Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Długi czas uruchamiania systemu, czarny ekran. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Długi czas uruchamiania systemu, czarny ekran. (/dlugi-czas-uruchamiania-systemu-czarny-ekran-51174-t)



Długi czas uruchamiania systemu, czarny ekran. - Ryan97 - 30.12.2016 01:51

Witam
Mam nastepujący problem dotyczący systemu w moim laptopie lenovo ThinkPad T430. Po włączeniu laptopa i po załadowaniu animacji loga Windowsa jest przez chwile czarny ekran pozniej wyskakuje animacja zapraszamy i znowu czarny ekran i dopiero potem pulpit. Calośc trwa jakoś 2min. Troche długo jak na taki sprzęt. Próbowałem dosłownie wszystkiego: defragmentacja dysku, Ccleaner, wyłączenie zbędnych programów autostartu, zastosowanie wszystkich rdzeni w msconfig. Wyłączenie windows update, windows serach, wstepne ładowanie do pamieci. Zaktualizowałem bios. A na końcu nawet zrobiłem format. Przeskanowałem jeszcze pamieć ram memtesttem86. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Dysk też przeskanowałem w hd tune i wszystko jest okej. Dodam, że po załadowaniu wszystko chodzi płynnie. Proszę o pomoc.
Lenovo T430
Intel i5
Ram8gb
Intel hd graphic 4000.


RE: Długi czas uruchamiania systemu, czarny ekran. - stens - 30.12.2016 11:09

Jaki masz antywirus, czy on przed uruchomieniem nie sprawdza plików, bo w Awaście można to wyłączyć.


RE: Długi czas uruchamiania systemu, czarny ekran. - Ryan97 - 30.12.2016 11:41

Miałem już chyba wszystkie antywirusy po kolei. Po formacie nawet nie instalowałem to było dokładnie tak samo.


RE: Długi czas uruchamiania systemu, czarny ekran. - LadyInBlue - 30.12.2016 11:51

Reinstalowałeś sterowniki do grafiki?


RE: Długi czas uruchamiania systemu, czarny ekran. - stens - 30.12.2016 13:28

Nie instalowałeś Antywira ale Defender działa i też sprawdza.


RE: Długi czas uruchamiania systemu, czarny ekran. - Ryan97 - 30.12.2016 18:20

Jak to moge wyłączyc?
Poraz kolejny raz zrobiłem formata. Po zainstalowaniu sterownika wifi postanowilem wyłączyć lapka i okazało się, że to była przyczyna. Po usunieciu spowrotem szybko się włącza. Jest to wina sterownika czy internetu?


RE: Długi czas uruchamiania systemu, czarny ekran. - LadyInBlue - 30.12.2016 21:32

Myślę, że to mogła być wina sterownika, który mógł być uszkodzony.


RE: Długi czas uruchamiania systemu, czarny ekran. - Ryan97 - 31.12.2016 03:09

Zainstalowałem sterownik z innego źródła i było okej. Zainstalowałem kolejne sterowniki i znowu to samo. Postanowłiem usówac pojedynczo i włączać lapka po usunięciu każdego sterownika i odziwo po usunięciu wszystkich problem nadal był. Już nic z tego nie rozumiem.