Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nvidia GTX 1050 Ti/Win 7 x 64 - Po restarcie gaśnie ekran, ale system startuje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Nvidia GTX 1050 Ti/Win 7 x 64 - Po restarcie gaśnie ekran, ale system startuje (/nvidia-gtx-1050-ti-win-7-x-64-po-restarcie-gasnie-ekran-ale-system-startuje-51097-t)



Nvidia GTX 1050 Ti/Win 7 x 64 - Po restarcie gaśnie ekran, ale system startuje - syngefco - 05.12.2016 10:25

Witam,
Proszę o porady. Wczoraj i dzisiaj, razem przez 14 godzin nie rozwiązałem problemu.

Problem:
Po zainstalowaniu DOOM 3 komp został zrestartowany, pojawił się obraz z wczytywaniem systemu (logo) a następnie czarny ekran (brak sygnału), Windows załadował się, bo słychać dźwięk załadowania na głośnikach.
Wykonane czynności:
Przeinstalowałem system na czyściutki, chciałem zainstalować drivery z płyty (ver. 372.70), ale podczas instalacji otrzymuję informację, że sterownik nie jest zgodny ze sprzętem (dziwne, bo przed 10 dniami nie było problemu z ich zainstalowaniem, wówczas kupiłem kartę). Korzystałem, więc z nowszych wersji 375.63, 375.70, 375.95 i 376.09. W każdym przypadku sterowniki instalują się, ale problem powtarza się. Kiedy restartuję po instalacji, pojawia się logo wczytywania systemu i ekran gaśnie, ale system ładuje się (nawet "po ciemku" udało mi się Windows zamknąć Uśmiechnięty
1. Kiedy odinstaluję sterownik graficzny, wówczas system wczyta się ale kartą graficzną jest "standardowa VGA".
2. Jeżeli uruchomię w trybie awaryjnym, wówczas menedżer urządzeń widzi NVIDA GTX 1050 Ti
Testowałem programem AIDA64. W opcjach Ekranu jako "Karta video Windows" widzi "Standardowa VGA", jako Karta video PCI/AGP widzi "NVIDA GTX 1050 Ti". Aktualizację Windows 7 przeprowadziłem poprzez WSUS Offline Update, automatyczny Windows Update zawiesza się/nic nie aktualizuje. Jakoś mało tych aktualizacji ok. 20, no ale może instalka była już z aktualizacjami.
Na logikę problem jest ze sterownikiem graficznym, ale dlaczego oryginalny z płyty nie widzi urządzenia którego przed 10 dniami zainstalował? Karty nie mam możliwości sprawdzić na innym kompie, na grafice Sapphire Radeon R7 240 system działa bez problemu. Miernika brak. Nie zdążyłem wcześniej zrobić kopii zapasowej systemu, sypię głowę popiołem.

Grafika: Palit GeForce GTX 1050 Ti StormX
Windows 7 x64 Home Edition (wersja ze strony Microsoft, klucz oryginalny, aktywacja przeprowadzona)
BIOS zaktualizowany: wersja F5
Procesor: i3-3220 CPU @ 3.30GHz
Płyta główna: GA-H61M-DS2V
Pamięć: DDR3 2x4GB (8GB) PC3-10600 DIMM
Zasilacz: Corsair 450VS
Monitorem jest TV Philips 47PFS7509/12