Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Rainmeter - master070788 - 05.02.2013 16:50

Nostromo, mam pytanie czy twój player który podałeś kilka postów wyżej obsługuje XP ? pytam się ponieważ dostaje komunikat ze moja wersja wina nie wspiera tego zestawu/paczki ??


RE: Rainmeter - Nostromo - 05.02.2013 17:37

Obsługuje wszystkie wersje Windows,
moja wina bo podczas tworzenia paczki .rmskin z tym player'em zahaczyłem Windows7 zamiast XP.
Myślałem...że masz siódemkę.
Moje pytanie, czy uruchomiłeś tego player'a, czy zrobić nową paczkę?


RE: Rainmeter - PawełB - 05.02.2013 20:31

Witam, mam wielką prośbę. Czy mógł by mi ktoś pomóc i powiedzieć jak mam zrobić mniej wiecej takie okno

[attachment=5121]


RE: Rainmeter - master070788 - 05.02.2013 20:50

(05.02.2013 17:37)Nostromo napisał(a):  Obsługuje wszystkie wersje Windows,
moja wina bo podczas tworzenia paczki .rmskin z tym player'em zahaczyłem Windows7 zamiast XP.
Myślałem...że masz siódemkę.
Moje pytanie, czy uruchomiłeś tego player'a, czy zrobić nową paczkę?
Proszę stwórz nowa paczkę bo nic nie mogę z tym fantem zrobić. Z góry dzięki.


RE: Rainmeter - Nostromo - 05.02.2013 21:31

OK.
Player music and Volume controls Alfa
dla XP i wyższych wersji Uśmiechnięty
Daj znać jak poszło.


RE: Rainmeter - master070788 - 05.02.2013 23:44

Wszystko ladnie pieknie ale... Cwaniak nie podoba mi sie za bardzo efekt odbicia okładki co w moim odczuciu psuje nieco caly efekt. Jeszcze jedna rzecz ktora zauważyłem jest mimo wszystko inna czcionka w tym skinie. Poprzednio używałem starszej wersji twojego playera i tam byla wg mnie ładniejsza mimo ze nazwa jest taka sama. Porównaj z moim pulpitem z Post: #2349. Tak w ogolę najlepszy player ever Uśmiechnięty Mam nadzieje ze będziesz go nadal rozwijał i udoskonalał.


RE: Rainmeter - sean17 - 06.02.2013 16:58

(23.01.2013 21:21)Witold313 napisał(a):  [zdjęcie]

Przedstawiam mój pulpit z wykorzystaniem zegara Nostromo - nie obyło się w nim bez moich wtrąceń Uśmiechnięty
Idea mojego pulpitu jest prosta. Maximum dostępu do informacji przy zachowaniu dość dużej wolnej powierzchni pulpitu. Dlatego część skinów jest zwijanych.
Odnośnie uwag - to właśnie jestem przy pracach kosmetycznych w "moich" skinach. Myślę, że za kilka dni będą zakończone tzn wypieszczone Cwaniak

Mógłbyś podrzucić do pobrania ten okrągły volume control oraz NET Download/Upload? Z góry dzięki Cwaniak


RE: Rainmeter - Witold313 - 06.02.2013 18:18

Czytam posty na tym forum i dochodzę do wniosku, że ludzie są bardzo wygodni. Ściągnią skin, zainstalują na pulpicie, na forum powybrzydzają - a gdzie zabawa i frajda z rainmetera?
Ja w wolnej chwili bawię się rainmeterem - ostatnio testuję kalendarz i zegar liniowy. Tak nawiasem mówiąc mało użyteczny ale liczy się zabawa.

[Obrazek: 9sq92w.png]

Na prośbę sean17 wstawiam skiny, które go zainteresowały.

Volume Control

NET


RE: Rainmeter - sean17 - 06.02.2013 22:12

@up
Dzięki za skiny Cwaniak


A to moje cudo Zacieszacz
[Obrazek: 7pcj1u9f.png]

Wie ktoś może czemu ucina mi czasami końcówkę z zegara zamiast wyświetlać AM i PM całe po kilku godzinach wyświetla tylko połowę "M"?


RE: Rainmeter - Ig0r - 08.02.2013 15:05

Mam problem z fejsem, wpisuję login i hasło i wyskakuje mi: An error occurred. Please try again later. Dlaczego?


RE: Rainmeter - Norek10 - 09.02.2013 18:38

Witam,mecze sie ze spolszczeniem pogody,dodaje wpis
Kod:
Substitute="N/A":  "chwilowo brak informacji","AM":  "z rana","and":  "i","Light Rain Early":  "nieznaczne opady deszczu","Wintry Mix":  "zimowy mix","Drifting Snow":  "zawieje i zamiecie śnieżne","Heavy Snow":  "intensywne opady śniegu","Ice":  "zamarzający","Light Drizzle":  "lekka mżawka","Light":  "lekki","Few":  "mały","Drizzle":  "mżawka","Clouds":  "zachmurzenie","Foggy":  "mgliście","Shallow":  "płytka","Fog":  "mgła","Fair":  "pogodnie","Mostly":  "przeważnie","Partly":  "częściowe","Cloudy":  "zachmurzenie","Early":  "nieznaczne","Clouds Early":  "nieznaczne zachmurzenie","Clearing":  "przejaśnienie","Clear":  "księżyc czysty","Heavy Rain":  "ulewa","Sunny":  "słonecznie","Few Showers":  " możliwe lekkie opady","Light Rain":  "niewielkie opady deszczu","Mostly Sunny":  "możliwe przejaśnienia","Partly Cloudy":  "niewielkie zachmurzenia","Rain":  "deszcz","Late":  "późnym wieczorem","Heavy Rain":  "intensywne opady deszczu","Thunder":  "burza","T-Storms":  "gwałtowne burze","T-Storm":  "gwałtowna burza","Showers":  "przelotne opady deszczu","Light Snow":  "lekkie opady śniegu","Snow":  "śnieg","Grains":  "ziarnisty","Windy":  "wietrznie","Mist":  "zamglenia","Set":  "zespół","Wind":  "wietrznie","Isolated":  "pojedyńcze","T-":  "gwałtowne/","Sun":  "słońce","PM":  "po płudniu","Mostly Clear":  "spodziewane przejaśnienia","grads":  "opady deszczu","in the Vicinity":  "w okolicy","with":  "oraz","Scattered":  "spodziewane","grad":  "grad","Shower":  "przelotne opady","to":  "przechodzący w","Freezing":  "zamarzający"

pod MeasureWeatherRSS,niestety pogoda uparcie pokazuje dane o pogodzie w innym jezyku niz chcialbym.

wyglada to tak

Kod:
[MeasureWeatherRSS]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
UpdateRate=3600
Url=#URL#
RegExp="(?siU)<weather ver="(.*)">(.*)<tmp>(.*)</tmp>(.*)<t>(.*)</t>(.*)<icon>(.*)</icon>(.*)<day d="1" t="(.*)" dt="(.*)">(.*)<hi>(.*)</hi>(.*)<low>(.*)</low>(.*)<icon>(.*)</icon>(.*)<t>(.*)</t>(.*)<day d="2" t="(.*)" dt="(.*)">(.*)<hi>(.*)</hi>(.*)<low>(.*)</low>(.*)<icon>(.*)</icon>(.*)<t>(.*)</t>(.*)<day d="3" t="(.*)" dt="(.*)">(.*)<hi>(.*)</hi>(.*)<low>(.*)</low>(.*)<icon>(.*)</icon>(.*)<t>(.*)</t>(.*)"
Substitute="N/A":  "chwilowo brak informacji","AM":  "z rana","and":  "i","Light Rain Early":  "nieznaczne opady deszczu","Wintry Mix":  "zimowy mix","Drifting Snow":  "zawieje i zamiecie śnieżne","Heavy Snow":  "intensywne opady śniegu","Ice":  "zamarzający","Light Drizzle":  "lekka mżawka","Light":  "lekki","Few":  "mały","Drizzle":  "mżawka","Clouds":  "zachmurzenie","Foggy":  "mgliście","Shallow":  "płytka","Fog":  "mgła","Fair":  "pogodnie","Mostly":  "przeważnie","Partly":  "częściowe","Cloudy":  "zachmurzenie","Early":  "nieznaczne","Clouds Early":  "nieznaczne zachmurzenie","Clearing":  "przejaśnienie","Clear":  "księżyc czysty","Heavy Rain":  "ulewa","Sunny":  "słonecznie","Few Showers":  " możliwe lekkie opady","Light Rain":  "niewielkie opady deszczu","Mostly Sunny":  "możliwe przejaśnienia","Partly Cloudy":  "niewielkie zachmurzenia","Rain":  "deszcz","Late":  "późnym wieczorem","Heavy Rain":  "intensywne opady deszczu","Thunder":  "burza","T-Storms":  "gwałtowne burze","T-Storm":  "gwałtowna burza","Showers":  "przelotne opady deszczu","Light Snow":  "lekkie opady śniegu","Snow":  "śnieg","Grains":  "ziarnisty","Windy":  "wietrznie","Mist":  "zamglenia","Set":  "zespół","Wind":  "wietrznie","Isolated":  "pojedyńcze","T-":  "gwałtowne/","Sun":  "słońce","PM":  "po płudniu","Mostly Clear":  "spodziewane przejaśnienia","grads":  "opady deszczu","in the Vicinity":  "w okolicy","with":  "oraz","Scattered":  "spodziewane","grad":  "grad","Shower":  "przelotne opady","to":  "przechodzący w","Freezing":  "zamarzający"
StringIndex=1
IfAboveValue=1
IfAboveAction=!execute [!RainmeterHideMeter MeterIconNA][!RainmeterShowMeter MeterIcon]
;Debug=1

;---------------------------
dla pewnosci daje cam caly config,moze by bedziecie wiedziec dlaczego pogodynka nie chce dac tekstu po polsku.
obsidian-pogoda:

Mam jeszcze kilka pytań,co by was nie męczyć na przyszłość.
Otóż mam wielki problem z przestawianiem skinów na wybrane miejsce.Podczas zabiegu okazuje się,że przykładowo zegar z INFO TIME nie może przylegać do prawej krawędzi ekranu.

Drugie to problem z przechodzeniem w odnośniki klikając na gadgety różnej maści (przykład? dyski od simply nova).Aby udało się przejść w wybraną lokalizację (np dysk D) trzeba "trafić" w tekst,co jest po niekąd niewygodne.

Z góry za odpowiedzi szczerzę dziekuję.

@Za duala sorki


RE: Rainmeter - master070788 - 10.02.2013 16:28

Mam pewien problem w najnowszej wersji stabilnej 2.4 (poprzednio 2.3.3). W załączniku log z błędami. Dodam ze nie chodzi mi odtwarzacz do którego link podał Nostromo kilka stron wcześniej. Proszę o pomoc.


RE: Rainmeter - Nostromo - 10.02.2013 18:07

Posty połączyłem.
Pliku nie pobrałem.
Pliki przesyłaj przez np.sendspace.pl, w przeciwieństwie do 4shared nie żąda założenia konta od pobierającego.

1.Substitute z pogodą podkleiłeś w niewłaściwe miejsce.
Szukaj w pliku wpisu podobnego do
[mWeatherDesc]
lub
[MeasureWeatherDesc]

[mCurrent.Text]

2.zegar z INFO TIME...który zegar?

3. ...trzeba "trafić" w tekst,co jest poniekąd niewygodne...
bo niektórzy twórcy konfigurują swoje skiny bez niewidocznego "podkładu" i taki podkład trzeba zrobić samodzielnie, żeby ułatwić sobie korzystanie ze skina.

wstaw ponad [Variables] wpis

[BG]
Meter=Image
SolidColor=0,0,0,100
X=0
Y=0
W=150
H=150

to jest ciemny background, zmieniaj jego rozmiar X=...,Y=...,W=..., H=... aż przykryje tekst, którego nie możesz trafić, potem zmień kolor SolidColor=0,0,0,1

(10.02.2013 16:28)master070788 napisał(a):  Mam pewien problem w najnowszej wersji stabilnej 2.4 (poprzednio 2.3.3). W załączniku log z błędami...

Tylko ty możesz sobie pomóc,
otwórz ten log z błędami, złap za prawą krawędź, rozciągnij okno, zobaczysz więcej na temat błędu, w skinie który go powoduje. Z tego co widzę to min.brak obrazków.


RE: Rainmeter - master070788 - 10.02.2013 18:30

Nie rozumiem czemu na wersji 2.3.3 wszystko dobrze działa a juz na 2.4 nie. Ja żadnych obrazków nie usuwałem, wiec dla mnie jest to dziwne tym bardziej ze błąd odwołuje się do lokalizacji w której nie ma obrazków tylko do głównego folderu. Poki co powróciłem na poprzednią wersje. A co z błedem win7Audioplugin.dll ?
Nostromo zobacz jeszcze na Post: #2406. Z gory dzieki.


RE: Rainmeter - Nostromo - 10.02.2013 19:10

Prawdopodobnie 2.4 nie jest tak do końca stabilna jak to piszą, na kimś to trzeba testowaćZadowolony. Ja też krótko miałem 2.4 i po problemach z funkcjonowaniem niektórych skinów wróciłem na 2.3

Post: #2406...czeka na wolną chwilę.

win7Audioplugin.dll od którejś wersji 2 jest w pluginach Rainmeter(nie wymaga ręcznej instalacji) , sprawdź czy go masz.

Nie mam na razie czasu nad upiększaniem tego skina, można min. poprawić widoczność liter na białym tle
(potrzebne wpisy
FontEffectColor=0,0,0,90
StringEffect=SHADOW)
, ew. inne ikonki.

Mam zamiar wykorzystać niektóre elementy tego skina w najnowszej wersji MultiPlayeraMax przy której wszystkim opadną szczękiZacieszacz

player music and volume controls_.rmskin wersja dla XP i wyższych

[Obrazek: obraz008.png]


RE: Rainmeter - master070788 - 10.02.2013 20:24

Na to wychodzi ze nie jest stabilna heh. Zobaczymy jak wyjdzie pelna wersja 2.5 bo bety nie będę ściągał.
Tak w folderze plugins jest ten dll. Po usunięciu juz nie wywala mi błędów ale jest takie cos. W sumie w żaden sposób nie ogranicza ta funkcjonalności skina tylko suwak z balansem nie jest aktywny ale to nie jest taki problem.
Odnoście wpisów to w playerze w wersji alfa w ogolenie ma tych wpisów które podałeś, w sumie nie pali sie z tym Zadowolony
Czekam jak znajdziesz czas, żebyś trochę upiększył tego playera Uśmiechnięty


RE: Rainmeter - Ig0r - 11.02.2013 18:27

Mam problem z fejsem, wpisuję login i hasło i wyskakuje mi: An error occurred. Please try again later. Dlaczego?


RE: Rainmeter - Nostromo - 11.02.2013 18:56

A tak coś więcej...problem z "fejsem" w jakimś skinie Rainmeter czy w przeglądarce.


RE: Rainmeter - Ig0r - 12.02.2013 12:51

W skinie Rainmeter. Jak załączy fejsa, wyskakuje małe niebieskie okienko z napisem: Connect to Facebook potem wyskakuje okno przeglądarki i trzeba wpisać dane i zalogować, po tym zalogowaniu wyskakuje w czerwonej ramce ten napis.


RE: Rainmeter - Witold313 - 12.02.2013 21:43

Moim pierwszym playerem w Rainmeterze był Winamp Circles. Z biegiem czasu ukazywały się różne wersje playerów, z różnymi bitmapami, które nie pasowały do koncepcji mojego pulpitu, dlatego jak w większości moich skinów zrezygnowałem z bitmap i mój player ulegał zmianie aż do momentu jak niżej:

[Obrazek: 24298n4.png]

Ostatnio Nonstromo zademonstrował swój player z genialną grafiką, że nie wspomnę o funkcjonalności. A ponieważ
moją dewizą jest minimum bitmap w skinach postanowiłem zrobić coś podobnego (jedyna to domyślna okładka - nie
znalazłem odpowiedniej czcionki Smutny ) i oto wynik mojej zabawy:

[Obrazek: 1nziw8.png]

I jeszcze dwa słowa o programie Rainmeter. Zawsze pracuję na najnowszej wersji (obecnie Rainmeter-2.5-r1767-beta) i jak narazie nie miałem problemów, dlatego dziwią mnie wypowiedzi niektórych forumowiczów. Na czym polegają te problemy?