Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
dysk sieciowy - brak uprawnień - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: dysk sieciowy - brak uprawnień (/dysk-sieciowy-brak-uprawnien-51012-t)



dysk sieciowy - brak uprawnień - laozi - 13.11.2016 16:37

witam


stworzyłem 2 dyski sieciowe i na jeden wchodzę bez problemu z poziomu telefonu na androidzie (poprzez menedżera plików) a gdy chcę wejść na drugi to pojawia się miejsce do wpisania użytkownika i hasła. i nie mam pojęcia co tam wpisać bo żadnych haseł nie zakładałem.


dzięki za pomoc


RE: dysk sieciowy - brak uprawnień - thermalfake - 13.11.2016 17:38

A ja wróżką nie jestem.
Proszę dokładnie opisać problem z podaniem konkretnych informacji, zrzutów ekranowych konfiguracji.
Pojęcie dysku sieciowego jest rozległe - to może być udostępniony zasób jednego z komputerów, serwerów, dysk NAS itd.


RE: dysk sieciowy - brak uprawnień - laozi - 13.11.2016 17:55

tak te dyski sieciowe to udostępniony zasób jednego z komputerów. niby wszystko robiłem tak samo z jednym i drugim dyskiem a jednak nie działają tak samo.


RE: dysk sieciowy - brak uprawnień - laozi - 13.11.2016 19:34

oto zrzut ekranu:

[Obrazek: 8b1bb6ea0b.jpg]


RE: dysk sieciowy - brak uprawnień - thermalfake - 13.11.2016 23:17

Z obrazka wynika iż udostępniłeś jakieś foldery bądź całe partycje ale uprawnienia do udostępniania nie są takie same.
Proszę PPM do porównania na oba obiekty na komputerze źródłowym i przejść sobie do zakładki Udostępnianie a następnie do zaawansowanego udostępniania i wybrać uprawnienia. Co tam jest ?


RE: dysk sieciowy - brak uprawnień - laozi - 14.11.2016 07:35

PPM - co to jest?


zrobię zrzuty po południu.


RE: dysk sieciowy - brak uprawnień - laozi - 14.11.2016 16:12

[Obrazek: 9d3f1887e2.jpg]

dodam, że na f mogę wchodzić a na d wyświetla mi do wpisania nazwę użytkownika i hasło oraz, że f to dysk usb a ten drugi to sata.