Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Prośba o pomoc format, instalka - Lenovo B50-80 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Prośba o pomoc format, instalka - Lenovo B50-80 (/prosba-o-pomoc-format-instalka-lenovo-b50-80-50704-t)



Prośba o pomoc format, instalka - Lenovo B50-80 - satija - 28.08.2016 08:37

Witam,
zielona w temacie instalowania systemu nie jestem ;-) mam do czynienia z komputerami tak jakoś od ponad 20 lat. Z poprzednimi komputerami (stacjonarnymi i laptopem DELL) nie miałam żadnych problemów.
Od ponad pół roku mam Lenovo B50-80.
Potrzebowałam zrobić generalne porządki (format + instalka Win7).
Zmieniłam w BIOSie, żeby najpierw startowało z płyty. Niestety nie ma takiej możliwości (EFI DVD/CDROM (HL-DT-ST DVDRAM GUCON) has been blocked by the current security policy) - nie mam pojęcia jak to obejść, nigdy z takim komunikatem się nie spotkałam.
System Recovery z BIOSu - zdaje się nie działać - komputer po prostu uruchamia się normalnie.
Dostęp do instalki mam tylko z poziomu Windowsa - zrobiłam taką instalkę, ale nie ma wtedy opcji babrania się w partycjach (a ja bym chciała trochę tam pozmieniać wielkość, sformatować), instaluje się nowy Win, a stary jest zrzucany do folderu Windows.old.
A ja bym chciała tak zwyczajnie - format C: i instalka Windowsa na posprzątaną partycję.
Hilfe, bo nie mam pomysłu jak zmusić to Lenovo do współpracy... :/