Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Intel wireless błąd 00000524 "określone konto już istnieje" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Intel wireless błąd 00000524 "określone konto już istnieje" (/intel-wireless-blad-00000524-okreslone-konto-juz-istnieje-50930-t)



Intel wireless błąd 00000524 "określone konto już istnieje" - peach - 19.10.2016 11:55

Witam.
Od jakiegoś czasu internet chodzi tak, jakby nie było zainstalowanych odpowiednich sterowników - na prędkości podstawowej, o płynnym oglądaniu filmów nie ma mowy itp..

Próbuję zaktualizować / zainstalować na nowo (po utworzeniu punktu przywracania systemu) sterowniki Intela, ale mam wyżej opisany komunikat (przy okazji, co to oznacza?), nie przechodzą starsze wersje i nowe.
Jedyne, co potrafię zrobić to sfc /scannow - test wypada pomyślnie. Problem z ustawieniami rejestru? Gdzie uderzyć?
Kiedyś ustawiałem usługi w systemie, ale teraz nie jestem pewien, co mogłem pomieszać. Jakie usługi powinny być uruchomione?

Komputer łączy się z routerem. Przepustowość sieci jest prawidłowa (tyle, ile mam być). Na innym komputerze internet chodzi prawidłowo.

Dotarłem niedawno do rady (gdzieś na forum anglojęzycznym), że trzeba ustawić, żeby windows zarządzał profilami połączeń internetowych (jakoś tak zrozumiałem). Potem można próbować reinstalować sterowniki na nowo, bo w innym przypadku reinstalacja może powodować podobne błędy (i może to jest cały klucz...).
Pytanie, jak to zrobić w Win7 ?


RE: Intel wireless błąd 00000524 "określone konto już istnieje" - peach - 02.01.2017 18:56

Generalnie pomogła analiza logów instalacji sterownika, w których było napisane, że instalator nie może się dostać do jakiegoś tam pliku .msi (w moim przypadku w package cache i o ile pamiętam w Installer). Utworzenie odpowiednio nazwanego folderu i podstawienie pliku (już nie pamiętam czy ze starszego sterownika czy z nowszego Uśmiechnięty ) rozwiązało sprawę, ponieważ instalator mógł dzięki temu poprawnie odinstalować sterownik, żeby wykonać czystą instalację nowego.

Tylko co z tego, jak karta działa, jak... Chyba uszkodzona..