Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z rozszerzaniem partycji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z rozszerzaniem partycji (/problem-z-rozszerzaniem-partycji-51668-t)

Problem z rozszerzaniem partycji - Marcino09 - 03.01.2018 21:50

Jakiś czas temu z dwóch partycji (jeden dysk) wydzieliłem trzecią na Win 10. Jednak nie korzystam z tego systemu i postanowiłem zmniejszyć rozmiar jego partycji. Mam teraz około 100 GB nieprzydzielonego miejsca i chciałem z powrotem przydzielić to miejsce dwóm partycjom. Jednak kiedy próbuję to zrobić to wyświetla mi się komunikat, że ta akcja spowoduje zmianę typu partycji z podstawowych na dynamiczne. Czy jest jakiś sposób, żeby nie konwertować tych dysków?

Korzystałem z menu zarządzania dyskami Win 7.
I jeszcze jedna uwaga, otóż mogę to miejsce z powrotem przydzielić dla partycji z Win 10, którego partycja też jest podstawową. Problem tylko w tym, że chcę to miejsce przydzielić innym dyskom.

RE: Problem z rozszerzaniem partycji - beabea - 08.01.2018 03:25

Maxymalnie możesz mieć 4 partycje podstawowe. Systemowe zarządzanie dyskami jest bardzo ograniczone. Użyj zewnętrznego programu. Polecam darmowy EaseUS Partition Master. Bardzo prosty w obsłudze i bezproblemowy, można dzielić z poziomu uruchomionego systemu.