Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Menu kontekstowe kosza - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Menu kontekstowe kosza (/menu-kontekstowe-kosza-51677-t)



Menu kontekstowe kosza - Bond2004 - 24.02.2018 13:52

W menu kontekstowym kosza nie mam opcji "opróżnij kosz"zamiast tego jest "empty" i komunikat,że z plikiem nie jest skojarzony program. Sam kosz otwieram,ale przyciskiem na pasku gdzie jest "opróżnij kosz" nie mogę go wyczyścić.Po zaznaczeniu ręcznym plików idzie je usunąć.Nie można tego zrobić bezpośrednio z menu kontekstowego kosza.Przez miesiąc latorośl obsługiwała maszynę i przywracanie systemu nic nie daje.Pewnie po reinstalacji któregoś programu, rozwaliła wpis w rejestrze.
Przejrzałem fora ale nic konkretnego nie znalazłem,czy zostaje reinstalacja systemu?


RE: Menu kontekstowe kosza - beabea - 24.02.2018 17:00

Czy problem występuje tylko na jednym koncie?
Może jakimś programikiem do edycji menu kontekstowego, np.: Default Programs Editor, coś zdziałasz?


RE: Menu kontekstowe kosza - Bond2004 - 24.02.2018 18:24

(24.02.2018 17:00)beabea napisał(a):  Czy problem występuje tylko na jednym koncie?
Może jakimś programikiem do edycji menu kontekstowego, np.: Default Programs Editor, coś zdziałasz?

Mam jedno konto.Nie bardzo wiem jak obsłużyć ten program.


RE: Menu kontekstowe kosza - beabea - 25.02.2018 13:00

To zaloguj się na inne konto i sprawdź czy tam również występuje problem.
A co do programu, to nie przyjrzałam się dokładnie. Chyba jednak ten konkretny do tego celu się nie nada, bo widzę, że za jego pomocą można tylko dodać lub usunąć otwieranie i edycję wybranych formatów plików. Trzeba poszukać jakiegoś innego, który pozwala naprawdę edytować poszczególne menu. Są jeszcze programy do naprawy błędów systemu, ale lepiej najpierw sprawdzić to inne konto.


RE: Menu kontekstowe kosza - Bond2004 - 25.02.2018 13:27

(25.02.2018 13:00)beabea napisał(a):  To zaloguj się na inne konto i sprawdź czy tam również występuje problem.
A co do programu, to nie przyjrzałam się dokładnie. Chyba jednak ten konkretny do tego celu się nie nada, bo widzę, że za jego pomocą można tylko dodać lub usunąć otwieranie i edycję wybranych formatów plików. Trzeba poszukać jakiegoś innego, który pozwala naprawdę edytować poszczególne menu. Są jeszcze programy do naprawy błędów systemu, ale lepiej najpierw sprawdzić to inne konto.

Na drugim koncie też jest to samo.Pewnie zostaje mi format.Trochę mnie to denerwuje ponieważ ogólnie wszystko inne śmiga jak należy.Próbowałem naprawić z płyty instalacyjnej , ale nic się nie zmieniło.Może ktoś wie jak powinny wyglądać wpisy w rejestrze odpowiedzialne za kosz i jego menu.