Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jaki program do przegrywania filmów z kaset VHS? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Wideo (/wideo-24-f)
+---- Wątek: Jaki program do przegrywania filmów z kaset VHS? (/jaki-program-do-przegrywania-filmow-z-kaset-vhs-50895-t)



Jaki program do przegrywania filmów z kaset VHS? - Remiol - 10.10.2016 19:14

Witam!

Jakiś czas temu chciałem przegrać kolekcję rodzinnych filmów z kilku kaset VHS na komputer. Używam grabbera z odpowiednimi przejściówkami. Niestety, dołączony do sprzętu Power Director często zatrzymuje zrzut filmu, czasem z jakimś komunikatem, o prawach autorskich. Ciekawe, bo całość to filmy prywatne z różnych rodzinnych uroczystości. Kasety nie są już najnowsze, więc czasem pojawiają się zakłócenia, a wtedy przeważnie program przerywa nagrywanie. Nie da się za jednym zamachem zgrać całej kasety. Łączenie kilkudziesięciu części jest słabą perspektywą...
Jaki program polecacie? Najlepiej darmowy, bo triale pewnie będą miały ograniczenia typu znak wodny i.t.p.
Czy Virtual Dub da radę? Trzeba jakichś dodatkowych wtyczek do niego? Zależy mi na zgraniu bloków po 30 - 45 minut minimum.


RE: Jaki program do przegrywania filmów z kaset VHS? - irocket - 10.10.2016 21:18

Pytanie - czy dasz radę w czasie rzeczywistym odtworzyć obraz z kasety w jakimś oknie np?


RE: Jaki program do przegrywania filmów z kaset VHS? - Remiol - 11.10.2016 19:35

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o podgląd (bo o to chodziło, tak?), to nawet w Power Director działa prawidłowo i mogę przeglądać zawartość z magnetowidu w okienku. Problem jest tylko przy próbie zgrania na komputer. Program zatrzymuje się na większości drobnych zakłóceń.
Sprzęt już trochę stary, ale jeszcze daje radę, więc to nie powinno być problemem.


RE: Jaki program do przegrywania filmów z kaset VHS? - irocket - 11.10.2016 21:58

No to jak możesz podgląd mieć, to wtedy odpalasz jakiś program do streamowania albo nagrywania gier - przechwycisz obraz i dźwięk z podglądu i zapiszesz do pliku. Możliwe, że jakość nie będzie "idealna", ale w sumie na kasetach to też jest tylko 240p


RE: Jaki program do przegrywania filmów z kaset VHS? - Remiol - 12.10.2016 14:23

W sumie dobry pomysł. Tylko proszę o jakieś propozycje, bo nie siedzę w tym temacie za bardzo i nie wiem, który będzie do tego najbardziej pomocny. Czy jest jakiś godny polecenia darmowy program tego typu?