Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Niezidentyfikowana sieć - brak połączenia na jednym z dwóch laptopów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Niezidentyfikowana sieć - brak połączenia na jednym z dwóch laptopów (/niezidentyfikowana-siec-brak-polaczenia-na-jednym-z-dwoch-laptopow-5662-t)



Niezidentyfikowana sieć - brak połączenia na jednym z dwóch laptopów - kruk_djuk - 01.04.2010 11:14

Witam
Mam problem mianowicie w domu do którego przyjechałem jest niezabezpieczona sieć (odludzie, staruszkowie nie mają głowy do haseł) oraz dwa nowe laptopy oba z Windows 7. Jeden z nich łączy się z siecią (wifi) bez problemu drugi nie przechodzi identyfikacji. Według mnie problem jest w ustawieniu profilu sieci (publiczna) bo na drugim aktywny jest profil dom lub praca. Nie wiem jak zmienić ten profil. Niestety jestem trochę zielony w tych sprawach a walczę już od trzech dni Cwaniak trochę mi szkoda zbliżających się przygotowań do świąt i zaległej pracy Smutny

[Obrazek: zrzut.jpg]
[Obrazek: zrzut2q.jpg]


RE: sieć niezidentyfikowana - House - 01.04.2010 11:17

Profil sieci zmieniasz start - panel sterowania - sieć - centrum sieci i udostępniania - naciskasz "sieć publiczna" i zmieniasz profil sieci.


RE: sieć niezidentyfikowana - kruk_djuk - 01.04.2010 11:25

(01.04.2010 11:17)stepien26 napisał(a):  Profil sieci zmieniasz start - panel sterowania - sieć - centrum sieci i udostępniania - naciskasz "sieć publiczna" i zmieniasz profil sieci

No tak ale ja na drugim obrazku zamieściłem, że nie mogę kliknąć w sieć publiczną bo jest na czarno a nie na niebiesko.


RE: sieć niezidentyfikowana - anjay - 01.04.2010 11:31

Spróbuj utworzyć grupę domową i wtedy wyskoczy ci okienko do zmiany.


RE: sieć niezidentyfikowana - House - 01.04.2010 11:33

A więc kliknij na Profil sieci zmieniasz start - panel sterowania - sieć - centrum sieci i udostępniania - zarządzaj sieciami bezprzewodowymi usuń sieć - reset zaloguj się na nowo, i powinno samo spytać jaki rodzaj sieci to ma być.


RE: sieć niezidentyfikowana - kruk_djuk - 01.04.2010 11:41

Nadal to nic nie dało. ponawiam połączenie to wraca do pierwotnej wersji. Dałbym sobie spokój ale na drugim kompie działa w dodatku ten pierwszy nie ma zepsutej karty bo w innych miejscach odbiera.
[Obrazek: zrzut3.png]


Usunąłem sieć ale właśnie nie wyskakuje mi automatycznie możliwość wyboru.


RE: Niezidentyfikowana sieć - brak połączenia na jednym z dwóch laptopów - Nostromo - 01.04.2010 22:56

Skoro jeden laptop działa a drugi nie, podejrzyj ustawienia z dobrego i je przenieś. LPM na ikonkę dostępu do sieci na pasku przy zegarze, PPM na sieć - klik na właściwości, zaznacz -połącz automatycznie, sprawdź zabezpieczenia, czy są ustawione tak samo. Wejdź we właściwości karty sieciowej i w Zaawansowane, porównaj czy mają tak samo jeżeli nie to popraw do dobrego, być może to robiłeś, a może jeszcze nie, hej.


RE: Niezidentyfikowana sieć - brak połączenia na jednym z dwóch laptopów - Romanek100 - 02.04.2010 05:15

Ale to nie jest wina identyfikacji sieci tylko braku DNS lub Bramy. Wpisz stałe adresy IP, Bramę i DNS na komputerach.