Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmiana ikony komputer i dysków - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Zmiana ikony komputer i dysków (/zmiana-ikony-komputer-i-dyskow-5155-t)



Zmiana ikony komputer i dysków - KrzychuPL7 - 11.03.2010 23:20

Witam chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę zmienić ikonę Komputer i Dysków w Windows 7 Starter. Sposób z Autorun nie działa poza tym słyszałem, że ta metoda jest zła... Zmieniłem ikonę Kosza w regedit i taki sposób by mnie interesował. Być może jest już taki temat ale gdy wpisałem w wyszukiwarkę Ikony wyskoczyło mi "Windows 7 Nie ma dźwięku" więc ten temat nie ma nic wspólnego z moim a nie mam zamiaru przeglądać takich tematów w poszukiwaniu mojego.


RE: Zmiana Ikony Komputer i Dysków - stingear - 12.03.2010 00:10

PPM na pulpit, pozycja Personalizuj i jak pojawi Ci się okno z kompozycjami to w lewym górnym rogu Zmień ikony pulpitu. Pojawi Ci się okno Ustawienia ikon pulpitu i tam jak w XP możesz zmieniać ikony poprostu wskazując wybrany element i klikając poniżej Zmień ikonę...
To odnośnie ikon pulpitu
[attachment=739]

A tu link jak za pomocą rejestru zmieniać ikony napędów i dysków: KLIK


RE: Zmiana Ikony Komputer i Dysków - KrzychuPL7 - 12.03.2010 07:29

Jak już mówiłem posiadam Windows 7 Starter. W wersji Starter nie ma opcji personalizuj. Mam Asusa Eee PC i mam wgrane Eee Tools i dzięki nim mogę zmieniać tapetę. Niestety nie mam możliwości zmiany ikony ani kompozycji za pomocą tego. Interesuje mnie podobny sposób do tego z koszem [urln]http://forum.programosy.pl/-vp381861.html[/urln]


RE: Zmiana ikony komputer i dysków - Dzejkop - 12.03.2010 08:14

Może IconPackager? Ale płatny. Cwaniak


RE: Zmiana ikony komputer i dysków - KrzychuPL7 - 12.03.2010 14:44

Nie płatny raczej nie. A wie ktoś gdzie we wpisach do rejestru są ikony do np dysku c ponieważ natknąłem sie na to na spryciarze.pl ale w Win 7 nie ma jedneo katalogu który jest w XP