Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany problem logowania się na konto użytkownika windows 10 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany problem logowania się na konto użytkownika windows 10 (/problem-logowania-sie-na-konto-uzytkownika-windows-10-51237-t)



problem logowania się na konto użytkownika windows 10 - sojer - 16.01.2017 10:49

Witam.
Wiem, że to forum Windows 7, ale może ktoś będzie umiał mi doradzić z problemem w Windows 10.
Założyłem zwyczajne konto użytkownika w systemie Windows 10 Pro i kiedy chce się do niego zalogować wpisując ustalone wcześniej hasło, zostaję natychmiast wylogowany i taka dzieje się za każdym razem.
Gdzie leży problem?
Proszę o pomoc.


RE: problem logowania się na konto użytkownika windows 10 - Bossikowy - 16.01.2017 10:57

Może więcej szczegółów? W jaki sposób dodałeś nowe konto? Dałeś mu prawa administratora? Może spróbuj usunąć to konto i założyć na nowo, bez hasła


RE: problem logowania się na konto użytkownika windows 10 - sojer - 16.01.2017 11:12

Konto dodałem przez interfejs okienkowy, nie przez konsolę, bez konta Microsoftu i nie nadałem mu praw administratora bo ma być zwykłym użytkownikiem z ograniczonymi prawami. Już raz usunąłem to konto i założyłem ponownie. Niestety sytuacja się powtarza. Hasło musi być ponieważ na tym komputerze będą jeszcze inni użytkownicy. Na innych komputerach w stojących obok z identyczną specyfikacją wszystko działa jak należy.


RE: problem logowania się na konto użytkownika windows 10 - LadyInBlue - 16.01.2017 11:24

A windows 10 masz przez aktualizację ze starszej wersji do 10 czy z czystej instalacji?


RE: problem logowania się na konto użytkownika windows 10 - sojer - 16.01.2017 19:20

Windows 10 zainstalowałem na Windows 7 w ramach bezpłatnej aktualizacji, która była do końca lipca 2016 roku.
Tak samo jak kilka innych, identycznych komputerach stojących w tym samym pomieszczeniu obok. Na innych nie ma tego typu problemu.
Ponieważ jest to imię i nazwisko to może polskie litery? może spacja? może na długa nazwa? Nie wiem...
Jutro popołudniu będę szukał rozbieżnej konfiguracji systemowej między nimi i jeśli znajdę rozwiązanie to napiszę chociaż liczę jeszcze na ForumowiczówUśmiechnięty


RE: problem logowania się na konto użytkownika windows 10 - LadyInBlue - 16.01.2017 19:34

Jak to była aktualizacja to może coś poszło nie tak w jej trakcie. Za długa nazwa to był problem starych, dosowych komputerów. Jeżeli nie masz na nim ważnych danych może spróbuj zainstalować czystą 10?


RE: problem logowania się na konto użytkownika windows 10 - sojer - 16.01.2017 20:06

Ostatecznie być może tak się stanie, że zainstaluje Windows 10 od początku. Chciałbym jednak wcześniej znaleźć przyczynę przez "myślenie":) Ograniczenie długości nazw obowiązuje również na kontach zakładanych np. na systemie Windows Serwer 2003.


RE: problem logowania się na konto użytkownika windows 10 - LadyInBlue - 16.01.2017 21:23

Na moje myślenie przy aktualizacji do 10 coś źle poszło i jakiś składnik Windowsa uległ uszkodzeniu i temu masz problemy.


RE: problem logowania się na konto użytkownika windows 10 - sojer - 05.02.2017 13:50

Wracam do tematu by go raczej zamknąć.
Po poszukiwaniach w Internecie rozwiązania problemu zdecydowałem się ostatecznie na zainstalowanie Windows 10 od początku. Poprzednio tylko aktualizowałem system z Windows 8 do Windows 10 i być może to było powodem, że użytkownik nie mógł się zalogować do swojego konta. Teraz wszystko jest ok.