Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windows 7? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windows 7? (/jak-zrobic-bootowalna-plyte-z-obrazu-dysku-windows-7-5698-t)



Jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windows 7? - oprpawel - 03.04.2010 09:22

Witam. Mam problem z instalacją Windows 7 Professional 64 bit na laptopie. Na początku powiem, że Windows 7 jest w 100% legalny, ponieważ jestem studentem i mam dostęp do MSDAA. Nagrałem Windowsa na płytkę i chciałem zainstalować, wcześniejszy system to Windows XP. Po ustawieniu wszelkich opcji bootowania z poziomu biosu, system dalej nie chce się zainstalować. Podejrzewam, że płytka nie jest bootowalna. Proszę więc o pomoc i instrukcję krok po kroku jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windowsa. Jakim programem itp. Z góry dziękuję.


RE: Jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windows 7? - jakubi - 03.04.2010 20:09

Jeżeli to jest obraz z MSDAA to płyta na bank jest bootowalana. Sprawdź czy suma kontrolna pliku się zgadza bo może miałeś jakiś błąd przy ściąganiu i obraz jest uszkodzony. Pobierz go jeszcze raz ale wcześniej spróbuj wypakować zawartość obrazu na USB odpowiednio wcześnie przygotowane. Jak to zrobić znajdziesz w dziale z toturialami etc.


RE: Jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windows 7? - slump - 05.04.2010 02:16

On pobrał plik iso. Dopiero oprogramowaniem możesz zrobić z niego bootowalny DVD. Napisz jakim programem i jak to robisz. I co rozumiesz przez to, że nie bootuje? Jakiś komunikat czy co?


RE: Jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windows 7? - Majorr - 05.04.2010 16:54

Ściągnij np: IMGBurn i nagraj. I gotowe


RE: Jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windows 7? - Pokroty - 05.04.2010 18:59

(05.04.2010 16:54)Majorr napisał(a):  Ściągnij np: IMGBurn i nagraj. I gotowe
Albo nerem zainstalować nero kliknąć na obraz 2 razy i nagrać,
gotowe.

ENJOY !


RE: Jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windows 7? - jakubi - 05.04.2010 19:25

Slump, obraz systemu czy w iso czy z innym rozszerzeniem pobrany z MSDAA jest obrazem bootującym i nie ważne czym go nagrasz. W momencie gdy go rozpakujesz wtedy przestanie być bootowalny.


RE: Jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windows 7? - slump - 05.04.2010 21:09

Wiem to, ale zaznaczam mu co i jak ma zrobić, bo jeśli nagrał na płytę dobrze ustawił i nie bootuje to znaczy, że płyta nie jest bootowalna Uśmiechnięty


RE: Jak zrobić bootowalną płytę z obrazu dysku Windows 7? - stingear - 06.04.2010 07:35

A może BIOS usilnie boot'uje nadal z dysku twardego, więc trzeba mu pomóc poprzez naciśnięcie ESC albo F12 przy uruchamianiu. Co do wersji z MSDAA, to plik nawet jak przez nagrywarkę windowsową wypalisz, to będzie działać. Najlepiej jednak ściągnij NERO i po sprawie. Zawsze możesz jeszcze dokonać instalacji poprzez uaktualnienie systemu, wtedy uruchamiasz instalator na włączonym, systemie, chyba że zależy Ci aby zostawić XP, a W7 mieć obok, albo sformatować dyski i na czysto postawić W7. Zawsze możesz jeszcze pobrać identyczną wersję z sieci(czysty obraz, nie zachęcam do piractwa) i przy pomocy tej płyty zainstalować system, bo w tym momencie znaczenie ma Twój klucz, który jest legalny, a nośnika i tak nie sprawdzą, wystarczy aby był zgodny z posiadanym kluczem licencyjnym, bo ta wersja z MSDAA może być uszkodzona podczas ściągania, a wtedy leżysz. Ale zazwyczaj obrazy pobierane z serwera MSDAA są dobre i nie powinny sprawiać problemów.