Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 - rozłączanie sieci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Windows 7 - rozłączanie sieci (/windows-7-rozlaczanie-sieci-5245-t)



Windows 7 - rozłączanie sieci - sylwester211 - 15.03.2010 20:17

Witam mam zainstalowany Win 7 pro 64 bit na płycie abit AB9 PRO i jest problem z rozłączaniem sieci, problem polega na tym, że podczas ciągłego używania pc czyli przeglądania stron czy włączonego utorrenta który ciągnie coś, sieć jest stale podłączona i wszystko śmiga jak należy, natomiast gdy zamknę przeglądarki i utorrenta czyli bezruch sieciowy całkowity to po pewnym czasie rozłącza mi sieć nie nie daje się jej od nowa uruchomić muszę wyłączyć pc i modem router livebox dostarczony przez sieć mobistar i uruchomić wszystko od nowa aby znów się cieszyć internetem , jak by ktoś miał jakieś sugestie to poproszę o pomoc, aha w opcjach karty sieciowej wyłączyłem oszczędzanie energii dla poru LAN i wyłączyłem drugi port LAN gdyż płyta posiada dual LAN .
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.


RE: Windows 7 - rozłączanie sieci - slump - 16.03.2010 02:44

Pod spodem masz coś takiego jak podobne wątki. Przejrzyj je i może coś Ci pomoże z już podanych propozycji, jeśli nie daj znać a będziemy rozpatrywać Cię indywidualnie Uśmiechnięty


RE: Windows 7 - rozłączanie sieci - sylwester211 - 18.03.2010 20:56

Niestety problem jest nadal taki sam nic nie dał update dla modemu/routera livebox i cały czas rozłącza net podczas bezczynności, narazie aby nie tracić połączenia zostawiam utorrenta i ciągnie sobie 1kb/s.


RE: Windows 7 - rozłączanie sieci - dyzio2 - 18.03.2010 21:15

Banalne to co napiszę, ale może we właściwościach karty sieciowej w zarządzaniu energią komputer ma zezwolenie na wyłączenie karty.


RE: Windows 7 - rozłączanie sieci - sylwester211 - 20.03.2010 14:50

Zarządzanie energią karty jest ustawione tak aby nie wyłączać podczas bezczynności , nawet wszedłem w opcje zarządzania energią w całym pc i ustawiłem też coś związanego z PCI aby nie oszczędzało energii ale to nic nie zmieniło.


RE: Windows 7 - rozłączanie sieci - PanParowka - 20.03.2010 16:39

Zapoznaj się z moim tematem i błędem Windowsa powodującym rozłącznie sieci:
http://windows7forum.pl/windows-traci-polaczenie-z-internetem-lan-pomaga-restart-t-2868.html

Niby objawy inne, bo ja traciłem połaczenie podczas zbyt dużego ruchu sieciowego. Ale reszta się zgadza Uśmiechnięty


RE: Windows 7 - rozłączanie sieci - sylwester211 - 21.03.2010 17:31

Dzięki PanParowka wcześniej jak przeglądałem twojego posta to niestety na nic nie wpadłem a tym razem tak i wpisałem calość receive side scaling w googlach i tam było gdzie tego szukać (fajny filmik jest na you tube http://www.youtube.com/watch?v=MLBRZWaUHjA ) bo jak było po angielsku to nie bardzo załapałem gdzie to jest, ale nie zdążylem zmienic bo jakims cudem od wczoraj nic się nie rozłącza , ale jak by co to mam alternatywe, mam nadzieje ze bedzie dobrze i że problem minął.
Dziekuję wszystkim za pomoc.
Myśle że temat można zamknąć.