Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmiana Win10 na Win7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Zmiana Win10 na Win7 (/zmiana-win10-na-win7-51468-t)



Zmiana Win10 na Win7 - bodes - 06.05.2017 11:53

Witam
Laptop Asus R541UA, 8GB, 1TB, WIN 10, Procesor I3
Mam problem z zainstalowaniem Windows 7, podczas instalacji krzyczy o sterowniki do CD. Po kilku artykułach w tym temacie wiem że powinno się przestawić kontroler z trybu AHCI w IDE, natomiast bios jest tak okrojony że nie ma takiej opcji, w polu wyboru jest tylko AHCI. Aktualnie skończyły mi się pomysły ja usunąć Win 10 i zastąpić postawić Win 7.


RE: Zmiana Win10 na Win7 - ampa - 07.05.2017 12:54

AHCI to przeważnie dobre ustawienie dla Win 7...powinieneś poszukać raczej jak zintegrować stery z instalką Win 7...następny problem jaki cię może spotkać to partycja GPT po win 10 i problemy z zainstalowaniem na niej Win 7 bo takowe też występują...proponuję (najprościej) zrobić format całego dysku np.programem zewnętrznym (lub z wiersza polecenia) przekonwertować dysk na MBR,zastanowić się jak chcesz instalować system (UEFI,Legancy) i zrobić pena z systemem odpowiednio przystosowanym do takiej instalacji i wreszcie zintegrować stery programem zapewne dostępnym na stronie producenta (pewnie chodzi o stery usb 3.0 których Win 7 nie posiada).