Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 Starter nie rozpoznaje poprawnie urządzeń - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Windows 7 Starter nie rozpoznaje poprawnie urządzeń (/windows-7-starter-nie-rozpoznaje-poprawnie-urzadzen-5134-t)



Windows 7 Starter nie rozpoznaje poprawnie urządzeń - xpeu - 11.03.2010 11:10

Witam, posiadam netbooka Asus 1005ha i mam problem z urządzeniami na USB, a mianowicie z wszelkiej maści padami (joystickami) i zewnętrznymi napędami DVD. Win 7 Starter nie rozpoznaje poprawienie urządzeń (np. pad Hama Black Force widzi jako Generic USB joystick), jak podłącze je pod XP to automatycznie wszystko wykrywa i działa. Wszelkiej maści sterowniki, aktualizacje i nowy bios nie pomogły.
Pad jest mi potrzebny do tego netbooka aby używać go jako myszki ponieważ myszka/touch pad nie mogą pracować tam gdzie go zabieram Cwaniak.
Ktoś ma jakiś pomysł? Zmiana win7starter odpada ponieważ musi być zgodne z licencja.


RE: Windows 7 Starter nie rozpoznaje poprawnie urządzeń - pad, dvd na usb - slump - 12.03.2010 01:53

Skorzystaj z: Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada) ad programu DriverMax.


RE: Windows 7 Starter nie rozpoznaje poprawnie urządzeń - pad, dvd na usb - xpeu - 12.03.2010 07:18

Zapomniałem napisać, że tym programem także się nie udało, może win7starter jest za głupi na to? albo netbook uszkodzony sprzętowo (ale pendrive działa) więc nie wiem.


RE: Windows 7 Starter nie rozpoznaje poprawnie urządzeń - pad, dvd na usb - stingear - 12.03.2010 15:23

To raczej wina systemu, ponieważ W7 w wersji Starter jest mocno ograniczonym systemem, i nie da sie na nim za wiele zdziałać. Jednocześnie odpalisz na nim może ze 3 aplikacje i finito. A co do kompatybilności ze sprzętem to też bym się fenomenu nie podziewał.
Wersja ta jest przeznaczona tylko do przeglądania internetu i pisania maili na notebookach. zainwestuj w przynajmniej wersję Home, choć osobiście nie kupiłbym niższej niż Professional, bo Home są za bardzo okrojone, ale dla przeciętnego usera jak najbardziej wystarczające.


RE: Windows 7 Starter nie rozpoznaje poprawnie urządzeń - pad, dvd na usb - slump - 13.03.2010 03:04

Napisz do mnie pw ze swoim nr. gg a zobaczę co się dzieje.


RE: Windows 7 Starter nie rozpoznaje poprawnie urządzeń - xpeu - 14.03.2010 18:59

Wgranie innej wersji odpada, ponieważ firma w której pracuje nie zakupi go. Wyeksportowałem z win7 ale 64 bit sterowniki do pada, ale nie pomogło. Emulowałem także, na maszynie wirtualnej win XP i tam spokojnie widzi, że to jest pad.
A co do 3 aplikacji to takie było wstępne ograniczenie, teraz już można uruchamiać ich wiele.