Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Rainmeter - Nostromo - 12.02.2013 21:59

(12.02.2013 12:51)Ig0r napisał(a):  W skinie Rainmeter. Jak załączy fejsa, wyskakuje małe niebieskie okienko z napisem: Connect to Facebook potem wyskakuje okno przeglądarki i trzeba wpisać dane i zalogować, po tym zalogowaniu wyskakuje w czerwonej ramce ten napis.
A zmieniłeś przed logowaniem język z polskiego na angielski?
Po zalogowaniu przywracasz na polski.


RE: Rainmeter - Witold313 - 13.02.2013 16:37

Kolejny wygląd "mojego" playera

[Obrazek: 24bqelx.png]


RE: Rainmeter - Ig0r - 13.02.2013 18:06

Tak, zmieniłem na English i nic. Nostromo, możesz sam zobaczyć?


RE: Rainmeter - Paytoner - 15.02.2013 20:52

Witam Uśmiechnięty)
Zainstalowałem sobie ten program na jednym profilu, wszystko działało pięknie. Następne odinstalowałem go i zainstalowałem na innym. Wszystko w porządku, tylko nie ma tego żeńskiego komputerowego głosu na starcie. W opcjach niby pisze, że powinno działać. Ktoś wie jak temu zaradzić?


RE: Rainmeter - Patryk94 - 16.02.2013 07:54

Siemka. Mam pytanie "czy jest możliwość aby rainmeter pokazywał mi ilość zajmowanej pamięci RAM po przecinku?

Meter=String
MeterStyle=label.style2
MeasureName=mRAM
MeasureName2=mRAM\Total
Text=%1GB • %2GB
StringAlign=Center
Scale=(1024*1024*1024)
X=115
Y=75

Mam ustawione żeby Rainmeter obliczał używaną pamięć RAM w Gigabajtach, a chcę żeby pokazywał 1.4GB z 4GB. Co trzeba dopisać aby tak pokazywał?


RE: Rainmeter - Witold313 - 16.02.2013 12:22

(16.02.2013 07:54)patryk94 napisał(a):  Siemka. Mam pytanie "czy jest możliwość aby rainmeter pokazywał mi ilość zajmowanej pamięci RAM po przecinku?

Meter=String
MeterStyle=label.style2
MeasureName=mRAM
MeasureName2=mRAM\Total
Text=%1GB • %2GB
StringAlign=Center
Scale=(1024*1024*1024)
X=115
Y=75

Mam ustawione żeby Rainmeter obliczał używaną pamięć RAM w Gigabajtach, a chcę żeby pokazywał 1.4GB z 4GB. Co trzeba dopisać aby tak pokazywał?

U mnie pokazuje z jednym miejscem po przecinku przy ustawieniu:
Text="%1B %2B"
Autoscale=1


RE: Rainmeter - mijeno - 17.02.2013 00:57

Mam pytanie. Chce aby po włączeniu programu, czyli gdy program jest uruchomiony obok jego ikonki w rainmeterze wyświetlał się albo tekst albo obrazek że on działa. Chodzi mi tylko o sam kod jak to zrobić. A gdy wyłączę program jakiś znak aktywności znika. Jest to możliwe?


RE: Rainmeter - Dreaven - 18.02.2013 13:02

Cześć. Mam pewne pytanie może przejdę od razu do rzeczy jak zmienić kolor w zegarze z Omnimo:
[Obrazek: B0KwMy6.jpg]

próbowałem zmienić ale jakoś nie idzie Zakłopotany gdy klika edytuj skórkę mam
Kod:
[Rainmeter]
Author=Xyrfo and fediaFedia
Update=10000
DynamicWindowSize=1

[Metadata]
Version=5.0
Information=Win8lockscreenItems TextItem
License=Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0

[Variables]
@include=#ROOTCONFIGPATH#Common\Variables\Languages\lang.inc
@include2=UserVariables.inc
@include3=#ROOTCONFIGPATH#Common\color\color.inc
FontSize=36

[sol]
Meter=Image
W=300
H=300
SolidColor=0,0,0,1
UpdateDivider=864000

[MeasureWeekDay]
Measure=Time
Format=%A
Substitute="Monday": "#Monday#","Tuesday": "#Tuesday#","Wednesday": "#Wednesday#","Thursday": "#Thursday#","Friday": "#Friday#","Saturday": "#Saturday#","Sunday": "#Sunday#","January": "#January#","February": "#February#","March": "#March#","April": "#April#","May": "#May#","June": "#June#","July": "#July#","August": "#August#","September": "#September#","October": "#October#","November": "#November#","December": "#December#"

[MeasureMonth]
Measure=Time
Format=%B %d
Substitute="Monday": "#Monday#","Tuesday": "#Tuesday#","Wednesday": "#Wednesday#","Thursday": "#Thursday#","Friday": "#Friday#","Saturday": "#Saturday#","Sunday": "#Sunday#","January": "#January#","February": "#February#","March": "#March#","April": "#April#","May": "#May#","June": "#June#","July": "#July#","August": "#August#","September": "#September#","October": "#October#","November": "#November#","December": "#December#"

[MeasureTime]
Measure=Time
Format=%H: %M

[text1]
Meter=String
MeasureName=MeasureWeekDay
FontSize=#fontsize#
FontColor=#textcolor#
FontFace=#FontFaceLight#
AntiAlias=1
X=(#fontsize#/1.8)

[text2]
Meter=String
MeasureName=MeasureMonth
FontSize=#fontsize#
X=(#fontsize#/1.8)
Y=(#fontsize#*1.3888)r
FontFace=#FontFaceLight#
FontColor=#textcolor#
AntiAlias=1

[text3]
Meter=String
MeasureName=MeasureTime
FontSize=(#fontsize#*2.222)
Y=(#fontsize#*1.6666)r
FontFace=#FontFaceLight#
FontColor=#textcolor#
AntiAlias=1
Z góry dzięki.


RE: Rainmeter - Nostromo - 18.02.2013 13:51

Za kolor w tym zegarku, kalendarzu odpowiadają wpisy:

FontColor=#textcolor#

jeżeli chcesz zmienić kolor "ręcznie" zablokuj ;;;FontColor=#textcolor# i wstaw dodatkowy wpis( kolor RGB lub HTML wybierz z tabeli kolorów dowolnego programu graficznego) poniżej np.kolor niebieski:

;;;FontColor=#textcolor#
FontColor=9,47,145


RE: Rainmeter - Patryk94 - 18.02.2013 18:58

[Obrazek: 8b9c51281c.jpg]
Co powiecie o tym Skinie?



RE: Rainmeter - Dreaven - 18.02.2013 19:35

Po wielu godzinach szukania, ustawiania i dopasowywania
[Obrazek: l0S65UQ.jpg]
próbuję wybierać takie skiny aby pasowało :shy:


RE: Rainmeter - Nostromo - 19.02.2013 16:09

(18.02.2013 18:58)patryk94 napisał(a):  
[Obrazek: 8b9c51281c.jpg]
Co powiecie o tym Skinie?

A gdzie on? Zacieszacz ...widzę,

skrajny miniminimalizm,
bardzo ładny efekt wgniecionego druku.




(18.02.2013 19:35)Dreaven napisał(a):  Po wielu godzinach szukania, ustawiania i dopasowywania
...
próbuję wybierać takie skiny aby pasowało :shy:


Zegar robiony tekstem...w Rainmeter nie ma opcji efektu lustra dla tekstów a szkoda, ale można go zrobić grafiką z odbiciem lustrzanym(są też gotowce- trzeba poszukać).
Kolor każdej grafiki na dowolny kolor zmienisz wpisem:
ImageTint=....

wybrałeś czarny więc to będzie
ImageTint=0,0,0


RE: Rainmeter - Patryk94 - 19.02.2013 16:37

dzięki za miły komentarz poprzedniego skina Uśmiechnięty
potrzebuje małej pomocy przy tym:
http://www.youtube.com/watch?v=YDvjIRoT4-Y&feature=youtu.be
chodzi o resource Monitor, jak zrobić żeby obliczał łącznie pojemność wszystkich partycji ? jak widać na filmiku oblicza tylko tą partycję którą wpisałem np. HDD1st czy mogę zrobić to jakoś tak HDD1st+HDD2st ? może macie jakiś pomysł?


RE: Rainmeter - Ig0r - 19.02.2013 17:33

Może zapodacie jakieś fajne skiny z informacją RAM Network, SWAP, HDD, CPu GPU itd? Może pomożecie znaleźć hasła, bowiem nie znajduję nic ciekawego. Propo Facebooka, rozwiązał ktoś problem?


RE: Rainmeter - popi803 - 20.02.2013 11:42

Witam, dopiero zaczynam zabawę z tym programem i mam problem. Mianowicie znalazłem w internecie skrórkę, która ma pokazywać temperaturę procesora, ale tego nie robi. Oprócz tej używam na razie tylko domyślnych skórek.
Tą pobrałem, dopasowałem style i nie wiem co mam źle, że nie wyświetla tego co powinna :/

Tak to wygląda: http://scr.hu/0anf/zz4p9
A tu kod z pliku "CoreTemp1_1_4core.ini" : http://pokazywarka.pl/l6ipwi/

Proszę o pomoc :c


RE: Rainmeter - Witold313 - 20.02.2013 12:48

(20.02.2013 11:42)popi803 napisał(a):  Witam, dopiero zaczynam zabawę z tym programem i mam problem. Mianowicie znalazłem w internecie skrórkę, która ma pokazywać temperaturę procesora, ale tego nie robi. Oprócz tej używam na razie tylko domyślnych skórek.
Tą pobrałem, dopasowałem style i nie wiem co mam źle, że nie wyświetla tego co powinna :/

Tak to wygląda: http://scr.hu/0anf/zz4p9
A tu kod z pliku "CoreTemp1_1_4core.ini" : http://pokazywarka.pl/l6ipwi/

Proszę o pomoc :c

Temperaturę mierzymy poprzez program speedfan
Zainstaluj program speedfan
Następnie w configu skina określ numer pomiaru temperatury odpowiadający odpowiedniemu rdzeniowi:
np.
SpeedFanNumber=10

poza tym, pomiar temperatury powinien wyglądać jak niżej:

[MeasureSpeedTemp1]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\SpeedFanPlugin.dll
SpeedFanType=TEMPERATURE
SpeedFanNumber=10

a nie jak u Ciebie:

[MeasureCore1Temp]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\CoreTemp.dll
CoreTempType=Temperature
CoreTempIndex=0


uzupełnienie odnośnie częstotliwości, spróbuj:

[MeasureCPUGHz]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\PowerPlugin.dll
PowerState=MHZ
UpdateDivider=3
Substitute="k":""


RE: Rainmeter - popi803 - 20.02.2013 14:15

(20.02.2013 12:48)Witold313 napisał(a):  
(20.02.2013 11:42)popi803 napisał(a):  Witam, dopiero zaczynam zabawę z tym programem i mam problem. Mianowicie znalazłem w internecie skrórkę, która ma pokazywać temperaturę procesora, ale tego nie robi. Oprócz tej używam na razie tylko domyślnych skórek.
Tą pobrałem, dopasowałem style i nie wiem co mam źle, że nie wyświetla tego co powinna :/

Tak to wygląda: http://scr.hu/0anf/zz4p9
A tu kod z pliku "CoreTemp1_1_4core.ini" : http://pokazywarka.pl/l6ipwi/

Proszę o pomoc :c

Temperaturę mierzymy poprzez program speedfan
Zainstaluj program speedfan
Następnie w configu skina określ numer pomiaru temperatury odpowiadający odpowiedniemu rdzeniowi:
np.
SpeedFanNumber=10

poza tym, pomiar temperatury powinien wyglądać jak niżej:

[MeasureSpeedTemp1]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\SpeedFanPlugin.dll
SpeedFanType=TEMPERATURE
SpeedFanNumber=10

a nie jak u Ciebie:

[MeasureCore1Temp]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\CoreTemp.dll
CoreTempType=Temperature
CoreTempIndex=0


uzupełnienie odnośnie częstotliwości, spróbuj:

[MeasureCPUGHz]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\PowerPlugin.dll
PowerState=MHZ
UpdateDivider=3
Substitute="k":""

Pozmieniałem jak napisałeś i nadal nie działa, wgrałem też oczywiście Speedfan. Mógłbyś pozmieniać mój plik i wysłać mi go? Porównałbym z moim i zobaczył co mam źle Uśmiechnięty

----------------------------------------------

(18.02.2013 19:35)Dreaven napisał(a):  Po wielu godzinach szukania, ustawiania i dopasowywania
[Obrazek: l0S65UQ.jpg]
próbuję wybierać takie skiny aby pasowało :shy:

Te napisy na górze (APPS, GAMS itp.) sam robiłeś czy gdzieś znalazłeś gotowe?


RE: Rainmeter - Witold313 - 20.02.2013 17:01

Cytat:Pozmieniałem jak napisałeś i nadal nie działa, wgrałem też oczywiście Speedfan. Mógłbyś pozmieniać mój plik i wysłać mi go? Porównałbym z moim i zobaczył co mam źle Uśmiechnięty

Przesyłam poprawiony plik .ini - sprawdź, u mnie wszystko działa. Co do wartości maksymalnej to albo z niej zrezygnujesz lub napiszesz w configu np.:
Text="%1°C/100°C"

CPU

Numery w "SpeedFanNumber=" musisz wpisać odpowiednie do swoich ze speedfana


RE: Rainmeter - popi803 - 20.02.2013 17:37

(20.02.2013 17:01)Witold313 napisał(a):  
Cytat:Pozmieniałem jak napisałeś i nadal nie działa, wgrałem też oczywiście Speedfan. Mógłbyś pozmieniać mój plik i wysłać mi go? Porównałbym z moim i zobaczył co mam źle Uśmiechnięty

Przesyłam poprawiony plik .ini - sprawdź, u mnie wszystko działa. Co do wartości maksymalnej to albo z niej zrezygnujesz lub napiszesz w configu np.:
Text="%1°C/100°C"

CPU

Numery w "SpeedFanNumber=" musisz wpisać odpowiednie do swoich ze speedfana

Pobrałem plik sprawdziłem, było parę błędów, ale największy fail to taki, że nie miałem włączonego speedfana podczas gdy sprawdzałem Zadowolony
Dopasowałem sobie wszystko i działa. Dziękuje i pozdrawiam.

---------------------------------------------------

Żeby nie pisać double posta edytuje.
Szukam skina, abym mógł bezpośrednio z pulpitu przy jego użyciu zmieniać głośność. Widziałem dużo różnych, ale wszystkie działały na zasadzie, że wyświetla się tylko gdy zmieniam głośność windowsowym mikserem :/


RE: Rainmeter - Witold313 - 20.02.2013 20:52

Cytat:Żeby nie pisać double posta edytuje.
Szukam skina, abym mógł bezpośrednio z pulpitu przy jego użyciu zmieniać głośność. Widziałem dużo różnych, ale wszystkie działały na zasadzie, że wyświetla się tylko gdy zmieniam głośność windowsowym mikserem :/

Wstawiam do pobrania jeden z moich skinów do zmiany głośności (we wcześniejszych moich postach jest link do jednej z wersji) oraz Foobar playera (widok w #2422)

ANULOWANE

Volume control v4

Cytat:Te napisy na górze (APPS, GAMS itp.) sam robiłeś czy gdzieś znalazłeś gotowe?

APPS - mój dock aplikacje jest do pobrania w jednym z moich wcześniejszych postów

Do pobrania Foobar player - poprzedni anulowałem ponieważ nie zawierał odpowiedniej czcionki. Załączoną czcionkę należy zainstalować

Foobar2000