Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Malo miejsca na karte sieciowa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Malo miejsca na karte sieciowa (/malo-miejsca-na-karte-sieciowa-51669-t)Malo miejsca na karte sieciowa - PrzemyslawOstr - 12.01.2018 17:50

Witam, mam pytanie posiadam karte graficzna GeForce GTX 1060, ktora zajmuje w jednostce dwa sloty, obdcnie potrzebuje zamontowac karte sieciowa z dostepem wifi bo wynajmuje mieszkanie i nie mam innej mozliwosci polaczenia z siecia, i tutaj moje pytanie, czy bardzo niewielka odleglosc pomiedzy karta graficzna a slotem PCI E x1, nie bedzie powodowala zadnych problemow? Odleglosc miedzy nimi na oko maks do 5 mm.

https://zapodaj.net/b49a335ef0881.jpg.html


RE: Malo miejsca na karte sieciowa - Illidan - 13.01.2018 12:17

Tylko czemu nie wybierzesz prostszego sposobu?Karta sieciowa na USB?Taniej i wygodniej.

Po zdjęciu nie wiele widze,powinna tam karta wejść,nie mniej lepszym rozwiązaniem jest karta USB.Raz że wygodniej ja wpiąć i można ją na kabelku USB dać w inne miejsce by poprawić odbiór sygnału w razie konieczności.

https://www.mediaexpert.pl/karty-sieciowe/karta-sieciowa-netis-wf2116-usb-n-2x-anteny-5-dbi,id-308357?gclid=EAIaIQobChMIlrXI_enU2AIVTF4ZCh2svwP7EAQYASABEgLu7PD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CKbm84Hq1NgCFWwj0wodlccKgg
To przykładowa oferta,można kupić taniej,taniej i inną.Tą co podałem używam sam w kompie i sprawuje się dobrze,Oferta też jest przykładowa, trzeba poszukać tańszą na Allegro itp.
Kabelek też można dokupić zawsze osobno i kartę gdzieś w razie czego położyć w innym miejscu gdzie zasięg sieci jet lepszy,bo z tyłu kompa to nie zawsze dobrze się sprawdza antena,zakłóca pole elektromagnetyczne od kabli i zasilacza sygnał sieci.


RE: Malo miejsca na karte sieciowa - PrzemyslawOstr - 12.02.2018 16:12

Nie chciałem kolejnych walających się kabli wokoło komputera, ponieważ i tak jest tego zdecydowanie za dużo. Dokupiłem kartę sieciową PCE-AC51 która nie będzie znacząco wpływać na przepływ powietrza w okolicach karty sieciowej Uśmiechnięty. Zakrywa jedynie mały skrawek wiatraka.

Temat do zamknięcia.