Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Mój Rainmeter - Dzejkop - 06.08.2010 10:48

(06.08.2010 10:44)Nablo92 napisał(a):  a co do przerobienia tego jpg to jak by to miało wyglądać? to sie być może za to zabiorę ;]

Chodzi co o ten skin YellowLine?
Musisz po prostu swoje pngki podmienic pod tamte. później tylko ikonki w kod wsadzic itp. ale masz juz tam bardzo duzo napisane.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 06.08.2010 10:49

Prace nad nowym Rainmetrem wn8- pomysł kuby 096 powoli dobiegają końca, wkrótce finał.
[Obrazek: 000kuba.png]

Parę elementów, pożyczonych od starszego brata
[Obrazek: 0000kuba.th.png]

Uploaded with ImageShack.us





------------------------------------------------
Nablo92,
spokojnie, za chwilę przysiądziemy nad twoim.


RE: Mój Rainmeter - Dzejkop - 06.08.2010 10:59

(06.08.2010 10:49)Nostromo napisał(a):  Prace nad nowym Rainmetrem wn8- pomysł kuby 096 powoli dobiegają końca, wkrótce finał.
[Obrazek: 000kuba.png]
Ja jeszcze wprowadze zmiany typu zmiana polozenia niektorych elementow (system i cpu) i zrobieniem wersji Ang, ale to drobnostka.
Myślę, że w niedziele powinno być wydane (na wieczór raczej Cwaniak )


RE: Mój Rainmeter - Nablo92 - 06.08.2010 12:55

Takie głupie pytanie w jakim kodzie są pisane te dodatki do rainmetera? po części przypomina mi to css, szukałem na necie ale nigdzie nie znalazłem odp.


RE: Mój Rainmeter - Dzejkop - 06.08.2010 13:36

ini


[]


RE: Mój Rainmeter - mg.40 - 06.08.2010 16:13

Sory że robię off topic, ale może by zrobić osobny Temat z gotowymi modyfikacjami i screenami modyfikacji, nowych pomysłów. Aby nie przeszukiwać całego tego tematu Cwaniak.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 07.08.2010 01:12

Po zmianach i z dodatkami Wn8 trafi w ręce kuby.

[Obrazek: 35719844.png]


RE: Mój Rainmeter - waldorm - 07.08.2010 02:13

Można prosić o link do tego zegara?

[Obrazek: fajnyzegarekdlaszogi.png]


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 07.08.2010 02:20

(06.08.2010 09:33)Nablo92 napisał(a):  Ja sobie daje spokój z robieniem tego skina bo nie ogarniam kodu rainmetera i nic mi nie wychodzi z tego, Nostromo zajmiesz się całą resztą? Bo ja to jedynie potrafiłem zrobić grafikę do tego...

Ty mnie podciągniesz w gafice a ja cię w Rain.
Mam coś dla ciebie, na deviantART znalazłem idealnego gotowca do twojego pomysłu, przypuszczam, że z tym pójdzie łatwiej. Podglądnij ... jak to jest zrobione [urln=http://browse.deviantart.com/?qh=&section=&global=1&q=tab+Rainmeter#/d2mcsk8]BasicTabs[/urln]. Od dziś mam więcej wolnego, więc ci chętnie pomogę jak będziesz miał problem.

(07.08.2010 02:13)waldorm napisał(a):  Można ...?

Dziesięć sztuk do pobrania, jak wygaśnie dajcie znać: [urln=http://www.sendspace.pl/file/6667c7da398e9fa0fb681a4]Clock for Szogi[/urln].
Poprawiłem linka.


RE: Mój Rainmeter - waldorm - 07.08.2010 11:53

Link do zegara nie działa.
o sorry nie zauwazylem.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 08.08.2010 00:37

Basic Tabs z ikonkami Nablo92 i lustrzanymi literówkami. Wersja biała i czarna:

[Obrazek: nablo1.png]

[Obrazek: nablo.png]

oryginał poprawiony, do użytku. Więcej lustrzanych ikonek Nablo wkrótce podrzuci. Tabsy można powielać przez zmianę nazwy pliku. Do pobrania 10 sztuk [urln=http://www.sendspace.pl/file/b0c8b0364dfd7f34dde5226]Tabs for Nablo[/urln].


RE: Mój Rainmeter - Nablo92 - 08.08.2010 01:23

Trochę źle Ci te ikonki pociąłem, ale to się naprawi ;] A ja zrobiłem coś takiego p://www.sendspace.com/file/c9x38t , ale nie mogę sobie poradzić z dolnym paskiem ikon, więc jak by ktoś mógł to niech dokończy. Firefox mi się nie włącza nie wiem dla czego.


RE: Mój Rainmeter - Nostromo - 08.08.2010 03:25

Wstaw
Fire=!Execute ["firefox.exe"]
i zmusisz "lenia" do roboty. To jest polecenie bezwzględne. Podałem ci pomysły... . Z paskiem dolnym radź sam, to przecież twój komp. i ty wiesz gdzie chcesz podróżować.


RE: Mój Rainmeter - AbS. - 09.08.2010 16:55

Witam, mam pewną prośbę, dokonał by mi ktoś spolszczenia tego zegarka chodzi mi dokładnie o dni i miesiące Uśmiechnięty

[Obrazek: 40317985.png]

Kod PHP:
<?php 
[Rainmeter]
Author=mindenhova@freemail.hu
Update
=1000
AppVersion
=1001000
MiddleMouseDownAction
=!RainmeterRefresh #CURRENTCONFIG#

[Variables]
Color=255255255255
FontName
=Century Gothic
FontHeight
=13

;-------------------------

[
MeasureYear]
Measure=Time
Format
="%Y"

[MeasureHour]
Measure=Time
Format
="%H"

[MeasureMin]
Measure=Time
Format
="%M"

[MeasureSec]
Measure=Time
Format
="%S"

[MeasureMonthDay]
Measure=Time
Format
="%b %#d"
Substitute="Jan": "Jan.","Feb": "Febr.","Mar": "Márc.","Apr": "Ápr.","May": "Máj.","Jun": "Jún.","Jul": "Júl.","Aug": "Aug.","Sep": "Szept.","Oct": "Okt.","Nov": "Nov.","Dec": "Dec."

[MeasureDOW]
Measure=Time
Format
="%a"
Substitute="Mon": "Hétfő","Tue": "Kedd","Wed": "Szerda","Thu": "Csütörtök","Fri": "Péntek","Sat": "Szombat","Sun": "Vasárnap"
;------------------

[
bmh]
meter=bitmap
measurename
=MeasureHour
bitmapimage
="nums.png"
bitmapframes=10
x
=20
y
=20
bitmapextend
=1
bitmapdigits
=2

[bmm]
meter=bitmap
measurename
=MeasureMin
bitmapimage
="nums.png"
bitmapframes=10
x
=140r
y
=r
bitmapextend
=1
bitmapdigits
=2

[bms]
meter=string
measurename
=MeasureSec
x
=260
y
=r
fontface
=#FontName#
fontsize=#FontHeight#
fontcolor=#Color#
antialias=1
hidden
=1

[dots]
meter=image
imagename
=dd.png
x
=-128r
y
=9r
w
=16
h
=69

[ev]
meter=image
measurename
=MeasureYear
x
=3
y
=-7r
w
=16
h
=88

[hnnn]
meter=string
measurename
=MeasureMonthDay
measurename2
=MeasureDOW
stringstyle
=normal
StringAlign
=center
stringeffect
=none
fontface
=#FontName#
fontsize=#FontHeight#
fontcolor=#Color#
antialias=1
x
=130
y
=0
text
="%1., %2" 



RE: Mój Rainmeter - szyneczka - 09.08.2010 17:33

Witam, mam pewną prośbę, dokonał by mi ktoś spolszczenia tego zegarka chodzi mi dokładnie o dni i miesiące Uśmiechnięty

AbS..dlaczego nie szukasz na forum dokładnie?
Tłumaczenie jest sześć postów wstecz pt."Clock for Szogi" od Nostromo.

Cześć!


RE: Mój Rainmeter - AbS. - 09.08.2010 20:22

Dobra dzięki bardzo Uśmiechnięty ale nie zauważyłem, ale dało by się przerobić żeby pisało np. 9(bez "0") Sierpień, Poniedziałek i żeby była sama h i minuta, bez sekund. Jestem zielony, bo dopiero zacząłem korzystać z tego programu. Aha i jeszcze prosił bym o wskaźnik pogody, miejscowość Radom.


RE: Mój Rainmeter - szyneczka - 09.08.2010 21:04

(09.08.2010 20:22)AbS. napisał(a):  Dobra dzięki bardzo Uśmiechnięty ale nie zauważyłem, ale dało by się przerobić żeby pisało np. 9(bez "0") Sierpień, Poniedziałek i żeby była sama h i minuta, bez sekund. Jestem zielony, bo dopiero zacząłem korzystać z tego programu. Aha i jeszcze prosił bym o wskaźnik pogody, miejscowość Radom.

Masz tutaj zegarek +pogodę, o które prosiłeś pobierz
Przeanalizuj sobie jak wygląda tlumaczenie ,przyda się na przyszłość.
Gotowce to za proste.
Cześć!

Ps. W pogodzie wpisz swoją nazwe miasta i dodatkowy tekst zamiast mojego.
Nie może być za łatwo.


RE: Mój Rainmeter - AbS. - 09.08.2010 22:34

Wpisanie może nie jest trudne ale miasta Radom tam sie raczej nie da odnaleźć Uśmiechnięty pomożesz daj kod i link to sobie już zrobie Uśmiechnięty
Nie odnalazłem mojego miasta ale widzę ,że ty miałeś na to sposób Cwaniak i podałeś kod innego miasta. A dało by rade przenieść to na inny serwis z pogodą?


RE: Mój Rainmeter - szyneczka - 10.08.2010 20:29

(09.08.2010 22:34)AbS. napisał(a):  Wpisanie może nie jest trudne ale miasta Radom tam sie raczej nie da odnaleźć Uśmiechnięty pomożesz daj kod i link to sobie już zrobie Uśmiechnięty
Nie odnalazłem mojego miasta ale widzę ,że ty miałeś na to sposób Cwaniak i podałeś kod innego miasta. A dało by rade przenieść to na inny serwis z pogodą?

Do pogody wpisałem kod Kielc ,który jest w rejonie Radomia.
Jeszcze jest Lublin ,trochę dalej.Tak wyszło.
Nazwę Radom wpisz w miejsce Piechowic.

Cześć!


RE: Mój Rainmeter - dworaczek - 13.08.2010 15:41

Witam!
Mam problem z launcher'em, gdyż chciałbym, aby oprócz aplikacji można było tworzyć skróty do folderów.
Czy jest to możliwe??

P.S.
Wiele ciekawych rzeczy tu piszecie, bez was nie dałbym rady.
Dzięki wszystkimUśmiechnięty