Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Formatowanie dysku krok po kroku (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Formatowanie dysku krok po kroku (rozwiązany) (/formatowanie-dysku-krok-po-kroku-rozwiazany-5077-t)



Formatowanie dysku krok po kroku (rozwiązany) - StoProcent - 08.03.2010 18:57

Witam , wiem że gdzieś to było ale przyda mi się informacion Uśmiechnięty.

Chodzi mi o formatowanie HDD - całego , mam 2 partycje , jak zrobić formata na obu z nich bez instalacji dwóch systemów ?

Czy odpala W7 w biosie po wsadzeniu płyty i zmienienia na CD/DVD ?

Proszę o bardzo dokładne sprawozdanie , kroczek , po tip topie .

Mile widziane screeny . Myślę, że odpowiedni temat i dział . Pozdrawiam , instalowałem 7ki z pulpitu i kumpel zwalił XP i jest problem a zawsze ostrożności nigdy na zad Uśmiechnięty


RE: Formatowanie dysku krok po kroku - antim12 - 08.03.2010 19:20

"jak zrobić formata na obu z nich"- masz na myśli formatowanie dwóch partycji ? Jeżeli tak to istnieje taka opcja, że możesz sformatować daną partycję i nie musisz na niej instalować systemu, więc w tym nie widzę problemu.
Żeby odpaliło Ci płytę podczas włączania komputera to musisz ustawić to pierw w biosie, zmień dysk na cd-roma.
Jeżeli to zrobisz to dalej powinno Ci pójść bez problemu, bo kreator Windowsa będzie mówił Ci krok po kroku co masz uczynić.


RE: Formatowanie dysku krok po kroku - StoProcent - 08.03.2010 20:22

To teraz mi powiedz jak to się robi ?


RE: Formatowanie dysku krok po kroku - stingear - 08.03.2010 21:17

Windows 7 ma świetne narzędzie do zarządzania dyskami, więc nie powinieneś mieć z tym żadnych problemów. Ładny interfejs graficzny i wszystko przy pomocy jednego kliknięcia myszką. A co do instalacji W7 z "pulpitu" to wykonał aktualizację systemu do W7, a nie dodatkową jego instalację. Aby zainstalować W7 obok Visty lub XP, trzeba odpalić instalator z poziomu BIOS'u i tam wybrać niestandardową instalację, a nie uaktualnienie, co zresztą przy kliknięciu na uaktualnienie poinformuje nas, że trzeba tego dokonać z poziomu systemu. Formatowanie dysku z poziomu W7 jest tak banalne, że nie widzę potrzeby jakiegoś zagłębiania się w szczegół, bo nawet 5-cio latek to bez problemu zrobi, bo to proste jak tworzenie nowego folderu. Zresztą odpalenie instalatora do pozycji zarządzania dyskami nie ma żadnego wpływu na obecny system, dopiero po ingerencji w dysk zaczynają się widoczne zmiany. Tak wiec nie bój się, to proste i przyjemne.
P.S. Wybór źródła bootowania jest po naciśnięciu bodajże klawisza F12 przy uruchamianiu komputera, tak w każdym razie jest na większości komputerów, ewentualnie przez ESC. I jest to bez ingerencji w ustawienia BIOS'u.


RE: Formatowanie dysku krok po kroku - StoProcent - 08.03.2010 21:53

No wiem , o to mi chodziło , ustawię bios , i wybieram niestandardową , format i mogę od razu 2 partycje łapać ? Czy coś ?


RE: Formatowanie dysku krok po kroku - slump - 08.03.2010 22:51

Formatuj tylko jeśli instalujesz. Wszystkie inne partycje możesz formatować z poziomu zarządzania dyskami, lub klikając prawym przyciskiem myszy na partycji w moim komputerze i wybierając formatuj.
Jeśli chcesz formatować partycje nie systemowe to zrób jak napisałem wyżej a nie z poziomu instalatora.


RE: Formatowanie dysku krok po kroku - antim12 - 09.03.2010 13:45

Formatowanie przy instalacji odbywa się szybciej Uśmiechnięty Ja zawsze usuwam partycję, którą chce sformatować i tworzę ją od nowa, dzięki temu jest jeszcze szybciej Uśmiechnięty


RE: Formatowanie dysku krok po kroku - StoProcent - 09.03.2010 16:19

No i oczywiście mam pod górkę !

Wkładam płytę , ustawiam bios , reset , włącza sie komp i :

NVIDIA boot agent 224.0523 copyright .... intel corporation PXE-E61: media test failure check cable PXE-MOF: exiting NVIDIA boot agent

!....


RE: Formatowanie dysku krok po kroku - antim12 - 09.03.2010 17:07

Ustaw Network Boot na disable.


RE: Formatowanie dysku krok po kroku - StoProcent - 09.03.2010 17:27

Nie ma takiego czegoś.


RE: Formatowanie dysku krok po kroku - antim12 - 09.03.2010 19:03

Ustaw w biosie tak :

[Obrazek: dsc00763j.jpg]

1 st boot device to jest Twój napęd .

Jak tak masz ustawione i dalej nic to poszukaj opcji Boot other device i ustaw ją na disable.