Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Rainmeter - piotrek21 - 01.10.2012 13:30

mój pulpit Kozak

[Obrazek: pulpitst.jpg]


pomoże mi ktoś spolszczyć dwa kalendarze tj. Corner Calendar v2.2 oraz Elegance2 ... nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac. z gory dzieki za ewentualne wskazowki Uśmiechnięty


RE: Rainmeter - Nostromo - 01.10.2012 14:30

Elegance2 możesz "spolszczyć" samodzielnie,

[Obrazek: obraz095.png]

natomiast Corner Calendar v2.2 jest trudniejsze gdyż wymaga zrobienia od podstaw polskiej grafiki.


RE: Rainmeter - iPit00 - 02.10.2012 17:58

Panowie a jw jaki sposób umiescić ikonki Token na pulpicie ? Tak jakby to były ikonki systemowe. Nie interesuje mnie rocketdock. Tylko same ikony na pulpicie.


RE: Rainmeter - Ximul - 02.10.2012 19:20

Mam takie zapytanie typowo playerowskie:

http://puu.sh/1aKuk

Jak mógłbym zrobić, by po zakończeniu utworu, player "zerował się"? Bo na chwilę obecną zachowuje się tak:

http://puu.sh/1aKw7


RE: Rainmeter - Nostromo - 02.10.2012 22:56

(02.10.2012 17:58)iPit00 napisał(a):  Panowie a jw jaki sposób umiescić ikonki Token na pulpicie ? Tak jakby to były ikonki systemowe. Nie interesuje mnie rocketdock. Tylko same ikony na pulpicie.

Można to zrobić programem zewnętrznym, lecz w przypadku de instalacji lub awarii programu zostaniesz z systemowymi symbolami pustych ikon
[Obrazek: obraz012.png]
- moim zdaniem metoda często zawodna.

Metoda bezpieczna.
Podmiana skrótów ikon(także ikon systemowych) umieszczonych na pulpicie- możesz to zrobić ręcznie.
Potrzebne ikonki token w formacie .ico pobierz z DeviantART, umieść w dowolnym folderze(np. C:/Windows/System 32) lub na innej partycji.

Przykład- kosz

[Obrazek: obraz010.png]

Następnie zmień, OK, zastosuj, OK.

[Obrazek: obraz011a.png]


RE: Rainmeter - iPit00 - 03.10.2012 06:37

Nostromo, dziekuje za super wytłumaczenie. Drugi sposób to rzecz banalnie prosta która wiem od dawna tylko chciałbym aby te ikony nie wyświetlały nazwy pod soba Uśmiechnięty A pierwszą metodę mozesz opisać ? no chyba że da się jakoś usunąc nazwy plików.


RE: Rainmeter - Nostromo - 03.10.2012 10:00

Systemowo podpisów raczej nie usuniesz, po internecie krążą nielegalne HSInconsTextEnabler Pro Edition i No HS text, lecz nie polecam bo nie wiadomo jakich szkód mogą narobić w systemie.

Może taki myk Uśmiechnięty

[Obrazek: obraz104.png]

Co do zmiany ikon zapoznaj się z wątkiem
Zmiana domyślnych ikon systemowych na własne.
Zerknij też łaskawym okiem na program
IconPackager.
(02.10.2012 19:20)Ximul napisał(a):  Mam takie zapytanie typowo playerowskie:

http://puu.sh/1aKuk

Jak mógłbym zrobić, by po zakończeniu utworu, player "zerował się"? Bo na chwilę obecną zachowuje się tak:

http://puu.sh/1aKw7

Bez skina nie zrobimy nic, podaj link lub nazwę.
Czy to WMP? Której wersji Rainmeter używasz?


RE: Rainmeter - iPit00 - 03.10.2012 18:14

Sa róze opcje ale to nie to o co mi chodzi. Sprawdziłe już wszystko z tych rzeczy ale za nic nie mogę osiągnąć efektu takiego jak tu: http://browse.deviantart.com/?order=9&q=token+iconpackager&offset=48#/d2ib6n3 pierwsza tapeta ikony na środku pulpitu Uśmiechnięty


RE: Rainmeter - Nostromo - 03.10.2012 20:05

Tak to mniej więcej jest zrobione:

[Obrazek: obraz105.png]

Wolne miejsce na kolejne ikony,

link do pobierania ipit00.zip: [Obrazek: pobierz7.png]

Pobierz, wypakuj w Rainmeter/Skins
Wpisy w .ini gotowe, skopiuj ikony z podfolderów, wstaw nazwy obrazków w wolne miejsca, uzupełnij kolejne wpisy wg.szablonu

[Icon6]
Meter=IMAGE
ImageName=...
X=30R
Y=r
W=40
H=40
LeftMouseDownAction=!Execute ["..."][!RainmeterRedraw]


RE: Rainmeter - iPit00 - 04.10.2012 17:57

Dziekuje Nostromo. Wszystko cacy. Uśmiechnięty


RE: Rainmeter - WolfLoner - 05.10.2012 13:22

Witam wszystkich, od dawna interesuje mnie Rainmeter wcześniej było Samurize, Mam pytanie, w żaden sposób nie mogę dodać programu SpaadFan do autostartu, próbowałem już wszystkiego. Miałem kiedyś pliczek konfig Rainmeter odpalający Speeda, ale mi sie gdzieś zapodział. Jeśli ktoś go ma może by się podzielił. Dzięki.

A to mój pierwszy pulpit z Rainem.

[Obrazek: mojatap.jpg]


troche zmieniony:
[Obrazek: mojatap1.jpg]


RE: Rainmeter - Nostromo - 06.10.2012 00:54

Zrobiłeś samodzielnie fajny Pulpit z Rainmeter to ci podpowiem jak umieścić SpeedFan'a w autostarcie(choć to nie ten dział). Tworzysz skrót SpeedFan'a w C:/Program Files/SpeedFan i przenosisz(kopiujesz) go do

[Obrazek: obraz108h.png]

Wcześniej oczywiście w opcjach folderów zaznacz pokaż ukryte pliki, foldery,dyski. AppData domyślnie jest ukryty przed swędzącymi łapkami początkujących "tuningerów" Windows.


RE: Rainmeter - WolfLoner - 07.10.2012 11:05

Dzięki za odpowiedz niestety to nie działa, mam tak zrobione, jest w autostarcie i nic nie uruchamia się inne programy tak a ten nic.


RE: Rainmeter - MZ2009 - 07.10.2012 14:30

(03.10.2012 10:00)Nostromo napisał(a):  Systemowo podpisów raczej nie usuniesz,

Jest to możliwe, klikamy na nazwie podświetlając ją:
lewy ALT + 255 (wpisane z klawiatury numerycznej)

Mamy ikonę z "pustą" nazwą, ale wada - ino może być jedna. Smutny
Następna będzie "numerowana" (2).
..


RE: Rainmeter - Nostromo - 07.10.2012 18:42

(07.10.2012 11:05)WolfLoner napisał(a):  Dzięki za odpowiedz niestety to nie działa, mam tak zrobione, jest w autostarcie i nic nie uruchamia się inne programy tak a ten nic.

Nie działa?
Czy skonfigurowałeś też samego SpeedFana?

[Obrazek: obraz004t.png]

Ważne: zaznacz uruchom zminimalizowany.
Zamykasz konfigurację przyciskiem Minimalizacja


RE: Rainmeter - Vendetta - 11.10.2012 16:41

Zważywszy iż to mój pierwszy post, witam wszystkich, ale żeby nie być posądzonym o offtop wracam do głównego tematu.

Wczoraj rozpocząłem zabawę z Rainmeterem, program wydaje sie mieć bardzo ciekawe możliwości które próbuję zgłębić, natomiast nie jest to takie proste na początku tutaj przedstawiam swoją, wizję. Nie jest tak jakbym dokońca tego chciał... Właściwie podoba mi się jedynie ten "winamp" oraz data z godziną przy krzyżu i tutaj rodzi się moje pytanie a raczej prośba, czy mógłbym otrzymać od kogoś doświadczonego rade która pomogłaby mi pchnąć ten wózek i tym samym pulpit wyglądał ciekawie? Przeglądałem forum, ale niestety zdaję się, że większość rzeczy jest już nie aktualnych...

V.


RE: Rainmeter - Windows 77 - 13.10.2012 13:00

Jak oceniacie mój pierwszy, aczkolwiek niedokończony motyw ? Chodzi mi o całą górną belkę.
Chciał bym jeszcze zaznaczyć że skiny nie są mojego autorstwa a jedynie edytowane prze ze mnie ;-)

http://img12.imageshack.us/img12/8431/beztytuuspv.png


RE: Rainmeter - Kloc - 13.10.2012 15:26

(11.10.2012 16:41)Vendetta napisał(a):  Zważywszy iż to mój pierwszy post, witam wszystkich, ale żeby nie być posądzonym o offtop wracam do głównego tematu.

Wczoraj rozpocząłem zabawę z Rainmeterem, program wydaje sie mieć bardzo ciekawe możliwości które próbuję zgłębić, natomiast nie jest to takie proste na początku tutaj przedstawiam swoją, wizję. Nie jest tak jakbym dokońca tego chciał... Właściwie podoba mi się jedynie ten "winamp" oraz data z godziną przy krzyżu i tutaj rodzi się moje pytanie a raczej prośba, czy mógłbym otrzymać od kogoś doświadczonego rade która pomogłaby mi pchnąć ten wózek i tym samym pulpit wyglądał ciekawie? Przeglądałem forum, ale niestety zdaję się, że większość rzeczy jest już nie aktualnych...

V.

ale czego Ty konkretnie oczekujesz ?
jakichś porad co jak modyfikować ? jakichś wskazówek, porad, trików ? jakichś linków do ciekawych skórek ?
weź sprecyzuj to może nawet taki mało wtajemniczony użytkownik tego forum jak ja zdołam jakoś pomóc

(13.10.2012 13:00)Windows 77 napisał(a):  Jak oceniacie mój pierwszy, aczkolwiek niedokończony motyw ? Chodzi mi o całą górną belkę.
Chciał bym jeszcze zaznaczyć że skiny nie są mojego autorstwa a jedynie edytowane prze ze mnie ;-)

http://img12.imageshack.us/img12/8431/beztytuuspv.png

jak na mój gust wszystkie czcionki mogłoby być jednym kolorem zrobione np białym i dla kontrastu czarną odwódką pociągnięte

StringAlign=RIGHT
StringStyle=NORMAL
StringEffect=Border
FontEffectColor=0,0,0
BorderSize=1

też gdybym ja miał tego używać to już bym przetłumaczył sobie wszystko nawet Pobieranie i Wysyłanie

spację po kropce w dacie też można wywalić ale co kto lubi ;P

według mnie jest to fajne jeśli ktoś lubi minimalistyczny styl ale wymaga kilku polepszeń
ale ekspertem nie jestem jak coś Zacieszacz


RE: Rainmeter - Windows 77 - 13.10.2012 15:32

Zastosuje się do czcionki Cwaniak

A co do spacji w dacie też bym tak zrobił ale napis się nie przesuwa i jak jest np. poniedziałek
tekst najeżdża na siebie Zadowolony


RE: Rainmeter - Kloc - 13.10.2012 22:26

(13.10.2012 15:32)Windows 77 napisał(a):  Zastosuje się do czcionki Cwaniak

A co do spacji w dacie też bym tak zrobił ale napis się nie przesuwa i jak jest np. poniedziałek
tekst najeżdża na siebie Zadowolony

to może pokombinuj z

StringAlign=Left

StringAlign=Right

StringAlign=Center

i tekst będzie dopasowany np w lewo ;p jak tam będzie pasować
poza tym nie jest powiedziane że musi być obok ;d może być pod albo nad, no chyba że koniecznie musi tak być jak jest na tym obrazku