Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany opcjonalna aktualizacja z 23 grudnia 2016 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany opcjonalna aktualizacja z 23 grudnia 2016 (/opcjonalna-aktualizacja-z-23-grudnia-2016-51157-t)



opcjonalna aktualizacja z 23 grudnia 2016 - sojer - 24.12.2016 23:01

Witam.

W Windows Update pokazała się opcjonalna aktualizacja pod nazwą:
Alcor Micro, Corp. - USB - 4/11/2016 12:00:00 AM - 1.0.145.40103

z kwietniowym datowaniem:
Alcor Micro, Corp. USB driver update released in April 2016

o wielkości:
Rozmiar pobieranego pliku: 768 KB

Nie mogłem znaleźć w necie nic o potrzebie i sensu jej instalacji. Może ktoś z Was wie do czego może się przydać i kto powinien ją wprasować w system?


RE: opcjonalna aktualizacja z 23 grudnia 2016 - stens - 25.12.2016 12:24

To chyba to jest http://www.drivermax.com/driver/device.php?id=USB%2BVID_058F%26PID_6362%2B5.1%2B32&start=1


RE: opcjonalna aktualizacja z 23 grudnia 2016 - sojer - 25.12.2016 20:50

Twój link do strony pobrania niewiele wniósł informacyjnie. Ten plik udostępnia Windows Update jako opcjonalny.
Jeśli jednak dokładnie przeanalizować treść pod podanym łączem to być może chodzi o nowszy sterownik do urządzenia z różnymi formatami kart SD montowanego zazwyczaj w desktopach w miejscu po stacji dyskietek 3,5 calowych. Tyle, że dla Windows XP pod USB 2.0.
Gdyby ktoś chciał jeszcze coś dodać to do końca tygodnia, a potem możemy zamknąć temat raczej jako rozwiązany.


RE: opcjonalna aktualizacja z 23 grudnia 2016 - thermalfake - 26.12.2016 15:50

To jest opcjonalna łata zawierająca sterownik WHQL od MS do czytnika kart opartego o układ Alcor dla systemów x64 począwszy od XP (tylko Professional był x64) po 8.1. I niekoniecznie do desktopów bo wiele razy spotkałem się z tymi układami w laptopach. Moja rada jest taka aby sterownik uaktualniać ze strony producenta. Przy WU przejechałem się parę razy szczególnie z drukarkami i nie robię takich aktualizacji. Przy sprzetach mobilnych szczególnie bym uważał.

[Obrazek: dYt47dW.jpg]


RE: opcjonalna aktualizacja z 23 grudnia 2016 - sojer - 26.12.2016 22:23

Dzięki za pożyteczne info odnośnie źródła instalacji, ale jakby najważniejszej z mojego posta rzeczy dalej nie wiem. Instalować czy nie? Nie wiem gdzie mam sprawdzić czy mój czytnik kart oparty jest na układzie Alcor? Na dzisiaj czytnik działa bez zastrzeżeń i co miałoby się poprawić po zainstalowaniu aktualizacji?


RE: opcjonalna aktualizacja z 23 grudnia 2016 - thermalfake - 28.12.2016 18:35

(26.12.2016 22:23)sojer napisał(a):  ale jakby najważniejszej z mojego posta rzeczy dalej nie wiem. Instalować czy nie?

Już napisałem - dla mnie odpadają sterowniki z WU o ile producent sprzętu je udostępnia i nie są to starocie pod względem wersji.

Cytat:Nie wiem gdzie mam sprawdzić czy mój czytnik kart oparty jest na układzie Alcor?

Manager urządzeń i wejść do właściwości urządzenia po czym sprawdzić jaki ma identyfikator sprzętowy (VEN oraz DEV) po czym porównać te dwie wartości z google co dokładnie wypluje. Zresztą na powyższym zrzucie po wyszukaniu w windowsupdate catalog można sprawdzić na poprawce sterownika do jakich dokładnie jest urządzeń - są wyszczególnione identyfikatory sprzętowe w którejś z ostatnich zakładek.

Cytat:Na dzisiaj czytnik działa bez zastrzeżeń i co miałoby się poprawić po zainstalowaniu aktualizacji?

Jak działa dobrze to po co ruszać żeby się nabawić co rusz niebieskich bsodów. Listę zmian można przejrzeć na fix listach w opisach dołączanych do driverów.


RE: opcjonalna aktualizacja z 23 grudnia 2016 - sojer - 28.12.2016 21:09

Dzięki. Zadawala mnie Twoja porada. Resztę znajdę sobie po wskazówkach. Na razie wstrzymam się od instalacji bo czytnik kart nie stwarza żadnych problemów. Dla mnie temat do zamknięcia bo chyba nikt już więcej nie dopowie.