Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 Professional brak pliku winload.exe (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 Professional brak pliku winload.exe (rozwiązany) (/windows-7-professional-brak-pliku-winload-exe-rozwiazany-5054-t)



Windows 7 Professional brak pliku winload.exe (rozwiązany) - redstar - 07.03.2010 16:12

Witam wszystkich.

Jestem osobą nową na tym forum, zarejestrowałem się ponieważ spotkał mnie chwilę temu bardzo niemiły problem i chciałbym poradzić się was jak mogę go rozwiązać.

Podczas startu komputera system Windows 7 Professional nie ładuje się, otrzymuję czarny ekran i komunikat, że system nie może odnaleźć:
\windows\system32\Winload.exe

Jest jeszcze porada, że należy użyć płyty instalacyjnej windows w celu naprawy tego stanu, problem jednak w tym, że nie mam takiej płyty w chwili obecnej. Zależy mi na tym aby jak najszybciej rozwiązać ten problem, dlatego będę bardzo wdzięczny za porady.

Dodam jeszcze, problem pojawił się po nocnym zmianie rozmiarów partycji przy użyciu g-parted.

Pozdrawiam


RE: Windows 7 professional brak winload.exe - slump - 07.03.2010 16:24

A masz może obraz iso? Wtedy możesz zrobić bootowalnego pena i za jego pomocą użyć opcji naprawy.


RE: Windows 7 professional brak winload.exe - redstar - 07.03.2010 16:28

Niestety nie mam. Zastanawiam się czy pomocna nie była by przypadkiem płyta windows Vista, może są jakieś narzędzie naprawcze, które pomogą bo taką płytkę mam gdzieś koło siebie.


RE: Windows 7 professional brak winload.exe - slump - 07.03.2010 16:42

Nie kombinowałbym z tym raczej. Płyty pożyczyć od kogoś nie możesz? Obraz pobierz z internetu i po naprawie go usuń. Jak będziesz miał daj znać a Cie pokieruję.


RE: Windows 7 professional brak winload.exe - stingear - 07.03.2010 16:53

Tu masz link do pliku: KLIK
Poprostu go wypakuj do C:Windows\System32\ i powinno dzialać. Pewnie masz kilka systemów na kompie to nie powinno Ci to sprawić problemu.


RE: Windows 7 professional brak winload.exe - redstar - 07.03.2010 17:40

stingear twój pomysł nie wypalił nic to nie dało. Staram się właśnie ściągnąć obraz płyty i wtedy będę coś próbował.


RE: Windows 7 professional brak winload.exe - slump - 07.03.2010 17:45

Hm nie wypalił jak to się objawia? Oczywiście ścieżkę C:Windows\System32\ zmień na partycję gdzie masz 7 zainstalowaną.


RE: Windows 7 professional brak winload.exe - redstar - 07.03.2010 18:12

Objawia się to tym, że nadal mam ten sam ekran co poprzednio, oto on:

http://img710.imageshack.us/img710/968/sdc13061d.jpg


RE: Windows 7 Professional brak pliku winload.exe - slump - 07.03.2010 19:21

Ok podaj jeszcze ilu bitowy masz system. I upewnij się, że plik podmieniasz na odpowiedniej partycji jak masz więcej systemów. Nie wiadomo od jakiej wersji kolega dał Ci plik, a osobno kombinuj obraz lub płytę to najpewniej pomoże.


RE: Windows 7 Professional brak pliku winload.exe - redstar - 07.03.2010 19:44

System 32 bitowy, plik podmieniałem na odpowiedniej partycji.

Mam już płytę i co teraz?


RE: Windows 7 Professional brak pliku winload.exe - slump - 07.03.2010 20:06

Zbootuj z niej komputer i wybierz opcję napraw.


RE: Windows 7 Professional brak pliku winload.exe - redstar - 07.03.2010 20:17

slump zadziałało dokładnie tak jak opisałeś Uśmiechnięty. Muszę przyznać, że miałem trochę stracha, ponieważ wcześniejsze naprawy w podobny sposób poprzednich systemów kończyły się całkowitą reinstalacją.

Dziękuje wszystkim z góry za pomoc.