Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak obrazu w tunerze komputerowym (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Brak obrazu w tunerze komputerowym (rozwiązany) (/brak-obrazu-w-tunerze-komputerowym-rozwiazany-5145-t)



Brak obrazu w tunerze komputerowym (rozwiązany) - michal100m - 11.03.2010 18:25

Witam. Na komputerze mam zainstalowany wewnętrzny tuner marki: Compro Teach VideoMate TV SAA7133/35. Hybrid Capture Device. Pod win XP działał poprawnie po zainstalowaniu Win 7 jest dźwięk, łapie wszystkie kanały lecz nie ma obrazu - jest czarny. Szukałem u ustawieniach (obrazu video) zarówno tunera jak i wina 7 ale nie znalazłem rozwiązania problemu. Szukałem też najnowsze stery go niego ale nic nie znalazłem.
Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem. Za wszystkie sugestie z góry dziękuję.


RE: Brak obrazu w tunerze komputerowym - Kiermasz - 13.03.2010 22:24

Ja miałem podobny problem. Mam tuner Mediatech MT4150 na chipie SAA7130 pod PCI.
Jedyną konfiguracją jaka ruszyła u mnie był sterownik z windows update no i TV Expert (strasznie mi on nie pasuje) ze sterownika ze strony mediatech pod Viste.
W innej konfiguracji dźwięk jest owszem, ale brak obrazu i sterownik do reinstalu.

W sumie ten właśnie problem skłonił mnie do szukania pomocy na forum.


RE: Brak obrazu w tunerze komputerowym - ihatebuffering - 14.03.2010 18:03

Poszukajcie sterowników Drivermaxem tutaj macie napisane co i jak http://windows7forum.pl/szukanie-i-aktualizacja-sterownikow-oraz-identyfikacja-sprzetu-porada-t-3501.html . A sterowniki z Visty próbujcie przeinstalować w trybie zgodności z Vistą i "uruchom jako administrator"


RE: Brak obrazu w tunerze komputerowym - michal100m - 17.03.2010 20:48

Sorki, że teraz odpisuję ale wcześniejszy nie miałem netu.
Po dokładnym poszukaniu znalazłem na stronie producenta sterownik pod win7 i wszystko działa. Problem był wcześniej spowodowany tym, że pobierałem błędny sterownik. Mianowicie model karty, który mam zainstalowany występuje w dwóch wersjach - pod viste T750F i zwykła T750, ja mimo, że posiadałem wcześniej winxp to posiadałem kartę tą przeznaczoną pod viste i tali też posiadałem sterownik o czym wcześniej nie wiedziałem. Po przeinstalowaniu systemu z winxp na win7 szukałem sterownika do win7 ale karty w tej drugiej wersji, czyli T750. Prawidłowo powinienem pobrać sterownik do Win 7 ale dla wersji karty Vista T750F - tak zrobiłem i wszystko działa jak należy.
Dzięki za odpowiedzi.
( swoją drogą zastanawiam się jak karta mogła działać na winxp skoro sterownik był pod Viste ale na tyle nie znam się na kompach więc nie wiem.)