Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
odinstalowywanie programów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: odinstalowywanie programów (/odinstalowywanie-programow-51520-t)



odinstalowywanie programów - jzdw - 17.06.2017 22:47

Gdy odinsatluję jakąś przeglądarkę programem Revo Uninstaller lub Geek Uninstaller - a robię to dokładnie żeby nic potrzebnego nie usunąć to po wpisaniu w wierszu polecenia sfc /scannow wychodzi na to że windows ma błędy i nie może naprawić :"windir CBS log CBS LOG"....itd.
Można usunąć program systemowym narzędziem ale wtedy pozostaje dużo śmieci!
Co do CBS...na różnych stronach szukałem sposobu jak to naprawić i jest trochę sposobów lecz żaden nie działa.
Czy może ktoś mi dać poradę co z tym fantem zrobić?Bo jak bezpiecznie usunę program to w rejestrze śmieci zostają a jak niebezpiecznie to CBS...;-)...


RE: odinstalowywanie programów - LadyInBlue - 18.06.2017 11:05

Ja usuwam programy za pomocą CCleanera i nie narzekam na jakość jego czyszczenia Uśmiechnięty

PS. Przeniosłam do odpowiedniego działu.


RE: odinstalowywanie programów - robiwielki - 18.06.2017 11:29

ale co się pokazuje i jaki to był program, który usunąłeś ?


RE: odinstalowywanie programów - jzdw - 18.06.2017 14:43

Po odinstalowaniu chyba każdej przeglądarki(ostatnio "Waterfox").
Tak sądzę że to od tego właśnie na 99%
W wierszu polecenia wpisuję "scf /scannow"->i pokazuje się tam ta słynna informacja,której zaradzić nikt nie może a szukałem na zadranicznych stronach też!
zaczyna się "windir CBS LOG...


RE: odinstalowywanie programów - beabea - 21.06.2017 11:12

A ja po odinstalowaniu programu wpisuję w wyszukiwarkę na dysku systemowym nazwę usuniętej aplikacji i ręcznie usuwam wszystkie znalezione pliki i foldery z nią związane. Następnie czyszczę CCleanerem normalnie + błędy rejestru, restartuję system i ręcznie przeszukuję rejestr. Zazwyczaj jeszcze jakieś śmieci w nim znajduję, chociaż nie zawsze. Zależy od usuwanego programu.