Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dostęp do sieci firmowej i jej zasobów spoza lokalizacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Dostęp do sieci firmowej i jej zasobów spoza lokalizacji (/dostep-do-sieci-firmowej-i-jej-zasobow-spoza-lokalizacji-51154-t)



Dostęp do sieci firmowej i jej zasobów spoza lokalizacji - martok - 23.12.2016 12:31

Dzień dobry
Mam laptopa (win7 prof.) i chciałbym aby dostęp do sieci firmowej był spoza samej firmy.
W pracy dostęp do konta z laptopa jest poprzez konto sieciowe, które jest w środowisku WS2012.
Na laptopie założyłem konto lokalne tak aby można było się logować w normalny sposób do konta.
Czy dostęp do sieci firmowej jest możliwy tylko poprzez pulpit zdalny?
Czy da się tak zmodyfikować konto lokalne aby automatycznie łączyło się z siecią firmową (serwerem) bezpośrednio podczas logowania?


RE: Dostęp do sieci firmowej i jej zasobów spoza lokalizacji - dz1kus - 23.12.2016 23:41

Wiem, że się da przez VPN. Musisz wszystko odpowiednio poustawiać i mieć zgodę (user i pass) od admina sieci firmowej. Nie pytaj mnie jak poustawiać bo nie umiem udzielić takiej odpowiedzi, są tutaj mądrzejsi ode mnie co jak mniemam pomogą.


RE: Dostęp do sieci firmowej i jej zasobów spoza lokalizacji - martok - 28.12.2016 10:56

ok, to juz wiem ze sie da, teraz pytanie jak to zrobić krok po kroku?
Pomoże ktoś?