Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Kominikat: System zamknięty w celu ochrony danych - co robić? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Kominikat: System zamknięty w celu ochrony danych - co robić? (rozwiązany) (/kominikat-system-zamkniety-w-celu-ochrony-danych-co-robic-rozwiazany-5132-t)



Kominikat: System zamknięty w celu ochrony danych - co robić? (rozwiązany) - batatra - 11.03.2010 10:42

Gdy zaczynam grać w necie często zdarza mi się, że laptop sam się wyłącza i po ponownym włączeniu wyświetla się komunikat, że system został zamknięty w celu ochrony danych. Mam Win 7 professional i laptop asus N71V
Co zrobić?


RE: System zamknięty w celu ochrony danych. Co robić? - 7Marcin6 - 11.03.2010 11:47

A trochę więcej danych. Np jakieś kody błędów, w co grasz w tym necie? Zabezpieczenia jakie masz?


RE: System zamknięty w celu ochrony danych. Co robić? - batatra - 11.03.2010 12:28

Żadnych kodów nie pokazuje. Po prostu wyłącza się a przy ponownym włączeniu wyświetla się komunikat, że system został wyłączony w celu ochrony danych. Mam Kaspersky internet security 2010. Gram w Secondlife. Zauważyłam, że bez grania się też wyłącza. Zawsze gdy jestem podłączona do internetu. Bez łączenia się z internetem nic się nie dzieje.


RE: System zamknięty w celu ochrony danych. Co robić? - 7Marcin6 - 11.03.2010 14:03

No to dziwne - a połączenie z netem masz przez...?


RE: System zamknięty w celu ochrony danych. Co robić? - ihatebuffering - 11.03.2010 17:50

Pewnie Kaspersky blokuje jakiś adres lub połączenie z internetem jakiejś aplikacji, prawdopodobne jest też to, że ktoś chce Ci się włamać na kompa i kasperski w tym momencie robi reset PC co zapobiega np wykradnięciu danych. Zrób skana PC .


RE: System zamknięty w celu ochrony danych. Co robić? - batatra - 11.03.2010 20:47

Przeskanowałam system ale kaspersky nie znalazł żadnych zagrożeń, a połączenie z netem mam przez netie adsl.


RE: System zamknięty w celu ochrony danych. Co robić? - ihatebuffering - 11.03.2010 22:59

Spróbuj przeskanować kompa programem Anti malvare (trzeba zrobić konto).


RE: System zamknięty w celu ochrony danych. Co robić? - 7Marcin6 - 11.03.2010 23:26

Netię, ale jaki modem?


RE: System zamknięty w celu ochrony danych. Co robić? - slump - 11.03.2010 23:33

Używaj polskich znaków i zdania zaczynaj z wielkiej litery.

W podglądzie zdarzeń może masz jakieś wpisy które nam pomogą.


RE: System zamknięty w celu ochrony danych. Co robić? - batatra - 11.03.2010 23:52

(11.03.2010 23:26)7Marcin6 napisał(a):  Netię, ale jaki modem?

Modem Sagem usb, ale z nim nie miałam nigdy problemów, na stacjonarnym już 2 lata działał.
(11.03.2010 23:33)slump napisał(a):  Używaj polskich znaków i zdania zaczynaj z wielkiej litery.

W podglądzie zdarzeń może masz jakieś wpisy które nam pomogą.

Przepraszam za takie pytanie ale gdzie mam znaleźć ten podgląd zdarzeń?
(11.03.2010 22:59)ihatebuffering napisał(a):  Spróbuj przeskanować kompa programem Anti malvare (trzeba zrobić konto).

Właśnie przeskanowałam system programem Anti malvare i znalazło mi tylko jedną infekcję, Zainfekowane pliki rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\NoActiveDesktopChange​s (Hijack.DisplayProperties) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.

Mam pytanie czy mogę usunąć ten plik?
Tutaj daję pełny log po skanowaniu:

Kod:
Malwarebytes' Anti-Malware 1.44
Wersja bazy definicji:  3855
Windows 6.1.7600
Internet Explorer 8.0.7600.16385

2010-03-12 00: 05: 59
mbam-log-2010-03-12 (00-05-46).txt

Typ skanowania:  Szybkie skanowanie
Przeskanowane obiekty:  100714
Upłynęło:  3 minute(s), 17 second(s)

Zainfekowane procesy w pamięci:  0
Zainfekowane moduły pamięci:  0
Zainfekowane klucze rejestru:  0
Zainfekowane wartości rejestru:  0
Zainfekowane pliki rejestru:  1
Zainfekowane foldery:  0
Zainfekowane pliki:  0

Zainfekowane procesy w pamięci:
(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane moduły pamięci:
(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane klucze rejestru:
(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane wartości rejestru:
(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane pliki rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\NoActiveDesktopChange​s (Hijack.DisplayProperties) -> Bad:  (1) Good:  (0) -> No action taken.

Zainfekowane foldery:
(Nie wykryto groźnych plików)

Zainfekowane pliki:
(Nie wykryto groźnych plików)



RE: System zamknięty w celu ochrony danych. Co robić? - slump - 12.03.2010 00:19

Napisz do mnie pw ze swoim nr. gg a zajrzę co się dzieje u Ciebie.

Sterowniki od chipstetu i wszystkiego co z płyta główna aktualne były, od kart sieciowych zostały zaktualizowane, od karty graficznej zostały zaktualizowane. Od całej reszty tez już są aktualne. Teraz trzeba testu czy to pomogło wiec czekamy.


RE: Kominikat: System zamknięty w celu ochrony danych - co robić? - batatra - 13.03.2010 16:46

Jak na razie problem zniknął. Dzięki. Temat można zamknąć.