Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry (/commandos-brak-obrazu-slychac-dzwiek-gry-5236-t)



Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - San27 - 15.03.2010 17:18

Witam,
Kupiłem antologię Commandos. Pierwsza część to: Commandos: Behind Enemy Line. Mam Windows 7, home premium 32 bit. Gra pochodzi jeszcze z czasów chyba Windowsa 98. Na XP z SP2 idzie. Próbowałem tryb zgodności z XP SP3, SP2, win 98/Me, 95. Kolory na 256 w trybie zgodności, rozdzielczość itd. Wyczytałem, że może starszy directx. Na płycie jest direct 9 ale to nie pomogło. Wyczytałem, że kodeki z XP potrzebne przy uruchamianiu w trybie zgodności. Nic. Różnica przy zmianie trybu zgodności a bez jest taka, że na start pojawia się logo gry i dalej czarny obraz. Słychać dźwięk, że leci intro, reklamy itd. Ekran wciąż czarny. Co z tym zrobić? Proszę o pomoc.


RE: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - Chabiorek - 15.03.2010 22:03

Usuń kodeki do filmów i wgraj starsze sterowniki do k.graficznej jeśli to możliwe.


RE: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - San27 - 16.03.2010 08:33

Hm. Starsze sterowniki pod Windows 7? Nie wiem czy są. Co do kodeków to są troszkę potrzebne mi. Nie ma mniej kolizyjnego sposobu? Smutny


RE: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - ihatebuffering - 16.03.2010 18:18

Zainstaluj najnowszy dx9 a potem spróbuj bo standardowo Win 7 nie posiada dx9, a ten z płyty z grą może być za stary.


RE: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - Chabiorek - 17.03.2010 15:43

Wiem, że kodeki to główny powód dla którego commandos nie działa. (a jedyny sposób by działać zaczął to usunięcie kodeków). Z tym dx9 nie wiem czy coś pomoże. Poza tym możesz spróbować dosboxem uruchomić grę.


RE: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - ihatebuffering - 17.03.2010 16:01

Szkoda, że nie masz xpmode, tam pewnie gra by poszła bez zająknięcia, Chabiorek jesteś tego pewny ? Miałeś taki sam przypadek, że kodeki chrzaniły grę ? Jakie to były kodeki i czy to był w ogóle Win 7. Ale najprawdopodobniej ta gra jest za stara i nic się nie wykombinujesz.


RE: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - Chabiorek - 17.03.2010 18:59

(17.03.2010 16:01)ihatebuffering napisał(a):  Szkoda, że nie masz xpmode, tam pewnie gra by poszła bez zająknięcia, Chabiorek jesteś tego pewny ? Miałeś taki sam przypadek, że kodeki chrzaniły grę ? Jakie to były kodeki i czy to był w ogóle Windows 7. Ale najprawdopodobniej ta gra jest za stara i nic się nie wykombinujesz.

Tak miałem ten problem z Commandosem 1 na becie Windows 7. Przeczytałem na jakimś forum, że kodeki to główny problem odpalenia tej gry i że należy je usunąć. Jak przeczytałem tak zrobiłem usunąłem kodeki (ffdshow (chyba tak to się zwie) quick time, i codec packi) przeszedłem grę w 3 dni a potem kodeki wgrałem na nowo Zadowolony


RE: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - ihatebuffering - 17.03.2010 20:51

Tylko ,że to była Beta Zacieszacz no ale spróbować można, najlepiej zrób sobie punkt przywracania systemu, następnie wywal kodeki, sprawdź czy działa, jeśli nie to przywróć system do momentu w którym miałeś kodeki i będziesz je miał znowu Zadowolony BTW już pobieram demo i zobaczę u siebie czy działa , sprawdzę też na XP mode.


RE: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - Chabiorek - 18.03.2010 00:02

No i co Panie ihatebuffering działa ? ;> Tak wiem działa Zadowolony


RE: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - ihatebuffering - 18.03.2010 08:53

Demo u mnie działa, jest dźwięk, nie ma bugów grafiki, gra włączyła się bez żadnych trybów zgodności itp, a może to przez antywirusa który blokuje Ci grę ? Jakiego masz, na czas gry spróbuj wyłączyć ochronę, i dodać grę do wyjątków, zapora też może być przyczyną.


RE: Commandos - brak obrazu, słychać dzwięk gry - rogal877 - 02.04.2010 13:57

Witam, żeby chodziło na Win 7 trzeba odinstalować kodeki tylko jest inny problem co zrobić żeby można móc zapisywać. Mogę to robić tylko od wersji commandos 2 niestety w dwóch pierwszych wydaniach nie da rady a pod XP nie było z tym problemu. Ktoś może wie jak to rozwiązać?