Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rainmeter (/rainmeter-5755-t)



RE: Rainmeter - sebuja - 10.05.2012 17:59

wydaje sie ze tamat jakos ogolnie zdechl....
nikt tutaj nic nie pisze....
nikt sie niczym nie chwali...


RE: Rainmeter - Nostromo - 10.05.2012 22:07

(10.05.2012 15:33)patryk94 napisał(a):  Nostromo kiedy Twój skin będzie gotowy ? Chodzi o ten z Tabb's

Jest gotowy na 99%, robię ostatnie poprawki i sprawdzam poszczególne Taby. Mam jeszcze parę pomysłów na kolejne Taby ale dorzucę je pojedynczo.

Tabs_INFO do pobrania

[Obrazek: obraz4g.png]


RE: Rainmeter - Patryk94 - 11.05.2012 05:54

(10.05.2012 22:07)Nostromo napisał(a):  
(10.05.2012 15:33)patryk94 napisał(a):  Nostromo kiedy Twój skin będzie gotowy ? Chodzi o ten z Tabb's

Jest gotowy na 99%, robię ostatnie poprawki i sprawdzam poszczególne Taby. Mam jeszcze parę pomysłów na kolejne Taby ale dorzucę je pojedynczo.

Tabs_INFO do pobrania

[Obrazek: obraz4g.png]

dzięki Nostromo


RE: Rainmeter - MZ2009 - 13.05.2012 10:00

Przydałoby się umieścić w .ini wpisy dla każdej ikony folderu:
ToolTipText=
..


RE: Rainmeter - Nostromo - 13.05.2012 18:56

W każdym folderze umieściłem dodatkowe "Case" i "Set" wystarczy je odblokować a równocześnie zablokować teraz używane, jest także "ramka" żeby łatwiej tworzyć własne ikonki bo nie każdy używa Gimpa, korzysta z usług PKO BP, gra w te same gry itd. Nie widzę problemu, żeby zmieniać (dostosować do własnych potrzeb) którykolwiek z elementów Tabs'a_INFO. ToolTipText mi nie był potrzebny bo znam wszystkie aplikacje na pamięć. Jeżeli czujesz taką potrzebę... do dzieła.


RE: Rainmeter - jablonskitomasz - 22.05.2012 21:25

Uwazajcie na to na DA http://cali-artist.deviantart.com/art/Black-Breeze-303721651
w srodku jest plik ini i plik exe Uśmiechnięty antywir nic nie znalazl nawet po rozpakowaniu exe, wiec uruchomilem i wpakowalem sobie keyloggera... zglosilem juz do DA, ale oni wolno reaguja


RE: Rainmeter - Nostromo - 23.05.2012 19:41

Już go nie ma.


RE: Rainmeter - fabularasa - 28.05.2012 19:59

Mam coś takiego:

Kod:
[AccuWeatherHours]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
UpdateRate=#UpdateAccuWeatherHours#
Url=#AccuWeatherHoursLink1#
RegExp="(?siU)first-col.*first-col.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*last-col">(.*)<.*forecast.*div class.*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*first-col.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*last-col">(.*)&.*first-col.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*last-col">(.*)&.*Wiatr.*first-col.*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*last-col">(.*) .*"next".*href="(.*)">.*"
StringIndex=1
FinishAction=!RainmeterRedraw

[Link]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
Url=[AccuWeatherHours]
StringIndex=43

Z [Link][/quote] powinien być wczytany następny link. Ta część działa tj znajduje odpowiedni link.
Teraz chcę ten link wykorzystać w następnej części:

Kod:
[AccuWeatherHours1]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
UpdateRate=#UpdateAccuWeatherHours#
Url=[Link]
RegExp="(?siU)first-col.*first-col.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*last-col">(.*)<.*forecast.*div class.*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*first-col.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*last-col">(.*)&.*first-col.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*last-col">(.*)&.*Wiatr.*first-col.*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*last-col">(.*) .*"
StringIndex=1
FinishAction=!RainmeterRedraw



Niestety nie działa. Czy da się to w ogóle zrobić, jeśli tak gdzie tkwi błąd?


RE: Rainmeter - Nostromo - 29.05.2012 06:31

Witaj,
tworzysz tak nowatorskie, skomplikowane wpisy (w RegExp=...), że trudno ci pomóc Smutny .
Zauważyłem, że w

[AccuWeatherHours1]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
UpdateRate=#UpdateAccuWeatherHours#
Url=[Link]

dałeś bez bez krzyżyków

Url=[Link]

może to jest to?


RE: Rainmeter - fabularasa - 29.05.2012 07:26

(29.05.2012 06:31)Nostromo napisał(a):  Zauważyłem, że w

[AccuWeatherHours1]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
UpdateRate=#UpdateAccuWeatherHours#
Url=[Link]

dałeś bez bez krzyżyków

Url=[Link]

może to jest to?

Niestety to nie to.

Plik w załączniku katalogi z ikonami trzeba pobrać z http://fabularasa.deviantart.com/art/Accuweather-the-most-accurate-weather-v-Beta-281647337

Może to pomoże w dociekaniu jak to zrobić aby działało.

PS. Szkoda że nie można załączyć plików ini oraz ograniczenie do 1MB w moim przypadku nie pozwala załączyć całego pliku.


RE: Rainmeter - jablonskitomasz - 29.05.2012 18:17

co dokladnie nie dziala?


RE: Rainmeter - fabularasa - 29.05.2012 18:23

(29.05.2012 18:17)jablonskitomasz napisał(a):  co dokladnie nie dziala?

Opisane wyżej.


RE: Rainmeter - jablonskitomasz - 29.05.2012 18:36

(29.05.2012 18:23)fabularasa napisał(a):  Opisane wyżej.

a mozesz bardziej opisac co chcesz osiagnac? bo z tego co u siebie widze wszystko dziala

screen


RE: Rainmeter - fabularasa - 29.05.2012 18:44

(29.05.2012 18:36)jablonskitomasz napisał(a):  
(29.05.2012 18:23)fabularasa napisał(a):  Opisane wyżej.

a mozesz bardziej opisac co chcesz osiagnac? bo z tego co u siebie widze wszystko dziala

screen

3 wers to pogoda na kolejne godziny z accuweather. Aby mieć link dla następnych godzin potrzebne są dane z linku [Link].

[AccuWeatherHours1]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
Url=[Link]

Niestety ta część nie działa.


RE: Rainmeter - jablonskitomasz - 29.05.2012 18:49

(29.05.2012 18:44)fabularasa napisał(a):  3 wers to pogoda na kolejne godziny z accuweather. Aby mieć link dla następnych godzin potrzebne są dane z linku [Link].

Niestety ta część nie działa.

no 3 wers pokazuje mi pogode co 1h


RE: Rainmeter - fabularasa - 29.05.2012 21:01

(29.05.2012 18:49)jablonskitomasz napisał(a):  no 3 wers pokazuje mi pogode co 1h


Pierwsze 7 jak widać brakuje jeszcze kilka do zakończenia linii.


RE: Rainmeter - Nostromo - 29.05.2012 21:19

Siedem pierwszych godzin wyświetla poprawnie, dalej się sypie. Przypuszczam, że chcesz 14 godzin
Przeglądnąłem wpisy, dlaczego nie zrobisz RegExp i wpisów dla 14-tu godzin?


RE: Rainmeter - fabularasa - 30.05.2012 07:41

(29.05.2012 21:19)Nostromo napisał(a):  Siedem pierwszych godzin wyświetla poprawnie, dalej się sypie. Przypuszczam, że chcesz 14 godzin
Przeglądnąłem wpisy, dlaczego nie zrobisz RegExp i wpisów dla 14-tu godzin?

Wszystko nie jest gotowe. Jest przygotowane miejsce na 8 godzinę która nie działa ze względu na powyżej opisany problem więc dalej nie robiłem bo i po co. Dodam, że dla następnych 8 godzin link się zmienia w zależności od pory dnia dlatego trzeba bo wychwycić z pierwszego linku.

A tu jest RegExp dla następnych godzin.

Kod:
[AccuWeatherHours1]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\WebParser.dll
UpdateRate=#UpdateAccuWeatherHours#
Url=[Link]
RegExp="(?siU)first-col.*first-col.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*"">(.*)<.*last-col">(.*)<.*forecast.*div class.*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*td class="(.*) icon.*div class="icon (.*)".*first-col.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*last-col">(.*)&.*first-col.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*"">(.*)&.*last-col">(.*)&.*Wiatr.*first-col.*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*"">(.*) .*last-col">(.*) .*"
StringIndex=1
FinishAction=!RainmeterRedraw



RE: Rainmeter - fabularasa - 30.05.2012 11:41

(30.05.2012 11:18)Nostromo napisał(a):  ...a szkoda.Zadowolony

Co więc trzeba poprawić żeby działało?


RE: Rainmeter - Nostromo - 30.05.2012 14:54

"Złapałeś" moją odpowiedź, przez chwilę myślałem że znalazłem rozwiązanie.
teraz jestem pewny, że błąd(o ile jest) znajduje się w Reg.