Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Czy można bez problemu zainstalować Windows 7 64bit na drugim komputerze? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Czy można bez problemu zainstalować Windows 7 64bit na drugim komputerze? (/czy-mozna-bez-problemu-zainstalowac-windowsa-7-64bit-na-drugim-komputerze-50907-t)



Czy można bez problemu zainstalować Windows 7 64bit na drugim komputerze? - CottonJoe - 14.10.2016 14:51

Witam,
jak w temacie, posiadam (na płytce) oryginalny Windows 7 64bit HP (Pakiet OEM System Builder). Komputer był specjalnie składany na zamówienie, po czym sprzedano mi go z tym systemem. I tu moje pytanie, czy chcąc zainstalować ten sam system na drugim komputerze (złożonym w sklepie, ale bez systemu) wystąpią jakieś problemy, np. instalator nie puści mnie dalej, albo nie przyjmie klucza ?
Pozdrawiam


RE: Czy można bez problemu zainstalować Windows 7 64bit na drugim komputerze? - thermalfake - 14.10.2016 17:10

Nie masz do tego prawa aby w OEM-ie instalować licencję na dowolną ilość stanowisk. Nie kupiłeś oprogramowania na własność lecz licencję na użytkowanie wg określonych zasad.


RE: Czy można bez problemu zainstalować Windows 7 64bit na drugim komputerze? - CottonJoe - 15.10.2016 16:24

Rozumiem, jak to się ma w praktyce ? Aktualizacje nie działają, nie da się zainstalować?


RE: Czy można bez problemu zainstalować Windows 7 64bit na drugim komputerze? - thermalfake - 16.10.2016 08:53

Przeczytaj warunki EULA - licencja typu OEM po aktywacji jest przypisana do końca życia tego sprzętu.
Nie można takiej licencji przenieść, instalować na dowolnej liczbie urządzeń.
W praktyce - system zostanie zainstalowany ale już nie aktywowany. Będzie to piracka kopia.


RE: Czy można bez problemu zainstalować Windows 7 64bit na drugim komputerze? - CottonJoe - 16.10.2016 17:45

Podziękował, już wiem wszystko, temat rozwiązany.