Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Jak lepiej skonfigurować Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+--- Wątek: News Jak lepiej skonfigurować Windows 7 (/jak-lepiej-skonfigurowac-windows-7-5400-t)



Jak lepiej skonfigurować Windows 7 - HrabiaHodon - 22.03.2010 07:21

Niech komputer uruchamia się szybciej!

Komputery z Windows 7 rzeczywiście uruchamiają się szybciej niż takie same konfiguracje z Vistą. Niemniej po pewnym czasie, gdy zainstalujesz już kilka(naście) dodatkowych programów, sytuacja ta może się zmienić - wówczas system będzie uruchamiał się dłużej. Na szczęście jest na to rada... [urln=http://www.***/Jak-lepiej-skonfigurowac-Windows-7,t,1720.html]więcej[/urln]

źródło: www.***

[Obrazek: win7logo.gif]



RE: Jak lepiej skonfigurować Windows 7 - ihatebuffering - 22.03.2010 08:42

"Przyśpieszenie Kompa z Windows 7 sprowadza się do dwóch zasadniczych punktów : 1. Przyspiesz windows - chodzi o wyrzucenie przez okno (wraz z jakimś ciężkim przedmiotem przywiązanym do pudełka lub płyty zawierającego szkodliwe oprog.... ekhm windows'a 7) innej możliwości nie widzę. 2. Usuń zbędne programy-śmieci - Format, format i jeszcze raz format, a potem format (dla pewności) i już mamy szybki komputer wystarczy zainstalować normalny system operacyjny. Pozdrawiam "
Jeden z wielu takich komentarzy na tamtej stronce, brak mi słów na takich ludzi :o Odnośnie info to uważam, że nic w nim nie ma. Nieprawdziwą informacją jest, iż Windows 7 uruchamia się coraz wolniej, przecież jeśli nie czyścimy autostartu i rejestru to każdy system będzie wolniej się włączał.
Edit : Sory jakoś byłem przymulony jak to pisałem Zacieszacz


RE: Jak lepiej skonfigurować Windows 7 - HrabiaHodon - 22.03.2010 09:43

Gdzie tutaj logika myślenia. Ja u siebie w domu mam zainstalowanego XP'eka od 3 lata bez formatu dysku. Komputer, na którym zainstalowany jest system nie był czyszczony niczym od trzech lat, a chodzi jak nowy.

Faktycznie jakieś zapisy pozostałe po odinstalowanym oprogramowaniu spowalniają w dużej mierze komputer. Zaznaczam, że wydajność danej maszyny ma w większości przypadków sam człowiek.