

[Obrazek: rainmeteradi.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Muszę przyznać iż bawię się w to od wczoraj ale strasznie wciąga Uśmiechnięty ...

Wykorzystałem pogodę która była tu zamieszczona a poza tym wiele różnych pojedynczych rzeczy lekko przerobionych - głównie z deviantart'a

Jeszcze raz dzięki za pomoc Nostromo .


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 30.08.2010 22:24

Oj wciąga...odkąd się nim zająłem nie mam czasu na psucie Systemu. Jak na pierwszy dzień znajomości z Rainmeter robisz to całkiem przyzwoicie. Strach myśleć co będzie za pół roku Cwaniak.


RE: Mój Rainmeter - nazar1703 - 30.08.2010 22:40

Mam pytanie jak się nazywa ten pasek z postu 481 ten na górze


RE: Mój Rainmeter - Sanitarium - 30.08.2010 22:49

(30.08.2010 22:24)Nostromo napisał(a):  Oj wciąga...odkąd się nim zająłem nie mam czasu na psucie Systemu. Jak na pierwszy dzień znajomości z Rainmeter robisz to całkiem przyzwoicie. Strach myśleć co będzie za pół roku Cwaniak.

no najbardziej odpowiada mi możliwość tworzenia własnej grafiki - bo to grafika jest moją mocną stroną a nie linijki kodu Smile


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 31.08.2010 00:00

(30.08.2010 22:40)nazar1703 napisał(a):  Mam pytanie jak się nazywa ten pasek z postu 481 ten na górze

Ten pasek...nie ma nazwy i może się nazywać np.Multipasko Zadowolony, pomysł zaczerpnięty z [urln=http://browse.deviantart.com/customization/skins/sysmonitor/rainmeter/?qh=&section=&q=varelse+Rainmeter#/d2tbsua] Seclorum od Varelse42. [/urln] Maksymalnie uproszczony i upchany, powiększany o kolejne paski w miarę potrzeby. Z lewej menu Start, z lewej se7en forum. Wszystko pod ręką.


RE: Mój Rainmeter - Sanitarium - 31.08.2010 00:32

a mam takie pytanie, bo chiałbym się upewnić...
Czy funkcja RainBackup zrzuca całą kompozycje (dodatki/elementy, grafika, ustawienia) do jednego pliku ?


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 31.08.2010 07:48

Tak, ale mimo tego warto często robić samodzielnie własne kopie całego Rainmeter albo tych elementów na których szczególnie nam zależy. Najlepiej jedna na innej partycji druga na dysku zewnętrznym.


RE: Mój Rainmeter - DamianW7 - 31.08.2010 09:47

Ale co to za logika jak go schowam i dam nowy to i tak bedzie mi się pojawiał te stary pasek chyba to jest denerwujące nie mam racji?
Jakoś nie miałem takiego formatu:godzina minuta sekunda ale już wstawiłem i usunąłem S. Tylko teraz rozmiaru nie zmienię.

Ps. Nie mogę zmienić czcionki np. taka jak tu czcionka wpisuję nazwę tej czcionka a i tak jest jakas zwykła po edycji?.

Ps2. Zassałem z tąd zegar+pogoda i nie wiem jak zmienić by w pogodzie pokazywało dane z mojego miasta, jakiś kod się podaje czy coś w tym stylu? Widziałem tam stronke ale nie odnajduje niestety mojej małej mieściny :/


RE: Mój Rainmeter - Sanitarium - 31.08.2010 16:42

jeśli nie odnajduje to widocznie jej nie ma w bazie i nie będziesz miał... musisz wtedy najbliższej dostępnej szukać.
Moich Piekar Śląskich nie ma... nawet Bytomia nie znalazłem i mam Katowice.
(mowa o http://www.weather.com chyba że gdzieś indziej jest więcej miast ale chyba wszystkie strony mają tą samą baze ?)

a co do czcionki... to tą na którą zmieniasz masz aby zainstalowaną w systemie ? Bo jeśli to jakaś niestandardowa to może być tak że jej nie masz i musisz pierw zainstalować.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 31.08.2010 19:33

DamianW7,
Na stronie, którą podałeś masz wyraźne zaproszenie do pobrania [urln=http://sites.google.com/site/divineforge/repository] czcionki do tego zegara [/urln], pobierz, wypakuj w C:\Windows>Font. Co do usunięcia Paska systemowego, to przecież twoje zabawki..."róbta co chceta" jak mawia Jurek. Często nie ma dużych miast a bywają małe, to zależy od rozmieszczenia stacji pogodowych. Pokaż wpis zegarka, w którym nie możesz zmienić rozmiaru.


RE: Mój Rainmeter - DamianW7 - 31.08.2010 20:32

(31.08.2010 19:33)Nostromo napisał(a):  DamianW7,
Na stronie, którą podałeś masz wyraźne zaproszenie do pobrania [urln=http://sites.google.com/site/divineforge/repository] czcionki do tego zegara [/urln], pobierz, wypakuj w C:\Windows>Font. Co do usunięcia Paska systemowego, to przecież twoje zabawki..."róbta co chceta" jak mawia Jurek. Często nie ma dużych miast a bywają małe, to zależy od rozmieszczenia stacji pogodowych. Pokaż wpis zegarka, w którym nie możesz zmienić rozmiaru.

Zawsze tak robię z czcionką lecz dziwne bo nie działa później tylko jest jakaś zwykła typu arial, sam nie wiem dlaczego tak jest.
Albo nawet jak w Wordzie sobie oglądam jak ta czcionka wygląda to nie czyta "Ń", bo jak jest jakaś graficzna to pozostawia zwykłe "n" jest jakiś na to sposób?
A co to muszę podać do wpisu kod pocztowy czy co do tej pogody?
O te sekundy chodzi tzn. jak mam tu je dodać, żeby były małe:
[quote]
Kod:
[MeasureTime]
Measure=Time
Format=%H: %M

[MeasureDate]
Measure=Time
Format=%d

[MeasureMonth]
Measure=Time
Format=%B
Substitute="January": "Styczeń","February": "Luty","March": "Maj","April": "Kwiecień","May": "Maj","June": "Czerwiec","July": "Lipiec","August":
"SIERPIEŃ","September": "Wrzesień","October": "Październik","November": "Listopad","December": "Grudzień"

[MeasureDay]
Measure=Time
Format=%A
Substitute="Sunday": "Niedziela","Monday": "Poniedziałek","Tuesday": "WTOREK","Wednesday": "Środa","Thursday": "Czwartek","Friday": "Piątek","Saturday": "Sobota"

[Variables]
FontColor=255, 255, 255, 150
-------------------------------------METERS--------------------------------------------

[MeterTime]
MeasureName=MeasureTime
Meter=STRING
X=0
Y=13
FontColor=#FontColor#
FontSize=78
FontFace=rockwell
StringAlign=LEFT
StringStyle=Bold
AntiAlias=1

[MeterDate]
MeasureName=MeasureDate
Meter=STRING
X=60
;x=500
Y=110
;y=20
FontColor=#FontColor#
FontSize=16
FontFace=Meiryo
StringAlign=LEFT
StringStyle=Bold
AntiAlias=1

[MeterMonth]
MeasureName=MeasureMonth
Meter=STRING
X=120
;x=600
Y=110
;y=25
FontColor=#FontColor#
FontSize=16
FontFace=Meiryo
StringAlign=LEFT
StringStyle=Bold
AntiAlias=1

[MeterDay]
MeasureName=MeasureDay
Meter=STRING
X=114
;x=600
Y=16
;y=65
FontColor=#FontColor#
FontSize=15
FontFace=Arabic Typesetting
StringAlign=LEFT
StringStyle=Bold
AntiAlias=1
[/quote]
PS. nowa czcionka działa, tylko dziwne bo wcześniej nie trybiła ale chyba ponowne uruchomienie lapka było lekiem na całą sytuację. Tylko jeszcze z tym ,ń,ś,ć.


RE: Mój Rainmeter - Sanitarium - 31.08.2010 21:23

Jeśli w wordzie nie wyświetla tych polskich liter to raczej w czcionce ich po prostu nie ma (jak we wielu czcionkach) ... nic z tym nie zrobisz niestety.

co do sekund to dodajesz w tym miejscu:
"
[MeasureTime]
Measure=Time
Format=%H:%M:%S
"
nie jestem pewien ale dodanie":%S" powinno wystarczyć ...

PS
taka sprawa odemnie - bo nie wiem czy to normalne
mam kosz z rainmetera na pulpicie... i zauważyłem, że gdy było w nim ok 700plików (w koszu) to rainmeter zaczął obciążać procek na ok 40-50% ... nie wiem czy to jakiś błąd programu. Po opróżnieniu kosza wróciło wszystko do normy i obciążenie do 0 spadło. Kosz jest z Enigmy ten malutki.
Czy to normalne - też tak mieliście ?


RE: Mój Rainmeter - nazar1703 - 01.09.2010 22:53

Może ktoś wie co jest w tym wpisie nie tak że nie działa
Kod:
[Rainmeter]
BackgroundMode=1

[Img_Config1]
Meter=IMAGE
ImageName=computer.png
X=0
Y=0
W=128
H=128

[Img_Config2]
Meter=IMAGE
ImageName=off.png
X=48
Y=28
W=31
H=81
LeftMouseDownAction=!execute [!RainmeterShowMeter Img_Config3] [!RainmeterhideMeter Img_Config2] [!RainmeterActivateConfig "Panel\Computer\Comp" "Comp.ini"]

[Img_Config3]
Meter=IMAGE
ImageName=on.png
X=25
Y=21
W=77
H=88
hidden=1
LeftMouseDownAction=!execute [!RainmeterShowMeter Img_Config2] [!RainmeterhideMeter Img_Config3][!RainmeterDeactivateConfig "Panel\Computer\Comp" "Comp.ini"]



RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 02.09.2010 04:57

nazar1703,
Jaką akcję mają wykonywać te przyciski? Może potrzebny być wpis:
MouseOverAction=!Execute...
MouseLeaveAction=!Execute...

DamianW7,
Jak wiele razy wcześniej pisałem, jeżeli chcemy zmienić rozmiar obiektu musimy samodzielnie określić wielkość, w tym przypadku czcionki dla twojego zegarka i zmienić pozycję:

FontSize=...
X=...
Y=...
pozdrawiam.


RE: Mój Rainmeter - nazar1703 - 02.09.2010 08:37

Ten wpis ma otwierać i zamykać inna skórkę rajnmetera

[Obrazek: thumb_2f4b97f4.jpg]


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 02.09.2010 10:45

Próbóję powiększyć i niestety. Zadowolony
Będę strzelał bo nie mam wszystkich danych, domyślam się, że chcesz zamknąć [Img_Config1], jeżeli nie to pójdź tym śladem.
Do zamykania i otwierania takiego obiektu posłużą wpisy:
Kod:
[Img_Config2]
Meter=IMAGE
ImageName=off.png
X=48
Y=28
W=31
H=81
LeftMouseDownAction=!Execute [!RainmeterShowMeter Img_Config3] [!RainmeterhideMeter Img_Config2] [!RainmeterhideMeter Img_Config1][!RainmeterRedraw]

[Img_Config2]
Meter=IMAGE
ImageName=off.png
X=48
Y=28
W=31
H=81
LeftMouseDownAction=!Execute [!RainmeterShowMeter Img_Config3] [!RainmeterhideMeter Img_Config2] [!RainmeteShowMeter Img_Config1][!RainmeterRedraw]

[Img_Config1]
Meter=IMAGE
ImageName=computer.png
X=0
Y=0
W=128
H=128
Hidden=1



RE: Mój Rainmeter - dxpx - 02.09.2010 14:06

Witam. Używam w moim Rain skórki Gnometer. Są tam wskaźniki "Total upload/download".
Mam pytanie: Czy można edytować skin tak aby np.: Total download nie kończył się na 1GB.

[MeasureTotalDownload]
Measure=NetIn
Cumulative=1

W Edit skin w "Cumulative" dla próby wpisałem 2.
Po refresh all, czy ponownym załączeniu kompa "Total download" został na 2GB (przestał dalej liczyć powyżej 1GB)

Proszę o poradę lub wskazówki co zrobić aby rzeczywiście wskaźnik pokazywał Total up/down.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.


RE: Mój Rainmeter - nazar1703 - 02.09.2010 15:00

Wiec żeby nakreślić dokładnie o co mi chodzi daje link do skina i proszę o sprawdzenie
http://www.customize.org/rainmeter/skins/64736

Głównie mi chodzi o to żeby działał ten włącznik (potrzebny w budowie mojego skina)
Co do widoku miniaturki i powiększenia nie wiem ale u mnie jest ok


RE: Mój Rainmeter - DamianW7 - 02.09.2010 20:32

Teraz w jaki sposób mam zastąpić obecne ikony z pulpitu nowymi i w ładny paseczek je poukładać. Da to się zrobić w obecnym programie?


RE: Mój Rainmeter - szyneczka - 02.09.2010 21:13

(02.09.2010 20:32)DamianW7 napisał(a):  Teraz w jaki sposób mam zastąpić obecne ikony z pulpitu nowymi i w ładny paseczek je poukładać. Da to się zrobić w obecnym programie?

Zobacz, może Ci się przyda pobierz
W paczce launchery-paseczki i ikony-tokeny.
Zastąp swoje ikony tymi zmieniając wpisy w pliku ini.
Jest też ikonka "start".

Cześć!

PS.DamianW7 dałem nowego linka do pobrania ,ten działa.