Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe (/przeciazenie-procesora-przerwania-systemowe-51236-t)



Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe - Bossikowy - 16.01.2017 10:34

Witam wszystkich serdecznie.


Na początek link z informacjami o konfiguracji sprzętowej:

Sony Vaio SVE1511G1E


Dodam również iż w laptopie doszło do małej modyfikacji, mianowicie został wymontowany napęd, który został zastąpiony dodatkową kieszenią z dyskiem. Kieszeń ta jest przeznaczona do dysku który był już w laptopie, natomiast dysk SSD Goodram Iridium Pro 240 GB, na którym oczywiście jest system operacyjny, został podmieniony, w celu zwiększenia szybkości i wydajności systemu. Dodałem również 4 GB ramu. Wszystko było ok przez kilka miesięcy, kiedy zauważyłem że wydajność procesora drastycznie spadła, co wskazują zdjęcia poniżej:

[Obrazek: 61ec818c703d1.jpg]
[Obrazek: b3f70ebb5a806.jpg]

Jak widać, mamy przeciążony pierwszy rdzeń jak i zwiększone temperatury, gdzie nie jest totalnie nic uruchomione, nawet Przeglądarka. Przyjrzałem się temu bliżej i zauważyłem proces który tak drastycznie obciąża mi procesor, zdjęcie niżej:

[Obrazek: 94770f7452424.jpg]

Wszystko jasne, choć niezupełnie, gdyż totalnie nic nie można zrobić z tym procesem, nie można go zlokalizować, zmieniać, usuwać nic. W tej chwili do głowy przychodzi mi tylko i wyłącznie solidne czyszczenie podzespołów.

Co robiłem:

Reinstalacja Sterowników (bez zmian)
Reinstalacja Windows (bez zmian)
Aktualizacja Bios (Bez zmian)
Czysty Rozruch (bez zmian)
Wiersz poleceń i komendy:dism /online /cleanup-image /restorehealth
sfc /scannow (bez zmian)
Skan Antywirusowy jak i adware 0 zagrożeń (bez zmian)

Dodam również że komputer jest po świeżej instalacji, sterowniki są z zaufanego źródła (Strona producenta), wszystkie aktualizacje systemowe i sprzętowe są zainstalowane. Próbowałem również przeczyścić dysk i rejestr ze zbędnych śmieci, niestety nic nie pomogło. Kończą mi się pomysły więc proszę o pomoc. Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam


RE: Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe - LadyInBlue - 16.01.2017 10:52

Trochę wysokie temp, zwłaszcza na tym jednym rdzeniu. Czyściłeś układ chłodzenia, zmieniałeś pastę itd?


RE: Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe - Bossikowy - 16.01.2017 11:34

Osobiście jeszcze nie, ale z tego co pamiętam w sierpniu 2015r czyścił to autoryzowany serwis.


RE: Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe - LadyInBlue - 17.01.2017 10:16

To może spróbuj go przeczyścić, zmienić pastę. Nie masz konfliktu urządzeń w lapku? Bo przerwania systemowe są potrzebne przy przydzielaniu RAMu dla każdego urządzenia w kompie. Nie wypiął Ci się lekko ten drugi dysk z kieszeni czy coś?


RE: Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe - Bossikowy - 18.01.2017 08:28

Jak najbardziej sprawdzę to, po zakupie wszystkich mi potrzebnych rzeczy, choć jest to raczej wątpliwe, gdyż laptop jest cały czas w jednym miejscu. W każdym razie na pewno zabiorę się za czyszczenie chłodzenia i przy okazji upewnię się że wszystko jest podłączone tak jak powinno. Szkoda tylko że nie ma programu który mógłby mi podpowiedzieć co go tak naprawdę boli, chyba że faktycznie chodzi o procesor...


RE: Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe - LadyInBlue - 18.01.2017 10:25

Z tego co dałeś to wygląda, że coś go bardziej absorbuje kontrolowanie pracy bebechów niż zwykle.


RE: Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe - Bossikowy - 20.01.2017 14:42

Ok, więc tak, wszystkie już potrzebne artykuły mam, w tenn weekend postaram się zabrać za całkowite czyszczenie komputera. Ostatecznie napiszę czy problem został rozwiązany.


RE: Przeciązenie Procesora: Przerwania systemowe - Bossikowy - 24.01.2017 08:48

No dobra przesiedziałem troszkę nad tym. W związku z tym że nikt nie jest w stanie mi pomóc, problem staram się rozwiązać samodzielnie. Do serwisu mogę się zgłosić, tylko że na 100% będą chcieli zabrać mi ten komputer, a gwarancji już nie ma.telefonicznie na pewno mi nie pomogą. Jak już wcześniej wspominałem, kupiłem artykuły takie jak pastę i taśmę termoprzewodzącą / alkohol izopropylowy. Zabrałem się za to wczoraj, więc małe sprostowanie co już zrobiłem:



- Czyszczenie płyty głównej / usuwanie kurzu

- Czyszczenie układu chłodzenia / radiator/wentylator

- Czyszczenie CPU i nakładanie pasty termoprzewodzącej

- Czyszczenie układu graficznego

- Wymiana taśmy termoprzewodzącej.

- Reset Biosu do ustawień fabrycznych.

- Skan Antywirusowy Programem Eset,

- Skan Programem SpyBot search and Destroy i MalvareBytes

- Wyłączenie Windows Update/ Windows defender/ Windows Search



Mogę jeszcze przywrócić poprzednie oprogramowanie i sterowniki, bo zdaje się że Sony Vaio ma taką możliwość.



Po tym zabiegu, znacznie spadły temperatury do 60 stopni. Z czego jestem bardzo zadowolony. Problem został nierozwiązany. Na prawdę już zaczyna mnie to wkurzać, przeciążenie w pierwszym rdzeniu, jak jest, tak jest I nadal występują tak zwane Przerwania systemowe. Pomocy!Zakłopotany