Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
dziwne wielkości dysku systemowego - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: dziwne wielkości dysku systemowego (/dziwne-wielkosci-dysku-systemowego-51197-t)



dziwne wielkości dysku systemowego - nikonel - 06.01.2017 10:32

Witam. mam system na dysku SSD o pojemności 238 GB.Obecnie pokazuje mi wolne 37 GB. I tutaj powstają dwa problemy.

1. Po zliczeniu pojemności wszystkich katalogów wychodzi mi 172 GB. Gdzie w takim razie pozostałe 28 GB.

2. Drugi problem jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. Wchodzę SSD C > użytkownicy > XX. Kiedy najadę myszką na XX to pokazuje mi wielkość 91,7 GB. Taka sama wyskakuje przy właściwościach. Kiedy wchodzę do katalogu XX to nie mogę znaleźć nigdzie tak dużego pliku i ogólnie po zliczeniu zawartość XX to nie cały 10 GB w tym pulpit. Kiedy najadę na katalog .swt to pokazuje mi zawartość 90 GB ale w środku jest tylko 2 MB. Jak wyjdę z tego katalogu to pokazuje mi we właściwościach .swt 2 MB. Te 90 GB potrafi mi wyskoczyć też przy innych katalogach w XX ale kiedy zajrzę do nich to po prostu nie ma nic o takiej wartości.
O co tu chodzi.??

już rozwiązałem problem drugi. To był ukryty folder AppData. Czy mogę jakoś go wyczyścić żeby zyskać na wielkości dysku systemowego.


RE: dziwne wielkości dysku systemowego - dyzio2 - 06.01.2017 15:59

Ad 1. Sprawdź ile system utworzył punktów przywracania.


RE: dziwne wielkości dysku systemowego - nikonel - 06.01.2017 19:45

nie utworzył ani jednej bo wyłączyłem tą opcję


RE: dziwne wielkości dysku systemowego - dyzio2 - 06.01.2017 22:01

Zainstaluj CCleaner i oczyść dysk.
Wyłączanie przywracania systemu to niezbyt rozsądna decyzja, to tak na marginesie.


RE: dziwne wielkości dysku systemowego - stens - 07.01.2017 11:18

A masz odhaczone "ukryj chronione pliki systemu" i zaznaczone "pokaż ukryte pliki"?.


RE: dziwne wielkości dysku systemowego - thermalfake - 08.01.2017 22:57

Metodologia postępowania w takich sytuacjach jest identyczna i na co zwrócić uwagę, pisałem już niejednokrotnie w wielu wątkach, wystarczy użyć wyszukiwarki.
Zapoznaj się z wyszukiwaniem anomalii programem WinDirStat, było tego sporo.
Tak z ręki podsyłam jeszcze materiały cenionego przeze mnie specjalisty który prowadzi bloga
http://www.hanselman.com/blog/GuideToFreeingUpDiskSpaceUnderWindows7.aspx