Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sterowniki do laptopa Sony Vaio i napędu Optiarc AD-7910s - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Sterowniki do laptopa Sony Vaio i napędu Optiarc AD-7910s (/sterowniki-do-laptopa-sony-vaio-i-napedu-optiarc-ad-7910s-5076-t)



Sterowniki do laptopa Sony Vaio i napędu Optiarc AD-7910s - 0123TP - 08.03.2010 18:48

Witam.
Mam od kilku dni problem ze znalezieniem sterowników do laptopa sony vaio i napędu optiarc AD-7910s, system nie może znaleźć sterowników choć w menadżer urządzeń figuruje pod dobrą nazwą ale z żółtym znaczkiem.

Stało się to tak, że w bezkresnej swojej głupocie zainstalowałem program który miał usunąć niepotrzebne sterowniki, i faktycznie usunął wszystkie INTELA stery oraz coś usuwał z rejestru ale nie wiem czy było to od cd-romu, usunął ich sporo ale z wszystkimi sobie poradziłem oprócz nieszczęsnego cd-romu, próbowałem wgrać cały nowy firmware, niestety wyrzuca błąd- pewnie nie może się połączyć z cd-romem.

Domyślam się, że stery są na oryginalnej płycie instalacyjnej Windowsa ale przeglądałem ja i nie umiem ich z stamtąd wyciągnąć.

Nie za bardzo chcę instalować od nowa system, a wierze, że ktoś z forum znajdzie sposób na to.


RE: Sterowniki do laptopa Sony Vaio i napędu Optiarc AD-7910s - slump - 09.03.2010 00:29

Ad aktualizacji sterowników program DriverMax pomoże: http://windows7forum.pl/szukanie-i-aktualizacja-sterownikow-oraz-identyfikacja-sprzetu-porada-t-3501.html

Czy cd widać w men. urządzeń? Jeśli tak usuń go i każ szukać nowego sprzętu.


RE: Sterowniki do laptopa Sony Vaio i napędu Optiarc AD-7910s - 0123TP - 09.03.2010 09:45

Czytałem poradę do programiku DriverMax i niestety nie wykrywa on napędu optycznego a co za tym idzie nie znajduje on sterowników do niego jak większość tego typu programów nie zwraca uwagi na cd-rom.
Tak usuwałem urządzenie w menadżer urządzeń w trybie normalnym i awaryjnym, następnie naciskam odśwież sprzęt i wykrywa prawidłowo go ale nie może zainstalować bo nie ma do niego sterowników ( były do czasu użycia programu sprzątającego), myślę, że ten program usunął je z katalogu Windows i jedyna rada chyba, to odzyskać je z płyty instalacyjnej Windowsa albo zainstalować jakieś uniwersalne a potem uruchomić aktualizacje firmware z którym wgrają się oryginalne drivery. Niestety nie mam pomysłu na sterowniki do tego napędu a czy istnieją jakieś podstawowe ( jak do vga) to nie mam pojęcia.


RE: Sterowniki do laptopa Sony Vaio i napędu Optiarc AD-7910s - jacek-placek - 09.03.2010 11:18

WitamUśmiechnięty Spróbuj programu Driver Genius Professional. Jest bardzo skuteczny. Mam Acera i niedawno producent dodał na swojej stronie sterowniki do niego, a ja mam je już od kilku miesięcyCwaniak Jeśli miałbyś jakiś problem, to pisz na PW.
Pozdrawiam.


RE: Sterowniki do laptopa Sony Vaio i napędu Optiarc AD-7910s - slump - 10.03.2010 01:47

A czy przywracanie systemu możesz zastosować do daty sprzed grzebania?