Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zakup Windows7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Zakup Windows7 (/zakup-windows7-50995-t)Zakup Windows7 - Baltazar117 - 08.11.2016 19:33

Chciałem nabyć legalną wersję Windows7 za niezbyt wygórowaną cenę. W sklepie to koszt 640zł. Sprawdzałem na allegro ale nie mogę się tam połapać bo jest tego sporo a ceny od 50zł (jakieś naklejki COA) wzwyż. Do tego dochodzą jakieś podróby chińskie i przechwałki różnych allegrowiczów że tylko u nich jest legalnie i bezpiecznie.
Czy możliwe jest kupienie legalnego windows7 za cenę w okolicach 200zł?


RE: Zakup Windows7 - thermalfake - 09.11.2016 02:00

Na to bym nie liczył, że kupisz system pudełkowy oem z hologramem na płycie.
Kanciarzy na allegro jest wielu - jedni się podają za Partnera Microsoft, jedni sprzedają same klucze i to bez żadnego dowodu sprzedaży (paragon lub fv) co jest ich obowiązkiem podatkowym przy działalności gospodarczej a taką się uznaje na allegro przy ciągłej sprzedaży nie okazjonalnej. Są jeszcze tacy co robią podróby na masową skalę, która tylko wygląda na oryginał (jedna z głośnych ostatnio spraw w tym roku).
Wszyscy kopiują te same formułki o tym iż odsprzedaż oprogramowania jest legalna wg wykładni prawa UE tzn robi ona co chce moim zdaniem bo zasady licencjonowania MS były uczciwe - oem na jeden sprzęt ale tańszy lub przenośny box za więcej.
Weź po prostu ofertę z certyfikatem coa i nośnikiem. Certyfikat będzie zdarty z maszyny poleasingowej, natomiast płyte dostaniesz ksero a nie oryginał i do tego faktura. Spokojnie zmieścisz się w 200zł. Pieniądze nie takie wielkie w razie problemów.


RE: Zakup Windows7 - wlisik - 19.10.2017 16:03

Koszt oryginalnego WinBox to >2000 PLN