Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z sterownikami do napędu... - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Problem z sterownikami do napędu... (/problem-z-sterownikami-do-napedu-507-t)



Problem z sterownikami do napędu... - pool11 - 18.06.2009 07:56

Witam,
Mam problem przy instalacji Windows 7 w notebooku acer 8920 , jest w nim napęd blurey (sata) i zaraz po uruchomieniu instalatora prosi mnie o podanie ścieżki do sterowników tego napędu, czy da się jakoś oszukać instalatora bo sterowników do tego napędu nie mogę znaleźć (model napędu optiarc 5500a).
Proszę o pomoc Uśmiechnięty

/poprawione błędy ort., damian-Win2000



RE: Problem z sterownikami do napędu... - damian-Win2000 - 18.06.2009 08:56

A inne systemy dobrze się instalują?


RE: Problem z sterownikami do napędu... - pool11 - 18.06.2009 10:04

np XP sp3 bez problemu, Vista tez


RE: Problem z sterownikami do napędu... - sirmantra - 18.06.2009 15:22

Przeglądałem stronę TechNetu i z tego co zauważyłem większość ma problem z OptiArc'iem (może nie tym modelem, ale), znalazłem jedynie solucje która należy zastosować po zainstalowaniu Windowsa. Spróbuj zainstalowac go z USB badź jakiegoś zewnętrznego DVD
Sorry możesz spróbować jeszcze jedną rzecz, podczas bootowania płyty wciskaj F8 (jak podczas uruchamiania się Windowsa) następnie wybierz DISABLE DRIVER SIGNATURE ENFORCEMENT.


RE: Problem z sterownikami do napędu... - Roonie - 21.06.2009 15:08

Miałem to samo na Compalu JFL92. Rozwiązałem to aktualizując BIOS - po tej operacji wszystko ruszyło jak trzeba.


RE: Problem z sterownikami do napędu... - izaw - 24.06.2009 12:04

Weź inny build. Też tak miałem na laptopie bez napędu wołał o sterownik (?). Próbowałem potem na Virtual PC 2007 SP1 M$ i to samo. 7229 poszedł bez problemów.