Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? (/jak-wylaczyc-pobieranie-i-instalowanie-sterownikow-5418-t)



Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - arbitekt - 22.03.2010 22:36

W Windows update wyłączyłem pobieranie i instalacje sterowników, ale to chyba nie działa. Mimo wyłączonej opcji, za każdym razem kiedy zainstaluje sterownik do danego urządzenia z oficjalnej strony producenta, trzeba zrestartować komputer, po ponownym uruchomieniu Windows 7 instaluje swoje sterownik- które nie zawsze działają.
Czy da się z tym coś zrobić, bym mógł instalować te sterowniki które chcę, a nie te co narzuca win7?


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - PLANETKA - 22.03.2010 22:52

W ustawieniach dajesz pobieranie ręczne i Windows będzie , pobierał tylko te które ty sam sobie zainstalujesz.


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - arbitekt - 22.03.2010 23:12

(22.03.2010 22:52)PLANETKA napisał(a):  W ustawieniach dajesz pobieranie ręczne i Windows będzie , pobierał tylko te które ty sam sobie zainstalujesz.
Mimo wyłączonej opcji, każdorazowo pobiera swoje sterowniki.


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - War_3_ - 23.03.2010 08:04

Da się, ale to wymaga edytowanie w groups policy (gpedit.msc), jak będę u siebie wieczorem podam Ci ścieżkę gdzie jest ta opcja (niestety w wersji HP nie ma dostępu do tego pliku).


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - arbitekt - 23.03.2010 19:34

(23.03.2010 08:04)War_3_ napisał(a):  Da się, ale to wymaga edytowanie w groups policy (gpedit.msc), jak będę u siebie wieczorem podam Ci ścieżkę gdzie jest ta opcja (niestety w wersji HP nie ma dostępu do tego pliku).

Spoczko, jestem zainteresowany poradą.


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - War_3_ - 23.03.2010 20:12

Ok, po poszukiwaniu znalazłem ustawienie, które powinno pomóc.
Będę niestety stosował ang. nazwy - taki mam język systemu.

Uruchamiasz gpedit.msc jako administrator i idziesz następującą ścieżką - Computer Configuration -> Administrative Templates -> Device instalation -> ustawienie Specify search order for device driver source location -> PPM na tym ustawieniu -> edytuj -> Enable i z rozwijanego menu wybierasz "do not search Windows Update".

Spolszczając ->konfiguracja komputera -> ustawienia administracyjne -> instalacja sterowników -> wybierz lokację sterowników -> włącz -> nie szukaj w WU.
Tłumaczenie autorskie - może się różnić od stanu faktycznego.


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - arbitekt - 25.03.2010 14:39

(23.03.2010 20:12)War_3_ napisał(a):  Ok, po poszukiwaniu znalazłem ustawienie, które powinno pomóc.
Będę niestety stosował ang. nazwy - taki mam język systemu.

Uruchamiasz gpedit.msc jako administrator i idziesz następującą ścieżką - Computer Configuration -> Administrative Templates -> Device instalation -> ustawienie Specify search order for device driver source location -> PPM na tym ustawieniu -> edytuj -> Enable i z rozwijanego menu wybierasz "do not search Windows Update".

Spolszczając ->konfiguracja komputera -> ustawienia administracyjne -> instalacja sterowników -> wybierz lokację sterowników -> włącz -> nie szukaj w WU.
Tłumaczenie autorskie - może się różnić od stanu faktycznego.

Niestety wchodząc przez gpedit.msc nie znalazłem zakładki ustawienia administracyjne-tylko szablony administracyjne.
[Obrazek: schowek01u.th.jpg]


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - War_3_ - 25.03.2010 18:41

Template można też tłumaczyć jako szablon Zadowolony


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - arbitekt - 25.03.2010 21:46

(25.03.2010 18:41)War_3_ napisał(a):  Template można też tłumaczyć jako szablon Zadowolony

OK, na zdjęciu widać, że wszedłem w szablony administracyjne, a gdzie zakładka instalacja sterowników??


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - War_3_ - 25.03.2010 21:55

Następny jest system -> instalacja sterowników... itd jak podawałem.


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - arbitekt - 26.03.2010 10:13

(25.03.2010 21:55)War_3_ napisał(a):  Następny jest system -> instalacja sterowników... itd jak podawałem.

Niestety niezależnie czy opcja włączona lub wyłączona-to i tak pobiera sterowniki co widać na screenach.
[Obrazek: schowek01x.th.jpg]
[Obrazek: schowek02g.th.jpg]


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - PLANETKA - 26.03.2010 10:30

A ja bym tu w razie czego jak ci się chce, zaryzykował i jeszcze raz na nowo system wgrał , bo mi tu pachnie jakimś błędem przy instalacji ale to już twa decyzja.


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - ampa - 26.03.2010 17:46

Patrzyłeś na opis...tamtą opcję też masz ustawioną jak pisze:
[URLN=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e59a8f61eb193dfc][Obrazek: e59a8f61eb193dfcm.jpg][/URLN]


RE: Jak wyłączyć pobieranie i instalowanie sterowników? - arbitekt - 26.03.2010 23:11

(26.03.2010 17:46)ampa napisał(a):  Patrzyłeś na opis...tamtą opcję też masz ustawioną jak pisze:
[URLN=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e59a8f61eb193dfc][Obrazek: e59a8f61eb193dfcm.jpg][/URLN]

Tak jak na na pierwszym sreenie, zaznaczony tekst-tak zrobiłem według wskazówek.
[Obrazek: schowek03s.th.jpg]
Screen 2 i 3, Próba różnych kombinacji i nic.
[Obrazek: schowek02ux.th.jpg]
[Obrazek: schowek01xl.th.jpg]